:: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 :: http://www.nasha-persha.org.ua :: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І - ІІІ ступенів №1 :: Thu, 07 Mar 2019 22:52:34 +0000 uk hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.13 Словом і знаннями славимо Тараса! http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11408-slovom-i-znannyamy-slavymo-tarasa.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11408-slovom-i-znannyamy-slavymo-tarasa.html#respond Thu, 07 Mar 2019 07:04:00 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=11408 З місяцем  березнем  пов’язано  багато  важливих  подій.  Але  про  одну  пам’ятають  усі  люди, і не тільки українці.

Щороку приходить до нас весна, а з нею – Шевченківські березини. Цьогоріч це не просто дні вшанування генія творчості Т.Шевченка, а ювілейні 205 роковини з дня народження нашого славного земляка!

Для учнів Нашої Першої підготовка до гідного вшанування пам’яті Кобзаря розпочалася ще восени: успішною була участь школярів у Міжнародному мовно-літературному конкурсі ім. Т.Шевченка.

А уже в березні Шевчук Марія та Василенко Максим взяли участь у конкурсі поетичних творів «Тарасовими шляхами», успішно справилися із завданнями Всеукраїнської гри «Соняшник».

Сонячним був цей тиждень для учнів школи, бо опромінювався думкою, словом Великого Кобзаря.

Зачарував школярів  виступ учнів 8-Б класу, які під час шкільної лінійки «Колись далекі ті слова знов задзвенять кобзарською струною» намагалися донести усю важливість  життєвого подвигу Тараса Шевченка. Цікавими були і літературно-музичні композиції «Зоря дитинства Т.Шевченка», підготовлені учнями 2-4 класів, і літературний квест «Сторінками Кобзаря», у якому взяли участь учні 6-х класів, а учні 5-В класу створили із пазлів колективний портрет Великого Кобзаря.

Вшануванням пам’яті Т.Шевченка стало свято Поезії – конкурс читців - декламаторів, учасниками якого стали учні нашої школи.

Непомітно пройшов час у царстві мудрого й красивого, правдивого й цінного, сильного й ласкавого, доброго й мужнього слова. Поезія – це вогник, схожий на полум’я свічки, що запалює душу людини. Тому  гаслом свята стали рядки:

Хай палає свічка.

Хай палає,

Поєднає нас вона в цей час.

Друзів голоси нехай лунають,

Слово й музика нехай єднають нас.

Лилося слово поета – полум’яне, як і його  життя. Щиро звучали і поетичні спроби юних. Линули і думки Кобзаря, перелиті в пісню. І атмосфера, що панувала у затишній залі, аж ніяк не нагадувала, що тут відбувається змагання, конкурс. Кожен присутній ще і ще проникався силою Слова, його красою і неповторністю. Щирими гучними оплесками нагороджували кожного, хто не читав, не декламував, а «проживав»  змість обраного твору. Учні 11 класу організувалися у флешмоб «Читаємо полум’яне слово Кобзаря», а Горицька В, учениця 10-А класу, автор поезій-посвят Тарасу Шевченку, неодноразова учасниця конкурсу «Тарасовими шляхами», поділилася власним розумінням і сприйняттям творчості знаного у всьому світі земляка.

Закінчилося свято, а в душі народжуються нові думки, слова, прагнення – возводиться духовний собор. І хочеться, щоб він не був зруйнований проблемами буденщини та байдужістю.

У цьому році вперше учні школи узяли участь у флешмобі «Нас єднає Шевченкове крилате слово», коли кожен читав улюблені рядки з творів Поета. А ще школярі та педагоги стали учасниками глобального флешмобу GlobalShevchenko  «Шевченко у моєму житті».

А попереду – невідкриті острови життя і творчості Поета.

Щиро і натхненно звучало Поетове слово з уст його шанувальників,

«Між нас тобі, Тарасе, жити!» - такий  девіз обрали учні 9-10 класів , готуючись до брейн-рингу «Відомий і невідомий Шевченко».

Творчий та життєвий шлях  Тараса Шевченка набагато цікавіше вивчати , застосовуючи прийом гри.  Як відомо, найкраще запам’ятовується те, що  дивує. Так учні 10-11 класів спробували свої сили та перевірили рівень знань    у  брейн-ринзі. Гра виявилась насиченою, з приємними несподіванками та відкриттями  як для учнів, так і для вчителів.   Команди боролись за кожен бал у грі,  виявляючи знання   та креативність. Деякі факти із життя Шевченка , назви його поезій  відгадували з першої секунди, а дещо вже призабули, тому  гра була насичена різними цікавими відповідями.   Справедливе журі винесло  «вердикт» гри : переможці – команда 11 класу «Послідовники Шевченка», друге місце посіла команда 10-Б класу з досить оригінальною назвою  « Енгельгардці», і лише на півтора бала за крок до другого місця виявилась команда 10-А класу «Гайдамаки».

Глядачі і водночас групи  підтримки  теж змогли проявити свої знання з творчості Кобзаря.  Їм запропонували назвати пісні на слова Тараса Григоровича Шевченка, визначити, з якою подією життя Кобзаря пов’язані його картини.

Всі ми знаємо Тараса як поета, художника, письменника, але  не треба забувати, що  Шевченко – насамперед людина, і йому притаманні слабкості.

Конкурс «Чорна скринька» привідкрив нам таємниці життя Тараса.  Багато переказів, бувальщин можна знайти у літературі про  цікаві  випадки із життя поета.

Учням треба було назвати речі, які зіграли певну роль у певних ситуаціях. Тарасові поезії звучали  в залі,  пісня линула  і радувала серця.   Не хотілося залишати гру,  всі пройнялися духом Кобзаря.

Напевне, немає жодної людини в Україні, яка не задумалася над питанням: «Чи знаю я Шевченка?»

Під час проведення у школі традиційного Шевченківського тижня  учні мали змогу ще раз доторкнутися до чистого, незамуленого і незнищенного цілющого джерела, з якого черпав свій талант Великий Кобзар, пройти стежками його нелегкої долі,  вшанувати того,  хто  не  лише  влучно  говорив,  але  й  боровся  за  свободу,  мир  і  спокій  у  нашому  українському  домі.

Вивчаймо  творчість Тараса Шевченка,  шануймо пам’ять великого пророка, гордімося тим, що ми  – земляки,  нащадки  Тараса. Несімо гідно його ім’я  у світ!

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11408-slovom-i-znannyamy-slavymo-tarasa.html/feed 0
Дорогі жінки! http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11392-dorohi-zhinky.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11392-dorohi-zhinky.html#respond Thu, 07 Mar 2019 06:00:50 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=11392 Вітаємо Вас зі святом краси та любові – 8 Березня!

Ви – берегині домашнього вогнища. Завдяки вашій ніжності, жіночності та вмінню знаходити компроміси наші сім’ї міцні.

Від вас залежить добробут і затишок у домі, що впливають і на завтрашній день країни. Саме ви, дорогі жінки, надихає нас, чоловіків, на добрі справи.

Щиро бажаємо вам успіхів, здоров’я і енергії. Нехай кожен новий день буде наповнений радістю перемог. Нехай увесь рік з вами буде відчуття весни – світлої і прекрасної. Нехай у ваших родинах панує любов і злагода.

Щастя вам, добра і краси!

 Хлопці та чоловіки Нашої Першої

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11392-dorohi-zhinky.html/feed 0
Протокол №2 засідання педагогічної ради http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11396-protokol-2-zasidannya-pedahohichnoji-rady.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11396-protokol-2-zasidannya-pedahohichnoji-rady.html#respond Wed, 06 Mar 2019 12:39:03 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=11396

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11396-protokol-2-zasidannya-pedahohichnoji-rady.html/feed 0
Вітаємо переможців міських змагань з шахів http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11388-vitajemo-peremozhtsiv-miskyh-zmahan-z-shahiv-2.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11388-vitajemo-peremozhtsiv-miskyh-zmahan-z-shahiv-2.html#respond Mon, 04 Mar 2019 09:35:51 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=11388 ІІ місце

Мельник Вікторія-учениця 2-А класу

Карпань Мирослава, учениця 2-Б класу

ІІІ місце

Солонична Тетяна – учениця 3-А класу

Баштан Ігор – учень 5-А класу

Кобзар Данило – учень 3-В класу

Тищенко Марія-учениця 1-А класу

Солонична Вікторія – учениця 1-Б класу

Леоненко Владислав-учень 3-А класу

Ховко Михайло-учень 4-А класу

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11388-vitajemo-peremozhtsiv-miskyh-zmahan-z-shahiv-2.html/feed 0
Всеукраїнське заняття доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин» http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11380-vseukrajinske-zanyattya-dobroty-humanne-ta-vidpovidalne-stavlennya-do-tvaryn.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11380-vseukrajinske-zanyattya-dobroty-humanne-ta-vidpovidalne-stavlennya-do-tvaryn.html#respond Mon, 04 Mar 2019 09:08:59 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=11380 Найближчими до дітей тваринами в усі часи були собаки та коти. Саме вони найчастіше стають домашніми улюбленцями. Проте необізнаність дітей щодо правил поведінки з тваринами (як домашніми, так і безпритульними), часто призводить до негативних наслідків (знущання над тваринами, зараження небезпечними хворобами, травмування та каліцтво дітей). Все частіше трапляються випадки жорстокого ставлення до тварин не лише з боку дорослих, але і, щонайгірше, з боку дітей.  Тому для формування у дітей гуманного та відповідального ставлення до тварин з учнями 5-х класів 1 березня було проведено  Всеукраїнське заняття доброти. Під час цього заходу учні дізналися про дії, які потрібно виконувати, якщо загубився улюбленець; обговорили причини відмови людей від власних тварин, переглянули відео «Тварини в притулку та вдома», підготували цікаві розповіді про тварин, яким встановлено пам’ятники.

П’ятикласники Нашої Першої виховували почуття милосердя, співчуття до всього живого, особистої відповідальності за долю тварин. Адже «брати наші менші» завжди залишаються нам вірними і відданими, а наш обов’язок – захищати і піклуватись про них.

 Гончаренко Н.С., класний керівник 5-А класу

 

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11380-vseukrajinske-zanyattya-dobroty-humanne-ta-vidpovidalne-stavlennya-do-tvaryn.html/feed 0
Вітаємо http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11377-vitajemo-13.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11377-vitajemo-13.html#respond Thu, 28 Feb 2019 07:34:15 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=11377 Верченка Олександра, учня 7-А класу,

із перемогою у міському етапі міжнародного конкурсу з креативного письма “Write On! Ukraine” (ІІІ місце).

Учитель Хлівна Н.В.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11377-vitajemo-13.html/feed 0
Мрії про незабутнє літо 2019 з проектом GoCamp http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11374-mriji-pro-nezabutnje-lito-2019-z-proektom-gocamp.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11374-mriji-pro-nezabutnje-lito-2019-z-proektom-gocamp.html#respond Wed, 27 Feb 2019 13:46:20 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=11374 Заради неймовірних вражень, безцінного досвіду і яскравих емоцій ми беремо участь у проекті GoCamp вже ВТРЕТЄ!!! Минулого року ми вже розповідали, що проект кардинально змінив наше життя, тому в цей раз хочемо поділитись мрією і запросити волонтерів, щоб ця казка повторилась знову. Віримо, сподіваємося, чекаємо на нові захоплюючі зустрічі!

 

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11374-mriji-pro-nezabutnje-lito-2019-z-proektom-gocamp.html/feed 0
Вітаємо баскетбольну команду http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11370-vitajemo-basketbolnu-komandu.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11370-vitajemo-basketbolnu-komandu.html#respond Wed, 27 Feb 2019 08:46:43 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=11370 у складі:

1. Поліщука Дениса 8-Б
2. Проценка Віталія 8-Б
3. Стоєцького Сергія 8-Б
4. Багмета Олексія 8-Б
5. Симончука Ігоря 9-А
6. Онищенка Андрія 10-Б
7. Ткаченка Івана 10-Б
8. Веремієнка Артура 11
9. Прокоф’єва Андрія 11
10.           Чукіна Богдана 11
11.           Криволєсова Назара 11

 яка посіла ІІ місце в міських змаганнях

Вчителі фізичної культури: Левченко А.М.,

Александров О.М.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11370-vitajemo-basketbolnu-komandu.html/feed 0
Вітаємо переможців шкільної олімпіади «Обдарована дитина» http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11361-vitajemo-peremozhtsiv-shkilnoji-olimpiady-obdarovana-dytyna-2.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11361-vitajemo-peremozhtsiv-shkilnoji-olimpiady-obdarovana-dytyna-2.html#respond Tue, 26 Feb 2019 13:13:16 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=11361 Номінація «Математика»

І місце – Шевченко Денис, учень  3-В класу,

Григоренко Валерія, учениця 4-Б класу.

ІІ місце – Дзюбан Станіслав, учень 3-В класу,

Ковальов Ілля, учень 3-А класу,

Ховко Михайло, учень 4-А класу.

ІІІ місце – Бондаренко Дмитро, учень 3-В класу,

Деркач Дмитро, учень 4-А класу,

Селезньов Євген, учень 4-В класу.

Номінація «Українська мова»

І місце – Даценко Ілля, учень 3-Б класу,

Потопніна Вікторія, учениця 4-А класу,

ІІ місце – Плаксюк Ігор, учень 3-А класу,

Аглічева Анна, учениця 4-В класу,

ІІІ місце – Настичук Ельдар, учень 3-В класу,

Білан Анна, учениця 4-А класу,

Міщенко Софія, учениця 4-Б класу.

та учителів, які підготували учнів:

Курбатову Т.М., Линник З.О., Кириленко С.В., Русанову О.В., Михайлик Л.В., Коротич О.А.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11361-vitajemo-peremozhtsiv-shkilnoji-olimpiady-obdarovana-dytyna-2.html/feed 0
Наші перші дебати http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11347-nashi-pershi-debaty.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11347-nashi-pershi-debaty.html#respond Mon, 25 Feb 2019 08:11:21 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=11347 Вміння правильно формулювати свою думку та лаконічно висловлюватися, відстоюючи певну позицію вчилися учні 8-А та 8-Б класів.

В рамках тижня української мови відбулися змагання. У дебатах брали участь 2 команди. Розмовляти українською мовою модно чи це поклик душі та серця? Діти гарно підготували свої виступи та чарували глядачів глибокими роздумами з цього питання. Восьмикласники стежать за новинками та тенденціями у сучасному світі, тому кожна із команд  належним чином обгрунтовувала свій вибір. Після завершення дебатів до обговорення приєдналися глядачі, які також мали що сказати та хотіли висловити свою точку зору. Ми тільки вчилися, тому у нас були помилки, але спільними зусиллями наступного разу не допустимо їх!

Гарні виступи, влучно підібрані вислови та багато позитивних емоцій!

Лозова Даріна, учениця 8-А класу

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/11347-nashi-pershi-debaty.html/feed 0