:: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 :: http://www.nasha-persha.org.ua :: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І - ІІІ ступенів №1 :: Fri, 16 Nov 2018 12:43:08 +0000 uk hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.11 Мова – мелодія душі http://www.nasha-persha.org.ua/patriotychne-vyhovannya/10547-mova-melodiya-dushi.html http://www.nasha-persha.org.ua/patriotychne-vyhovannya/10547-mova-melodiya-dushi.html#respond Mon, 12 Nov 2018 17:24:09 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=10547 Мова – найважливіший засіб спілкування. Життя без неї уявити неможливо, це найбільше і найдорожче добро кожного народу. Ще із сивої давнини, від Кирила і Мефодія, від Нестора-літописця впродовж багатьох років розвивалося, розцвітало рідне слово.

До дня української писемності у 7-х класах була проведена виховна година на тему «Мова – мелодія душі», в ході якої учні ознайомились із легендою про українську мову та пісню, брали участь в українознавчій вікторині. Виставку література представила на заході бібліотекар школи Білей Л.О.

Слово – це найтонший різець, здатний доторкнутися до найніжнішої рисочки людського характеру. Вміти користуватися ним – велике мистецтво. Словом можна створити красу душі, а можна й спотворити її. Майстерно виконали семикласники інсценізацію «Розмова у потязі»(7-Б), «На дискотеці»(7-В), «Кухлик» (7-А). Окрасою заходу стали пісні «Батьківська мова» (7-В) та «Україна» (7-А).

Що є найцінніше в житті кожної людини? Рідна мати, рідна земля, рідна мова. У рідному слові початок усіх початків людського буття. Пам'ятаймо завжди про це, бережімо, плекаймо, збагачуймо, примножуймо красу рідної мови. Людина, яка забула свою мову, не живе, а існує.

                                                                         Прес-центр 7-х класів

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/patriotychne-vyhovannya/10547-mova-melodiya-dushi.html/feed 0
Вітаємо переможців міських олімпіад!!! http://www.nasha-persha.org.ua/nashi-dosyahnennya/10526-vitajemo-peremozhtsiv-miskyh-olimpiad-3.html http://www.nasha-persha.org.ua/nashi-dosyahnennya/10526-vitajemo-peremozhtsiv-miskyh-olimpiad-3.html#respond Mon, 12 Nov 2018 14:09:55 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=10526 з історії:

 Гамзу Анастасію  (9-Б клас) – ІІ місце

  (учитель Кавун І.М.)

з інформаційних технологій:

Шрамко Даніла (10-Б клас) – І місце

 Міхеєву Ольгу (11 клас) – І місце

 (учитель Фоміна В.О.)

з російської мови та літератури:

Кваснікову Іванну-Дар’ю – ІІІ місце

(учитель Новочуб В.М.)

Кравченко Єлизавету – ІІ місце

(учитель Скубенко Т.М.)

  Бажаємо омріяних перемог!

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/nashi-dosyahnennya/10526-vitajemo-peremozhtsiv-miskyh-olimpiad-3.html/feed 0
До уваги учнів школи та їх батьків! http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/10432-10432.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/10432-10432.html#respond Mon, 12 Nov 2018 10:33:19 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=10432 У зв'язку з пониженням температури та відсутності теплопостачання у заклад 12.11.2018 (понеділок) буде призупинено навчальний процес у школі та організоване дистанційне навчання для учнів  1-11 класів. За подальшою інформацією щодо відновлення навчання слідкувати на сайті школи - http://www.nasha-persha.org.ua/ Завдання для дистанційного навчання будуть розміщені за посиланням - http://www.nasha-persha.org.ua/dystantsijne-navchannya

Адміністрація школи

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/10432-10432.html/feed 0
Солов’їна, барвінкова, рідна українська мова… http://www.nasha-persha.org.ua/patriotychne-vyhovannya/10450-solovjina-barvinkova-ridna-ukrajinska-mova.html http://www.nasha-persha.org.ua/patriotychne-vyhovannya/10450-solovjina-barvinkova-ridna-ukrajinska-mova.html#respond Sat, 10 Nov 2018 09:31:39 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=10450

Моя прекрасна українська мово,

Найкраща пісне в стоголоссі трав.

Кохане слово, наше рідне слово,

Яке колись Шевченко покохав.

Мова – надбання предків, наше багатство, державна перлина. « У кого рідна мова, в того й душа здорова», - каже народне прислів’я. Саме завдяки мові ми можемо порозумітися, переказати свої почуття, переживання. За допомогою мови ми бережемо свою історію, передаємо нащадкам неоціненні скарби минулого і сучасного.  Ми отримали у спадок сучасну українську літературну мову, багату, розвинену, гнучку.

В Україні рідна  мова функціонує як національна мова держави, нею розмовляють ті, хто любить свою Вітчизну і гордиться її історією, хто не уявляє себе без причетності до свого великого волелюбного народу.

Рідна мова світом  визнана однією із наймилозвучніших. Тисячі українських пісень чарують серця людей своєю красою і неповторністю.

В рамках тижня української мови в Нашій першій проходять різні заходи, які спонукають учнів до творчості, розвивають та збагачують і розширюють кругозір дітей.

У початковій школі учні 4 – В класу організували, підготували та провели шкільну лінійку на тему «Солов’їна, барвінкова, рідна українська мова», де мали змогу донести красу та багатство рідної мови для  учнів  початкової   школи. Школярі майстерно розіграли  сценку, прочитати вірші, заспівали  пісню «Калинова мова …», розповіли гуморески. Веселовська Кіра та Бондаренко Анна майстерно виконали танець «Україна…», який викликав позитивні емоції та прекрасний настрій.

Вивчайте, любіть свою мову,

Як світлу Вітчизну любіть,

Як стягів красу світанкову,

Як рідного неба блакить.

                                                                                                                                                                  Учні 4 – В класу

 

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/patriotychne-vyhovannya/10450-solovjina-barvinkova-ridna-ukrajinska-mova.html/feed 0
10 причин, чому діти нас не чують http://www.nasha-persha.org.ua/psiholog/10517-10-prychyn-chomu-dity-nas-ne-chuyut.html http://www.nasha-persha.org.ua/psiholog/10517-10-prychyn-chomu-dity-nas-ne-chuyut.html#respond Fri, 09 Nov 2018 12:44:25 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=10517 (поради для батьків дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку)

“Сто разів треба повторювати”, “як об стінку горохом”, “доки не крикнеш – не зробить” – ці фрази впевнено займають перші рядки в хіт-параді батьківських скарг дитячому психологу. Чому?  Найголовніша помилка батьків полягає в тому, що вони намагаються давати вказівки дітям, як маленьким дорослим. Але в “маленькій країні” діють свої закони сприйняття, які необхідно враховувати, якщо ми хочемо бути почутими.

Відсутність зорового контакту

Помилка №1. Дітям доступна лише гнучка одноканальна увага. Це означає, що мозок дитини здатний сконцентруватися тільки на одній меті (наприклад, на будівництві тунелю зі стільців). Безглуздо дратуватися, що захоплений грою малюк вас “не чує” – він поки-що просто не здатний на це. Тим більше що мамині слова доносяться звідкись зверху, в той час як “справжнє” життя проходить тут, під стільцями!

Робота над помилками. Перш ніж давати вказівки, необхідно переключити увагу на себе. Сядьте навпочіпки, подивіться дитині в очі (можна доторкнутися або взяти за руку). Зверніться до нього по імені: “Даринко, подивися на мене”, “Тимку, послухай, що я скажу” тощо, корисно попросити повторити, що він почув. Завдання, які видаєш сам собі, виконувати набагато приємніше.

Прохання, що складається з кількох

Помилка №2. “Зніми взуття, вимий руки і за стіл”, – на наш погляд, прохання просте, як двічі два. А ось для дитини це досить складний алгоритм. Спробуй запам’ятати послідовність, нічого не пропустивши! Ось дитина і “застрягає” в передпокої.

Робота над помилками. Розбивайте складну задачу на прості. Видавайте дитині тільки одне коротке завдання, наприклад: “Зніми взуття”. До наступного переходите, коли вказівка ​​№1 буде виконана.

“Непрямі” вказівки

Помилка №3.  Наприклад: “Ти ще довго будеш сидіти в бруді?”, “Тобі що, подобається ходити з липкими руками?”. “діти розуміють все буквально. Здогадатися, що в маминому питанні закладено керівництво до дії, їм поки важкувато.

Робота над помилками. Варто пам’ятати, що всі прохання повинні звучати так, щоб їх можна було зрозуміти однозначно.

Багато слів

Помилка №4. “Сашко, скільки разів тобі можна говорити, що не стрибай з крісла на диван! Ти вже забув, як розквасив ніс, хочеш впасти ще раз?.. тощо”. Зрозуміло, що у батьків, які видають “промову”, що називається, “накипіло” і вони хочуть якось припинити небезпечну поведінку дитини, але вислуховуючи довгу нотацію, дитина тільки плутається в словах і забуває, про що, власне, йдеться”.

Робота над помилками. Не варто нагадувати дитині “минулі” гріхи. Не потрібно лякати прийдешніми неприємностями. Дитина живе “тут і зараз”, тому спроба вплинути на нього довгими поясненнями безглузда. Найкраще в такий момент сказати коротко: “Стрибати з крісла не можна, це небезпечно”. Після цього можна перетворити ситуацію в жарт – наприклад, зняти пустуна з крісла і покружляти, пограти в літачки. Або переключити увагу – наприклад, запропонувати позмагатися, хто краще перестрибне через розкладені на килимі листки паперу. Одним словом, знайти більш безпечний вихід для енергії, що переповнює малюка. І найголовніше правило – якщо не можете змінити поведінку дитини, міняйте обставини, які провокують небезпечну поведінку. Наприклад, перенесіть крісло в іншу кімнату.

Крик

Помилка №5. Дитина попросить вибачення, скаже, що все почув і зрозумів. Насправді він не почув – не до того було. Головною метою було – запобігти покаранню. Крім того, крик викликає тривогу, страх. А страх знижує здатність мислити. Згадайте, як ви самі себе почуваєте, якщо з вами на підвищених тонах розмовляє хтось значущий, наприклад начальник, напевно буває відчуття, що губитеся, як ніби “тупієте”? Те ж саме відбувається і з дитиною.

Робота над помилками. Кращий спосіб утримати емоції під контролем – бути послідовними. Якщо дитина зрозуміє, що немає способу випросити годинне сидіння перед телевізором, вона перестане ігнорувати прохання вимкнути мультики.

Очікування негайної зміни поведінки

Помилка №6. Американський педагог Мері Бадд Роу в ході експериментів виявила, що діти сприймають сказане не так швидко, як дорослі, а з затримкою в кілька секунд. У тому числі і тому, що довільна увага (тобто вміння зусиллям волі відволікатися від цікавого на користь необхідного) повністю формується у малюка тільки до 6-7 років. Це означає, що швидко перемикатися з того, що цікаво, йому (наприклад, возити по підлозі табуретки) на те, що “цікаво” вам (одягнутися і відправитися в поліклініку) дитина менша шести просто не може.

Робота над помилками. Давайте дитині “часовий” запас. Наприклад, вам пора додому, а дитя ніяк не може відірватися від гри. Домовтеся з ним, скільки разів він зможе з’їхати з гірки перед виходом додому, тоді ваше прохання напевно буде почуте. Варіант: якщо карапуз “не чує”, що пора залишити машинки і піти обідати, – запропонуйте машинкам позмагатися – хто швидше доїде до кухні тощо.

Метод “заїждженої платівки”

Помилка №7. Поганий для дитини, тому що вона не звикає до самостійності. “Мама цього разу не нагадала, що треба вимити руки після туалету, означає, що їх мити не обов’язково”. Поганий для мами, тому що навіть найтерпеливіша людина, що змушена постійно бути “платівкою”, виснажується і може одного разу через дрібницю зірватися – накричати або відшмагати.

Робота над помилками. У дітей дуже розвинена зорова пам’ять, тому для засвоєння режимних моментів дуже ефективно працюють малюнки-нагадування. Наприклад, у півтора-два роки малюк вже здатний засвоїти, що треба мити руки в трьох випадках: перед їжею, після “походу” на горщик і після прогулянки. Повісьте у ванній і в передпокої яскраві малюнки, присвячені цим трьом ситуацій. Кожне миття рук дитина охоче відзначатиме яскравим кружечком або хрестиком.

Прохання-“заперечення”

Помилка №8. “Не лізь в калюжу!”, “Не гримай дверима!” дитяче сприйняття “пропускає” частку “не”, і малюк щоразу сприймає батьківську заборону як привабливу пропозицію.

Робота над помилками. Запропонуйте цікаву альтернативу. Наприклад: “Давай спробуємо обійти калюжу цим вузьким бордюром» або “Чи зможеш ти закрити двері, щоб ніхто не почув?”

Постійні осмикування

Помилка №9. Як правило, щоразу осмикують дітей стривожені мами, котрі відчувають постійний острах за малюка і справляються з цим острахом за допомогою гіперопіки. “Не наступи в багнюку”, “Обережно, поріг”, “Стій, там собака” – і так весь день. Якоїсь миті втомлена від тиску дитина починає сприймати мамині слова просто як “фон”.

Робота над помилками. Спробуйте порахувати, скільки разів за годину (наприклад, за прогулянку), ви робите дитині зауваження. Які з цих зауважень цілком можна було б і не робити? Чи не осмикуйте його з будь-якого приводу, а намагайтеся бути поруч, коли малюк активний. Залазьте разом з ним на гірку, сходіть за компанію подивитися, що там лежить в кущах, разом подивіться на собаку. Дитина обов’язково “скопіює” ваше безпечне поводження.

Невміння чути дитину

Помилка №10. Буває, що мама і дитина проводять удвох увесь день, але складно сказати, що вони довго були разом. Наприклад, малюк хоче розповісти мамі щось, з його точки зору, дуже важливе про знайдений в пісочниці камінчик. Але мама захоплена розмовою з подругою: “Зачекай!” Або дорогою в магазин дитина щось захоплено розповідає, мама неуважно киває головою, занурена в свої думки.

Робота над помилками. Дитина вчиться у нас усього, в тому числі і мистецтва комунікації. Не так важливо, скільки часу ви проводите разом, важливіше, як ви його проводите. Спробуйте на годину-дві повністю зануритися в гру, зосередившись лише на спілкуванні з малюком. Він напевно “насититься” увагою і захоче пограти самостійно, залишивши вам час і на розмову з подругою, і на роздуми. А ось дитина, з якою проводять цілий день “поруч, але не разом”, звикає “випрошувати” увагу за допомогою пустощів.

 

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/psiholog/10517-10-prychyn-chomu-dity-nas-ne-chuyut.html/feed 0
День української писемності та мови http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/10438-den-ukrajinskoji-pysemnosti-ta-movy.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/10438-den-ukrajinskoji-pysemnosti-ta-movy.html#respond Fri, 09 Nov 2018 11:58:01 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=10438 9 листопада - Міжнародний день української писемності та мови, день преподобного Нестора-літописця Печерського. Цей день для учнів Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 був особливим, адже на них чекали цікаві заходи. Було проведено Фестиваль української культури: інсценізацію української пісні для учнів 2-4 класів під керівництвом Пустовіт В.П. Учні 7-х класів провели цікаву, пізнавальну виховну годину "Мова - мелодія душі", а учні 10-х класів змагалися у літературному КВК "Ну, що б, здавалося, слова". Святковий настрій у цей день створили яскраві вишиванки. А також учні 3-11 класів взяли участь у І етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/10438-den-ukrajinskoji-pysemnosti-ta-movy.html/feed 0
Уманське чудо – парк “Софіївка” http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/10424-umanske-chudo-park-sofijivka.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/10424-umanske-chudo-park-sofijivka.html#respond Thu, 08 Nov 2018 11:02:43 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=10424 Перлиною всією Умані та й України є парк "Софіївка". Прекрасне творіння людини, яке зачаровує в будь-яку пору року, а  особливо  золотої осені, коли падає жовто-рожеве листя, а ранками іній засріблює пожухлі трави.

Саме цю мальовничу місцевість відвідали учні 6-Б  класу. Екскурсія тривала дві години і була дуже цікавою.  Ми дізналися, що парк було закладено наприкінці ХVIII ст. польським шляхтичем Станіславом Потоцьким. Він назвав його на честь коханої  дружини, грекині за походженням, Софії.

У парку побачили неймовірну кількість скульптур давньогрецьких богів і поетів, уважно слухали  міфи про них, із захопленням  дивились на водоспади, гроти, знамениті фонтани, штучні озера.

Ми гуляли парком, роздивляючись незвичайні дерева, лазили на величезні камені біля штучного водоспаду, катались на човнику, милувалися Китайською альтанкою і ходили по Єлисейських полях, а ще перестрибували через потічок та бродили серед дерев. І просто відпочивали й почувалися щасливими.

На згадку про цей день і гарну подорож кожен придбав сувенір.

Можна з упевненістю сказати, що Софіївка – уманське диво, яке варто відвідати хоча б раз у житті, щоб поринути в загадковий світ любові, містики та давнього світу.

Батаргін Михайло, учень 6-Б класу

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/10424-umanske-chudo-park-sofijivka.html/feed 0
Оголошення для майбутніх першокласників http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/10416-oholoshennya-dlya-pershoklasnykiv.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/10416-oholoshennya-dlya-pershoklasnykiv.html#respond Mon, 05 Nov 2018 12:58:28 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=10416 24 листопада 2018 року  о 10 годині запрошуємо дітей 5-6 річного віку на зустріч з учителями майбутніх першокласників 2019-2020 навчального року.

                  Адміністрація школи

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/10416-oholoshennya-dlya-pershoklasnykiv.html/feed 0
Подорож до парку “Київська Русь” http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/10407-podorozh-do-parku-kyjivska-rus.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/10407-podorozh-do-parku-kyjivska-rus.html#respond Mon, 05 Nov 2018 09:27:38 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=10407 28 жовтня 6-А клас вирушив на екскурсію до парку «Київська Русь». Там ми бачили майже точну копію рідного міста за часів Володимира Великого. Будинки там дерев’яні, бо тоді це був єдиний доступний матеріал для використання. Найбільше вразили  іподром, споруда для князівської ради, багато спостережних веж,точна копія човна, на якому плавали Кий, Щек, Хорив і сестра Либідь.
Загалом Київський Дитинець займає площу 10 гектарів. Серед будівель, що існували в межах кордонів Дитинця-Кремля Києва V-XIII століть, − кріпосна стіна (заборола), Десятинна церква, Федорівський і Янчин монастирі, Софійські, Михайлівські та Подільські ворота, Палаци князя Володимира та княгині Ольги, Ротонда, Гридниця та інші споруди, кожна з яких є унікальним і знаковим архітектурним шедевром тих часів і відображає життя та побут мешканців Древнього Києва.

У "Парку Київська Русь" споруджена реконструкція садиби киянина ХІ-XII ст., яка була знайдена в 1975 році під час побудови метро на Подолі у Києві. Садиба огороджена низьким дерев’яним частоколом, зведені дерев’яні в’їзні ворота.

Спеціально для дітей розроблена інтерактивна програма відпочинку та розваг, яка сподобається навіть самому вибагливому відвідувачеві. Ми із задоволенням взяти участь у веденні хороводу, перетягуванні канату та веселих динамічних іграх, із затамуванням подиху спостерігали за лицарським фестивалем.

Все це дало можливість по-новому подивитися на історію, військову справу, архітектуру, культуру, традиції наших предків. Ця подорож у минуле запам'ятається надовго.

Леоненко Анна, староста 6-А класу

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/10407-podorozh-do-parku-kyjivska-rus.html/feed 0
Вітаємо переможців правознавчого турніру! http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/10369-vitajemo-peremozhtsiv-pravoznavchoho-turniru.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/10369-vitajemo-peremozhtsiv-pravoznavchoho-turniru.html#respond Fri, 02 Nov 2018 10:02:50 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=10369 1 листопада на базі «Нашої Першої»  відбувся фінальний етап міського правознавчого турніру «Знавці новел законодавства». Три команди за результатами відбіркового етапу вийшли у фінал (загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів №1, №3 – колегіум та НВК «Лідер»). Нашу школу представляла команда «Lex», до складу якої входили Мотузенко Марія і Платонова Дар'я – учениці 11-го класу та Гуржій Крістіна – учениця 9 - А класу. Дівчата гідно показали свої знання,  ораторське мистецтво, виступали в ролі Доповідача, Опонента, Рецензента.   За результатами турніру вони визнані найкращими і посіли перше місце.

Вітаємо наших переможців і бажаємо у майбутньому стати кваліфікованими спеціалістами в галузі права, працюючи і розбудовуючи нашу державу.

Міхеєва Ольга, учениця 11 класу

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/10369-vitajemo-peremozhtsiv-pravoznavchoho-turniru.html/feed 0