:: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 :: http://www.nasha-persha.org.ua :: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І - ІІІ ступенів №1 :: Sun, 02 Jul 2017 12:53:27 +0000 uk hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.5 Правила безпеки під час відпочинку біля водойм http://www.nasha-persha.org.ua/ce-ckavo-znati/7014-pravyla-bezpeky-pid-chas-vidpochynku-bilya-vodojm.html http://www.nasha-persha.org.ua/ce-ckavo-znati/7014-pravyla-bezpeky-pid-chas-vidpochynku-bilya-vodojm.html#respond Sun, 02 Jul 2017 12:53:27 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=7014 Наразі в області утримується тепла погода, тож люди масово вирушають на відпочинок до водойм. І разом із позитивними емоціями, на жаль, збільшили статистику щодо загибелі на водних об'єктах. Так, з початку року на водних об’єктах області зареєстровано 20 пригод, внаслідок яких 12 осіб загинуло та 7 осіб було врятовано.

Шановні громадяни! Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області закликає вас під час відпочинку біля водойм дотримуватися елементарних правил безпеки:

- не лишайте дітей без нагляду біля води;

- не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;

- температура води повинна бути не нижче +17 °С, в більш холодній перебувати небезпечно. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;

- не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;

- пам'ятайте — відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;

- ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;

- не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.

Будьте обережні та у випадку небезпеки телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»!

(за матеріалами сайту http://ck.dsns.gov.ua/)

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/ce-ckavo-znati/7014-pravyla-bezpeky-pid-chas-vidpochynku-bilya-vodojm.html/feed 0
Старти надій http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/7009-starty-nadij-2.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/7009-starty-nadij-2.html#respond Mon, 19 Jun 2017 10:00:58 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=7009 Наша Перша може пишатися здобутками та перемогами учнів на міських, обласних та Всеукраїнських заходах. Так команда у складі 14 осіб відвідала м. Луцьк на Всеукраїнських змаганнях «Старти надій» і посіли почесне 6-е командне місце, 2-е місце на естафеті «8 по 50», в якій брали участь Гунченко І., Дмитренко Є., Пелих Д., Діхтяр П., Маркєлов Н., Овчаренко Т., Шевченко Є., Гноєва О. і завоювали 8 срібних медалей.  Також змогли проявити свої можливості і показати високий рівень всі члени команди, отримавши високий результат - 55.90.  Діхтяр Поліна посіла ІІІ місце в стрибках в довжину з розбігу з результатом 4м 45см і була нагороджена бронзовою медаллю.

Завдяки чудовій роботі тренерів, учителів фізкультури Левченка А.М., Александрова О.М. і Сущенко Є.Л. та безперечній вірі у перемогу насамперед над самим собою наших учнів, маємо такий високий результат.

Бажаємо успіху і подальших перемог!

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/7009-starty-nadij-2.html/feed 0
Квест-марафон «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?» http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/7002-kvest-marafon-chy-znajemo-my-tarasa-shevchenka.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/7002-kvest-marafon-chy-znajemo-my-tarasa-shevchenka.html#respond Wed, 14 Jun 2017 11:35:25 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=7002 Ми – славні земляки Великого Кобзаря, а тому із завзяттям долоучилися до квест-марафону «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?», організованого Всеукраїнським культурно – науковим фондом Т.Г. Шевченка «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля», який багато років очолює родичка Кобзаря по сестрі Катерині Людмила Олександрівна Красицька. Учні та учителі Нашої Першої, переможці ІІ туру  - В.О.Макушенко, С.К.Сорочинська, А.Бершацька, Л.Царенко, М.Плієва, Д.Селезень, Д.Хлівна - були запрошені до заключного ІІІ туру, який традиційно заплановано Фондом на поминальну суботу напередодні Святої Трійці на Чернечій горі у м.Каневі..

Захід відбувся з використанням музейної експозиції. Учасники прочитали напам’ять  свої улюблені твори (або уривки) Тараса Шевченка та в інтерактивному режимі проілюстрували з допомогою музейної експозиції події, факти з життя поета, пов’язані з цим твором.

Окрім призів та нагород, учасники отримали задоволення від спілкування із знавцями життя і творчості Т.Шевченка – ровесниками та людьми старшого віку.

Вивчаймо, досліджуймо творчість Великого Кобзаря і берімо участь у наступних конкурсах!

С.Сорочинська, Л.Ткаченко, учителі української мови та літератури

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/7002-kvest-marafon-chy-znajemo-my-tarasa-shevchenka.html/feed 0
Яка ж гарна наша Черкащина!!!! http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/6994-yaka-zh-harna-nasha-cherkaschyna.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/6994-yaka-zh-harna-nasha-cherkaschyna.html#respond Wed, 14 Jun 2017 09:02:48 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=6994 Під час перебування у літньому таборі наші діти, учні 3 – Б класу разом з класним керівником Круковською Л. В. та батьками побували у чудовому просвітницько-розважальному комплексі "Зернолед" на Чигиринщині. Тут ми мали  змогу вдихнути цього свіжого з приємними ароматами трав повітря. Навчилася робити ляльку- мотанку, папір з кропиви, стріляти з лука, їздити на коні, ходити на ходулях, грати в різні цікаві ігри. Ми неначе побували у країні наших предків.

Дорогою додому заїхали у село Буда. Тут ми побачили  на просторій світлій галявині могутнього дуба із кремезним стовбуром і міцними розгалуженими гілками, які підгримують густу крону. Це тисячолітній дуб. За легендою, під ним любив перепочити ватажок повстанців Максим Залізняк. Саме під цим дубом давали гайдамаки клятву, не шкодуючи життя боротися з чужинцями.

Зупинилися ми на місці сучасного пам′ятника, де у стародавні часи висів казан, і звук ударів об нього збирав місцевих козаків на раду. Тому і називається це місце – Склик.

Дякуємо за цю незабутню екскурсію Людмилі Василівні !!!! Уся екскурсія в "Зерноленд" – супер !!! Діти та батьки в захваті.

Мосьпан Наталія Іванівна, мама Мосьпана Дениса, учня 3 – Б класу

 Діана Василівна Кравченко, мама Кравченко Софії, учениці 3 – Б класу: «Під пекучим сонцем, в долині пагорбів села Івківці я була приємно і до глибини душі вражена дуже цікавою та захопливою атракцією для дорослих і малих "Зерноленд". Тут зібрана неймовірна кількість предметів побуту і праці старовинних українських сіл. Є унікальна можливість спробувати себе у ремеслах гончарства, кузні, виготовлення паперу, навчитися виготовляти ляльки-мотанки. Усією групою ми поринули у розваги тих часів, одна не схожа на іншу. Все це супроводжується історичними розповідями турботливих працівників "Зерноленду". Весела прогулянка, я б навіть сказала "квест" на таємничу і легендарну Семидубову гору відкрила мальовничі краєвиди і цікаві історії про козацтво та населення Івківців.

Дорогою додому є час обміркувати та відпочити від нових вражень, пригод і історій!»

 Софія Кравченко: «Дорога до "Зерноленду" була дуже довгою, але воно було того варте. Я отримала багато нових вражень. Та найбільше мені сподобалося робити ляльку-мотанку.»

 Толя Гончар: «Найбільше мені сподобалося їздити на коні як справжній вершник. Із великим задоволенням я вчився робити вироби з глини, а також ляльку-мотанку, яку я привіз додому і вона стала нашим сімейним оберегом»

Денис Мосьпан: « А я як справжній коваль у кузні роздмухував міхи, розжарюючи вогнище. А потім учився кувати. Я зрозумів, що праця коваля дуже важка. Від цього я отримав незабутні враження»

 Тая Афанасова: « Під час цієї екскурсії мені сподобалося все. Із великим задоволення я вчилася робити папір, ляльку-мотанку та горщик із глини. Усі ці вироби я привезла додому і вони ще довго будуть нагадувати мені про цю подорож»

 

Любим ми подорожувати,

Щось новеньке пізнавати.

Тут зі мною любі друзі –

Кращих не знайти в окрузі.

 

В «Зерноленді» побували,

Хліб домашній випікали,

В кузні ми метал кували

І в народні ігри грали.

 

Вдячні вчительці своїй,

Що збулись дитячі мрії.

 

        Канюка Ольга Іванівна - мама Жені Канюки, учня 3 – Б класу

 Маринка Трубенко: «Мені сподобалося усе: Семидубова гора, музей, кузня, робити ляльку-мотанку, а також виробляти вироби з глини. Це дуже цікаво! А найбільше мені запам′яталися коні! Вони дуже добрі й гарні. А яка там смачна козацька каша. Поварам висловлюю велике: «Дякую». Радісна я приїхала додому і привезла багато різноманітних сувенірів».

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/6994-yaka-zh-harna-nasha-cherkaschyna.html/feed 0
Мовний табір T E S C O. День 10 http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/6989-movnyj-tabir-t-e-s-c-o-den-10.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/6989-movnyj-tabir-t-e-s-c-o-den-10.html#respond Mon, 12 Jun 2017 11:14:40 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=6989 Останній заключний день цієї захоплюючої літної історії став певним відображенням того, що відбувалось: діти побували на перегляді фільм “A better me”, який складався з епізодів кожного прожитого дня у TESCO CAMP. Відчуваючи себе частиною чогось грандіозного, невід’ємним кадром представленого фільму, кожен, пишаючись собою, отримав сертифікат та переживав справжні емоції, які надихають на створення нових проектів.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/6989-movnyj-tabir-t-e-s-c-o-den-10.html/feed 0
Екскурсія до парку “Київська Русь” http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/6950-ekskursiya-do-parku-kyjivska-rus.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/6950-ekskursiya-do-parku-kyjivska-rus.html#respond Mon, 12 Jun 2017 09:41:50 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=6950 10 червня учні 6-Б класу відвідали парк «Київська Русь», розташований вмальовничому селі Копачів Обухівського району.

Це місце, де можна доторкнутись до історії – почути скрип коліс возів, звуки бою, приміряти шолом і кольчугу, сісти в сідло бойового коня і вистрілити на скаку з лука, вловити запахи гончарної глини і дерев'яних будівель. Це єдине і неповторне в історії людства відтворення і будівництво одного з найвідоміших і в той же час найбільш загадкового середньовічного міста Європи, столиці великої середньовічної держави у розмірах його історичного центру, відомого як Град Володимира.

Архітектурний образ стародавнього Києва тут відтворюється у повному обсязі, в масштабі 1:1, з урахуванням знань сучасної науки. Проект здійснюється в історично значущому місці, згаданому в літописах, яке максимально відповідає ландшафту і повторює рослинність Древнього Києва тисячолітньої давнини.

Колектив Парку «Київська Русь» спільно з провідними фахівцями в галузі історії, архітектури, етнографії та культурології з різних країн на основі наукових знань створили Генеральний план будівництва Дитинця Києва V-XIII століть, площею 10 гектарів, який затверджений Національною академією наук України. Споруджуються будівлі, які існували в межах кордонів Дитинця Києва того часу. Вже сьогодні можна побачити контур Києва Х століття, обнесений по периметру оборонними спорудами, загальна висота яких сягає 15 м.

Архітектурні шедеври стародавнього Києва у парку «Київська Русь»:

Оборонний комплекс – це шедевр середньовічної архітектури, який складається з:

 • дев'ятиметрового валу (загальна довжина якого становить півтора кілометра) і частково оборонного рову;
 • єдиної в світі дерев'яної фортечної стіни – забороли, протяжність якої нині становить 300 м;
 • Михайлівських воріт Київського Дитинця висотою 21 м.

Крім того, відтворені кращі зразки середньовічного містобудування:

 • в'їзні ворота зі сторожовими вежами;
 • мережа доріг Древнього Києва;
 • садиби киян XI-XIIІ століть;
 • торгові лавки київських ремісників XI-XIII століть;
 • вежа – повалуша XI-XIIІ століть;
 • княжий двір і трибуни;
 • велике і мале ристалища;
 • ярмарок майстрів;
 • стан кочівників;
 • пагорб Перуна;
 • печера Нестора Літописця;
 • посольські хороми.

Тут діють експозиції облогової техніки, історичних костюмів і обладунків V-XIII століть, музичних інструментів, музей середньовічного суднобудування з унікальним експонатом – лодією "Князь Володимир" IX-XI століть.

Гордістю Парку є Перший живий музей коней історичних порід. Тут зібрані більше 30 порід коней, чиї предки були відомі тисячі років тому і зіграли вирішальну роль у розвитку конярства в світі. Серед них ахалтекінці – коні Александра Македонського, Чингісхана, Дарія Великого та інших великих полководців; арабські скакуни, витривалістю і швидкістю яких захоплювався цар Соломон; булонські коні, які ведуть свій родовід ще з часів Античного Риму; елегантні й темпераментні коні андалузької породи, на яких іспанські королі виїжджали на паради, а конкістадори підкорювали Новий Світ.

Поринувши в неповторну атмосферу часів Київської Русі, учні дізналися про виникнення та утворення стародавньої держави, про устрій життя східних слов’ян, а також піднятися на князівські трибуни та спостерігати театралізоване дійство «У світі тварин», змагання вершників у стрільбі з лука та лицарський турнір. Особливу зацікавленість школярів  викликала експозиція облогової техніки війська Київської Русі. Учні дізналися, що ці великі щити на колесах використовували як для захисту від нападників, так і для штурму укріплень ворогів.

Серед низки запропонованих розваг, учні  обрали стрільбу з лука, майстер клас зі слов’янської каліграфії.

Учні мали можливість не тільки побачити яскраві театралізовані постановки і захоплюючі виступикінного театру, а й могли стати учасниками слов’янських ігор та конкурсів: боїв на мішках, перетягуванні канату, середньовічних квестах, в народних танцях і хороводах.

У Древньому Києві вони перенеслись у минуле: стріляли з луків, катались на породистих конях із Княжої конюшні, насолодилися атмосферою Середньовіччя цілком.

Всі отримали величезне задоволення від поїздки до Древнього Києва у парку «Київська Русь», де змогли ознайомитися з архітектурою і культурою Києва V-XIII століть та гарно відпочити!

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/6950-ekskursiya-do-parku-kyjivska-rus.html/feed 0
Екскурсія до відділення ПриватБанку _____ (5-А клас) _____ http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/6942-ekskursiya-do-viddilennya-pryvatbanku-5-a-klas.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/6942-ekskursiya-do-viddilennya-pryvatbanku-5-a-klas.html#respond Fri, 09 Jun 2017 19:34:01 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=6942 Сьогодні важко уявити собі людину, яка не розуміє важливості фінансових знань. І ці знання треба набувати вже у шкільному віці, тож учні 5-А класу (під час навально-виробничої практики) із зацікавленістю вирушили на екскурсію до місцевого відділення ПриватБанку. Зустріли нас дружньо. Спілкування з робітниками банку було інтерактивним – ми ставили запитання та відповідали самі. Керівник відділення Заболотній С.В. та спеціаліст по роботі з клієнтами Даценко Т.О. цікаво розповіли нам про основні аспекти банківської сфери: як і навіщо користуватися послугами банка, як обслуговують клієнта, як працюють каса і термінал, як накопичити заощадження, і, головне, як фінансові знання допоможуть дітям у майбутньому.
Під час екскурсії ми познайомилися з основними банківськими професіями; навчилися користуватися Карткою ЮНІОРА, Інтернет-банком Приват24, мобільними додатками банку; дізналися, як правильно поводитися з грошима, і побачили, як працює справжній банк зсередини.
Учні уважно слухали, ставили різноманітні питання працівникам ПриватБанку та цікавилися особливостями цієї важкої роботи. Після екскурсії кожен учень отримав іменний сертифікат. Екскурсія до банку – захоплюючий захід.
"Було цікаво дізнатися, як проходить робочий день банкіра. Однозначно, я хочу бути керівником відділення банку, коли виросту!" (Максим Гахун)

"Моя мама тепер знає, як платити за все з дому. Це я їй розповів після екскурсії"
(Артем Шаповал)

Дар’я Старюк, Анна Солонична, учениці 5-А класу

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/6942-ekskursiya-do-viddilennya-pryvatbanku-5-a-klas.html/feed 0
Вікторина до Дня Конституції України http://www.nasha-persha.org.ua/school-library/6935-viktoryna-do-dnya-konstytutsiji-ukrajiny.html http://www.nasha-persha.org.ua/school-library/6935-viktoryna-do-dnya-konstytutsiji-ukrajiny.html#respond Fri, 09 Jun 2017 10:57:16 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=6935 Конституція – це Основний Закон, що закріплює суспільний і державний устрій країни, функції органів державної влади, основні права та обов’язки громадян.

28 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила Конституцію України. Відтоді цей день в Україні відзначається як державне свято.

Основні розділи Конституції визначають загальні засади функціонування української держави, основні права, свободи та обов’язки людини і громадянина, завдання та функції діяльності Верховної Ради України, Президента, Кабінету Міністрів та інших органів виконавчої влади, засади здійснення правосуддя, територіальний устрій держави.

А чи знаєте ви Основний Закон України?

Пропонуємо взяти участь у вікторині присвячену 21-й річниці Конституції України

«Свої права ти добре знай»

учнів 8-11 класів

1.      Хто був автором першої Конституції України? Коли вона була прийнята?

2.      Кожна людина від народження є фізичною чи юридичною особою?

3.      Особливо небезпечний вид правопорушення – (...........)

4.      Особа, що вчинила правопорушення?

5.      Назвіть п'ять символів державності України.

6.      Яким чином громадяни України реалізують своє право на участь в уп­равлінні державою?

7.      Чи мають право школярі бути членами політичних партій?

8.       З якого віку громадяни України мають право бути засновниками ди­тячих організацій?

9.       Який освітній рівень, згідно з Конституцією України, є обов'язковим?

10.  Яка відповідальність настає в 16 років?

11.  В яких документах у школі викладено обов’язки учнів?

12.  Особа, яка не досягла 18-річного віку  -  (.........)

13.    Із якого віку настає кримінальна відповідальність?

14.  Головний закон країни?

Відповіді надсилати  на адресу: Luda.biley@i.ua

або подати до шкільної бібліотеки  до   19.06.2017

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/school-library/6935-viktoryna-do-dnya-konstytutsiji-ukrajiny.html/feed 0
Мовний табір T E S C O. День 9 http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/6986-movnyj-tabir-t-e-s-c-o-den-9.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/6986-movnyj-tabir-t-e-s-c-o-den-9.html#respond Fri, 09 Jun 2017 10:54:12 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=6986 День дев'ятий «Я можу бути світом» об’єднав 2 школи: Смілянську школу №1 та Яремчанську школу №1 (наша школа-партнер). За допомогою скайп зв'язку тесківці познайомилися з однолітками, представили себе та свою школу. Усіх дітей було запрошено до спілкування у мовному клубі “English Club” у Facebook. Ми переконані, що діти потоваришують, будуть контактувати та долучатись до спільних заходів. Цей день був дуже яскравий і ми сподіваємося на подальшу співпрацю з Яремче!

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/6986-movnyj-tabir-t-e-s-c-o-den-9.html/feed 0
Екскурсія до Приват Банку http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/6923-ekskursiya-do-pryvat-banku.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/6923-ekskursiya-do-pryvat-banku.html#respond Thu, 08 Jun 2017 12:36:49 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=6923 Учні 6-Б класу відправилися на екскурсію до головного відділення Смілянського Приват Банку. Це було надзвичайно цікаво. Учні побачили роботу банківської установи зсередини. Діти переглянули пізнавальний мультфільм, познайомилися з фінансово-освітньою програмою Приват Банку для школярів від 6 до 17 років – Юніор, дізналися чим відрізняється термінал від банкомату та ще багато нового. На останок учням були видані сертифікати, які дозволять, без зайвих проблем, разом з батьками отримати карту Юніор, а також самостійно і розумно розпоряджатися коштами. Сьогоднішня екскурсія пройшла успішно, адже діти отримали нові знання і розширили свій кругозір.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/6923-ekskursiya-do-pryvat-banku.html/feed 0