:: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 :: http://www.nasha-persha.org.ua :: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І - ІІІ ступенів №1 :: Wed, 01 Apr 2020 08:24:28 +0000 uk hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.16 Кінезіологічні вправи для дітей, які покращують увагу і пам’ять http://www.nasha-persha.org.ua/psiholog/14480-kineziolohichni-vpravy-dlya-ditej-yaki-pokraschuyut-uvahu-i-pamyat.html http://www.nasha-persha.org.ua/psiholog/14480-kineziolohichni-vpravy-dlya-ditej-yaki-pokraschuyut-uvahu-i-pamyat.html#respond Wed, 01 Apr 2020 08:24:28 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=14480 Формування словесної мови дитини починається, коли рухи пальців рук досягають достатньої точності. Розвиток пальцевої моторики готує ґрунт для подальшого формування мови.

Оскільки існує тісний взаємозв’язок і взаємозалежність мовленнєвої і моторної діяльності, то при наявності мовного дефекту у дитини особливу увагу необхідно звернути на тренування пальців. Недосконалість рухової координації кисті та пальців рук ускладнює оволодіння письмом і низкою інших навчальних, і трудових навичок.

Кінезіологічні вправи покращують увагу і пам’ять, формують просторові уявлення. Заняття спрямовані на подолання патологічних відхилень, усувають дезадаптацію в процесі навчання, гармонізують роботу головного мозку.

Всі вправи психолог повинен виконувати разом з дітьми, поступово, від заняття до заняття, збільшуючи час і складність.

Самомасаж рук є одним з видів пасивної гімнастики. Масаж має загальнозміцнювальну дію на м’язову систему, підвищує тонус, еластичність і скорочувальну здатність м’язів.

Працездатність стомленого м’яза під впливом масажу відновлюється швидше, ніж при повному спокої. При систематичному проведенні масажу поліпшуються функції рецепторів, посилюються рефлекторні зв’язки кори головного мозку з м’язами і судинами. Під впливом масажу в рецепторах шкіри і м’язів виникають імпульси, які, досягаючи кори головного мозку, чинять тонізувальну дію на центральну нервову систему, в результаті чого підвищується її регулювальна роль щодо всіх систем і органів.

Існують такі прийоми самомасажу:

 • погладжування,
 • розтирання,
 • розминання,
 • відтискання,
 • активні і пасивні рухи.

Спрабуйте виконати наступні вправи:

 1. «Дзвінок». Спираючись на стіл долонями, зігніть руки в ліктях наполовину. По черзі повторіть жест «стрясаємо воду з пальців».
 2. «Будиночок». З’єднайте кінцеві фаланги випрямлених пальців рук. Пальцями правої руки з силою натисніть на пальці лівої, потім навпаки. Відпрацюйте ці рухи для кожної пари пальців окремо.
 3. Постукайте кожним пальцем правої руки по столу під рахунок «1, 1-2, 1-2-3 і т. д.».
  Зафіксуйте передпліччя правої руки на столі. Вказівним і середнім пальцями візьміть олівець зі столу, підніміть й опустіть його. Зробіть те ж лівою рукою.
 4. Покрутіть олівцем спочатку між пальцями правої руки, потім лівої (між великим і вказівним; великим і середнім; середнім і безіменним; безіменним і мізинцем; потім у зворотну порядку).
 5. Зробіть самомасаж вушних раковин: затисніть мочку вуха великим і вказівним пальцями, розминайте раковину знизу вгору і назад. Потягніть вушні раковини вниз, убік і вгору.
]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/psiholog/14480-kineziolohichni-vpravy-dlya-ditej-yaki-pokraschuyut-uvahu-i-pamyat.html/feed 0
Зарахування до першого класу http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/14470-zarahuvannya-do-pershoho-klasu.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/14470-zarahuvannya-do-pershoho-klasu.html#respond Mon, 30 Mar 2020 16:05:18 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=14470

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/14470-zarahuvannya-do-pershoho-klasu.html/feed 0
Декілька аргументів на користь книг, або чому читати корисно http://www.nasha-persha.org.ua/school-library/14463-pro-koryst-chytannya-knyzhok.html http://www.nasha-persha.org.ua/school-library/14463-pro-koryst-chytannya-knyzhok.html#respond Mon, 30 Mar 2020 08:44:19 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=14463 - Читання збільшує словниковий запас. Особливо якщо ви читаєте твори різних авторів і жанрів, стикаючись зі словами й термінами, які рідко вживаються в повсякденній мові.

- Читання робить розумнішим, відточує аналітичні здібності і покращує концентрацію. Французький письменник і філософ-просвітитель Дені Дідро стверджував, що люди, коли перестають читати, перестають і мислити.

- Читання зміцнює пам’ять. Незаперечний факт. Для розуміння твору потрібно запам’ятати безліч речей і нюансів, а це тренує пам’ять. Може статися, що дуже скоро вам не знадобляться нагадувалки на смартфоні.

- Читання допомагає в спілкуванні. Воно вдосконалює мовні навички та дозволяє ясно і чітко викладати свої думки.

- Читання відкриває світ і додає впевненості в собі. Будь-яка книга, по суті, є новим віконцем у світ. Вона допомагає його пізнати і дізнатися, можливо, з абсолютно іншого для вас боку.

- Читання знижує стрес. Доведено, що лише шість хвилин читання знижує рівень стресу на 65%. Навіть від нудьги рятує. Ритміка та захоплюючий сюжет художньої літератури дозволяють відволіктися від своїх проблем та заспокоїтися.

- Читання зміцнює сон. Тільки якщо ви заміните щовечірній перегляд телевізора читанням паперової книги. Справа в тому, що підсвічування його екрану, а також екрану інших гаджетів, пригнічує вироблення відповідального за міцний сон гормону мелатоніну. А ось книга в цьому плані цілком безпечна.

- Читання дозволяє прожити життя інших людей ви знаєте, це унікальна можливість. Ваша уява сама намалює декорації. Жоден фільм не дасть вам такої можливості.

- Читання розвиває уяву. І чим більше ви читаєте, тим ваша здатність фантазувати краща: ви регулярно програвайте в голові все те, про що читаєте.

- Читання допомагає у вирішенні складних завдань. Читач художньої літератури активно взаємодіє з вигаданими персонажами та проектує на реальність отриманий досвід. Так легше знайти вихід зі складної ситуації.

- Читання вчить взаєминам. Розкриваючи їх, книги дозволяють стати на місце іншої людини, зрозуміти мотив тих чи інших його вчинків. І це дуже захоплююче заняття.

Отже, від читання книг лише одна користь.

Читайте, розвивайтеся, мрійте, подорожуйте.

А книги допоможуть вам в цьому!

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/school-library/14463-pro-koryst-chytannya-knyzhok.html/feed 0
Рекомендації логопеда http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/14457-rekomendatsiji-lohopeda.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/14457-rekomendatsiji-lohopeda.html#respond Fri, 27 Mar 2020 11:10:56 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=14457

 1. Для чого потрібні заняття з логопедом?
 • Батьки не завжди чують всі дефекти в мовленні дитини;
 • Не існує області діяльності людини, де не потрібне мовлення;
 • Правильна вимова дозволяє дитині легше досягти успіху в суспільстві;
 • Мовлення є невід'ємним елементом соціальної адаптації;
 • Чиста вимова знімає обмеження у виборі професії.

 

 1. Помилково вважати, що неправильна вимова звуків згодом пройде сама по собі. На жаль, це не завжди так.
 • У людей з порушенням вимови зазвичай формуються комплекси неповноцінності;
 • Якщо не виправити вимову до шкільного віку, то далі зробити це дедалі важче, оскільки при розмові кожен дефект буде все більш звичним для дитини;
 • Якщо дитина змішує звуки в усному мовленні, то і на письмі будуть помилки, оскільки спочатку вона промовляє те, що збирається написати;

 

 1. Як допомогти дитини розвивати зв'язне мовлення?
 • Ми можемо спеціально створювати ситуації, що стимулюють уміння спілкуватися;
 • Створюйте фотоальбоми про життя дитини: про літній відпочинок, про родину, про домашніх улюбленців та ін.

 

 1. Розповіді дитини.
 • Регулярно спілкуйтеся з дитиною про те, як пройшов день, що цікавого відбулося. Вислухайте розповідь дитини до кінця. Якщо виникнуть труднощі - допоможіть;

 

 1. Перекази.
 • Заохочуйте дитину до розповіді про те, що вона прослухала;
 • Ставте запитання по змісту твору;
 • Якщо ви переглянули спектакль або фільм, нехай дитина розповість про побачене тому, хто не дивився з вами.

 

 1. Значення артикуляційної гімнастики.
 • Дуже часто дитина не може вимовити правильно звук через те, що в неї слабкі м'язи щік, губ та язика. Тоді потрібно виконувати вправи для розвитку м'язів;
 • Іноді дитина не може поставити губи чи язик в правильне положення, тому звук виходить нечіткий.

 

 1. Робота з дитиною.
 • Кожен дефектний звук ми розділяєм на складові: артикуляційні позиції чи вправи. Потім збираємо з них чистий звук;
 • Спробуйте разом із дитиною перед дзеркалом виконати вправи. Це не завжди легко - заохочуйте дитину.
 • Не соромтесь запитати в логопеда, якщо вам щось незрозуміло
 • Спочатку артикуляційна гімнастика виконується перед дзеркалом, потім - самостійно.

 

 1. Яким буває недорозвиток мовлення?
 • Фонетико-фонематичний - цей діагноз ставиться дітям з нормальним слухом та інтелектом, які неправильно вимовляють окремі звуки і не вміють диференціювати звуки с-ш, з-ж, л-р.
 • Загальний недорозвиток мовлення - цей діагноз ставиться дітям з нормальним слухом та інтелектом, у яких є низка особливостей розвитку мовлення:

1) порушення вимови слів (перестановка складів, звуків тощо);

2) граматичні помилки в мовленні;

3) дефектна вимова звуків та їх сплутування;

4) активний і пасивний словник дитини не відповідає віковим особливостям.

 

 1. Для того, щоб подолати загальний недорозвиток мовлення дитини, необхідно поповнити активний та пасивний словник, сформувати всі граматичні категорії, сформувати всі фонетико-фонематичні процеси. За потреби, звертайтесь до логопеда.
]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/14457-rekomendatsiji-lohopeda.html/feed 0
Зустріч з прекрасним… http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/14449-zustrich-z-prekrasnym.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/14449-zustrich-z-prekrasnym.html#respond Fri, 27 Mar 2020 08:36:40 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=14449 «Коли люди поринають у мистецтво,

то можуть відкривати для себе нові грані,

таємниці, таланти.»

Чи варто вести дорослі розмови про «високе» з дітьми?

Якщо для батьків важливо, щоб мистецтво виконувало виховну функцію, то треба не лише говорити, а й діяти за допомогою мистецтва. Як це робити грамотно?

Мистецтво здатне творити дива та змінювати людину на краще.

Мистецтво – це оптика, через яку ми бачимо світ та себе у цьому світі. Мистецтво розвиває особистість, зокрема такі якості, як уява та творчий підхід до життя. За допомогою мистецтва ми можемо усвідомити те, що не в змозі отримати від життєвого досвіду.

Ще у 50-х роках XX століття Василь Сухомлинський у «Листах до сина» давав відповідь людям, які вбачали суспільний прогрес лише в освоєнні космосу, в успіхах електроніки, кібернетики. Він стверджував, що якщо не поліпшиться виховання, то ми наплачемося з цією математикою, електронікою та космосом. А найголовніший засіб самовиховання – краса. І краса в широкому розумінні – мистецтво, музика, сердечні відносини з людьми. Тому мистецтво є надзвичайно важливим фактором у розвитку людини, воно обновлює та очищає нас.

Зараз в умовах карантину не має можливості відвідувати театри,музеї,концерти,але можна поринути у світ мистецтва онлай. Щоб полегшити сприйняття творів мистецтва треба обрати для дитини найбільш цікаву форму: цікаві мультфільми про музику,відвідування виставок ,перегляд репродукцій  картин…

І, що дуже важливо – не нав’язувати дитині власну думку. Просто спостерігати за тим, як малеча сприймає той чи інший витвір мистецтва. При цьому треба пам’ятати, що не зі всіма видами мистецтва варто знайомити малих дітей. Тому тут важлива розсудливість та мудрість батьків. Мистецтво, яке нас оточує, не може не приносити користь. Воно може впливати на нас на підсвідомому рівні. Зустріч з прекрасним діє на наш психічний стан дуже позитивно – вона знімає напругу, звільняє від тривоги, очищає, оздоровлює, допомагає вивільнити енергію, емоції.

То ж до вашої уваги перелік посилань, які допоможуть вам поринути у неосяжний і такий прекрасний світ мистецтва:

https://youtu.be/GSRwdhlnFrs

https://kinokrad.co/316242-tayna-koko-2018-11-15.html

https://rezka.ag/cartoons/comedy/14561-put-k-slave.html

https://youtu.be/1Ss1vli8uB0

https://youtu.be/09_U9RXlfys

Вчителі художньо-естетичного циклу: Яхненко Л. І., Мехеда В. М.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/14449-zustrich-z-prekrasnym.html/feed 0
Розвиваємо власну екологічну свідомість http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/14403-rozvyvajemo-vlasnu-ekolohichnu-svidomist.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/14403-rozvyvajemo-vlasnu-ekolohichnu-svidomist.html#respond Thu, 26 Mar 2020 09:26:38 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=14403 7 простих порад, які допоможуть зберегти довкілля

 

Кожен з нас може долучитися до збереження цієї планети і це не так важко, як здається на перший погляд.  Існує 7 дуже простих способів, які можуть допомогти зберегти довкілля та ще й зекономити.

Чому саме ця тема? Середня температура планети підвищиться на 1,5°C від 2030 до 2052 року порівняно із доіндустріальним рівнем, якщо швидкість глобального потепління не зміниться. Про це йдеться у звіті міжурядової групи експертів з питань клімату при ООН (IPCC). Вчені закликають до термінових дій, щоб зупинити глобальне потепління в рамках 1,5°C у порівнянні з 2°C. Потепління у 2°C означитиме ще більші ризики екстремальних посух, пожеж, повеней і нестачі харчів для мільйонів людей. Тож, фактично, це означає, що у людства є лише 11 років на те, щоб виправити ситуацію.

Експерти закликають до радикальних змін у видобутку та споживанні енергії, індустріях, будівництві, транспорті. Але, не чекаючи ініціатив на державному рівні, ми самі можемо спробувати допомогти планеті.

 1. Відмовитися від поліетиленових пакетів – екологічно та економічно

За даними ООН, приблизно 5 трильйонів поліетиленових пакетів споживаються у світі щороку, або близько 10 мільйонів - щохвилини. Наразі, близько 60 країн світу почали боротьбу із пластиком на законодавчому рівні. І основним об’єктом цієї боротьби стали поліетиленові пакети, і, в певній мірі, пінопласт. Але боротьбу із поліетиленовими пакетами можна розпочати самостійно, просто зменшивши їх споживання. Наприклад, в магазині замість них можна використовувати багаторазові торбинки. Це не тільки зменшить кількість споживаного вами поліетилену, а й допоможе заощадити.

 1. Відмовитися від одноразових пляшок та посуду

Лише 9 відсотків усіх пластикових відходів, які були коли-небудь вироблені, були перероблені.Пластикові пляшки, одноразовий посуд – ми зустрічаємося з цими одноразовими виробами кожного дня. І їх використання можна легко обмежити. Замість того, щоб купувати воду у пластикових пляшках, можна придбати пляшку багаторазового використання і носити воду з собою. Замість одноразового посуду – звичайний.

 

 1. Бути енергоефективним у побуті

Як берегти енергію у побуті? Існує безліч простих методів, які ще й дуже допоможуть заощадити. Наприклад, оптимальне освітлення. Вдень по-максимуму використовуйте ресурси природного світла. Коли вже вмикаєте світло ввечері, робіть це тільки там, де це необхідно (навіщо платити за освітлення цілої квартири, якщо ви знаходитесь тільки в одній кімнаті?). Використовуйте енергозберігаючі лампи – вони служать довше і споживають менше енергії, ніж звичайні.

Не грійте в чайнику більше води, ніж потрібно. Замість того, щоб сильніше увімкнуті опалення, можна просто вдягти улюблений светр, у якому буде тепло й затишно.

 1. Обирати найбільш екологічній транспорт

Типовий легковий автомобіль викидає приблизно 404 грами вуглекислого газу на милю (1,6 км). Протягом року середньостатистичне авто викидає 4,6 тонн вуглекислого газу. Такі дані наводить Агентство охорони довкілля США. Замість використання персональної автівки, можна їздити  на громадському транспорті. А ще краще - на велосипеді або пішки. Це не тільки екологічно, а ще й безкоштовно. Бонус в такому випадку - скинуті калорії. 

 1. Економити воду

Свіжа, чиста вода – це обмежений ресурс. 2.1 мільярди людей у світі не мають доступу до безпечної питної води, відповідно до даних Всесвітньої організації охорони здоров’я. Економити воду, насправді, не так важко. Замість ванни, можна прийняти душ. Поки я чищу зуби, я намагаюсь закривати воду. Вимикання води, поки ви чистите зуби два рази на день, може зберегти 30 літрів води на день – а це 900 літрів на місяць – повідомляє Агентство охорони довкілля США.

 1. Купуйте менше та не викидайте

Досить часто стається так, що речі, які ми купуємо, стають нам невдовзі непотрібними. Що з ними робити? Викидати? У США  в спільній кімнаті з пральними машинами люди часто залишають непотрібні їм речі побуту або книги. А інші люді їх підбирають. На вулицю виставляють навіть непотрібні меблі. Таким чином здійснюється “кругообіг речей в природі”, що зменшує кількість сміття.

 1. Сортувати сміття і віддавати на переробку

Замість того, щоб скло, пластик та папір опиниляся на смітнику чи в океані, вони можуть бути перероблені на інші продукти. Для цього ми маємо сортувати відходи та викидати їх у спеціальні смітники для переробки. Віддавати на переробку можна такі речі як папір, батарейки, пластик, скло та багато іншого.

 

Розберемо на прикладі паперу. Папір становить більше 25% муніципальних твердих побутових відходів, що генеруються щорічно, - це більше ніж будь-який інший матеріал, - йдеться на сайті Агентства охорони довкілля США. Американці переробили майже 67% паперу, яким вони користувалися у 2015-му році. Перероблений папір використовується для виготовлення нових паперових продуктів, що допомагає зберігати дерева та інші природні ресурси. Як зменшити кількість паперу, який ми використовуємо? Друкувати менше. Використовувати обидві сторону аркушу. Використовувати менше серветок. Віддавати на переробку папір, газети, паперові обгортки та інші паперові продукти.​

Ось такими простими порадами  закликаємо вас користуватися, і це допомагає не тільки довкіллю, а й сімейному бюджету.

Світ прекрасний навколо тебе -
Сонце ясне і синє небо,
Птахи і звірі, гори і ріки -
Нехай він буде таким навіки!
Нехай людина добро приносить -
Бо світ навколо любові просить.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/14403-rozvyvajemo-vlasnu-ekolohichnu-svidomist.html/feed 0
Розвиваємо дрібну моторику у дітей: чому це важливо? http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/14369-rozvyvajemo-dribnu-motoryku-u-ditej-chomu-tse-vazhlyvo.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/14369-rozvyvajemo-dribnu-motoryku-u-ditej-chomu-tse-vazhlyvo.html#respond Thu, 26 Mar 2020 06:17:09 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=14369 Ще в давніх часів відомо те, що активні вправи за участі рук і пальців позитивно впливають на розвиток і діяльність головного мозку будь-якої людини. І діти – не виняток. Шнурування черевиків, застібання ґудзиків, збирання дрібних деталей – цей список можна продовжувати безкінечно. Всі ці дії передбачають акуратну і точну роботу пальців рук, якої важливо навчитися. Саме тому, розвитку дрібної моторики у дітей сьогодні приділяється особлива увага. З цією метою вихователі в дитячих садах, вчителі в школах і навіть багато мам вдома включають в повсякденність різні вправи та ігри на розвиток у дітей дрібної моторики.

Вправи для  розвитку дрібної моторики у дітей

Масаж.Щоденно масажуйте кисті рук дитини м’якими рухами та розминайте кожен пальчик, долоньку, зовнішній бік кисті, а також передпліччя. Це дуже корисні вправи, що чудово активізують мовні центри мозку. Крім того, такий масаж здійснює позитивний вплив на імунітет, на загальний розвиток і контакт між мамою та дитиною.

Квасолеві ванни. В миску чи коробку насипте квасолю або горох, киньте туди дрібні іграшки та все це перемішайте. Нехай дитина занурює руки у квасолю та витягує іграшки. Така ванна сприяє розвитку координації пальчиків.

Ліплення з різних матеріалів (тісто, пластилін, глина). Окрім очевидного творчого самовираження, дитина розвиває гнучкість і рухливість пальців.

Ігри з крупами. Нехай малюк перебирає перемішані горох і квасолю, а потім і більш дрібні крупи, пересипає їх з однієї посудини в іншу, розтирає в руках.

Мозаїка. При складанні різноманітних ігор-мозаїк покращується дрібна моторика рук дитини, розвиваються кмітливість і творчі здібності.

 Ігри та гімнастика для пальчиків. Цим веселим заняттям присвячено багато кни. Ігри та гімнастика для пальчиків сприяють всебічному розвитку дитини, зокрема її мовлення.

Шнурівки. Вони чудово розвивають дрібну моторику рук, до того ж завдяки їм дитина чудово оволодіває практичною навичкою шнурування взуття.

Ігри з ґудзиками та намистинками. Нанизування на нитку намистинок, застібання ґудзиків, перебирання пальцями намиста – прості й корисні вправи для розвитку дрібної моторики рук.

Пазли. Яскраві картинки розвивають увагу, кмітливість, зір і дрібну моторику рук.

Катання долонькою олівців, кульок по столу чи іншій поверхні. Таке заняття масажує долоні та покращує координацію рухів кисті.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/14369-rozvyvajemo-dribnu-motoryku-u-ditej-chomu-tse-vazhlyvo.html/feed 0
Тренуємо мозок та покращуємо пам’ять http://www.nasha-persha.org.ua/psiholog/14340-trenujemo-mozok-ta-pokraschujemo-pamyat.html http://www.nasha-persha.org.ua/psiholog/14340-trenujemo-mozok-ta-pokraschujemo-pamyat.html#respond Wed, 25 Mar 2020 07:11:32 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=14340 Сьогодні кількість та різноманітність засобів для розвитку пам‘яті вражає. У відкритому доступі онлайн-курси, різноманітні освітні програми та ресурси, які допомагають тренувати пам‘ять, здатність швидко робити розрахунки чи просто дізнаватись нову інформацію. Доступ до інформації просто вражає.

Натомість доведено, що такі ігри допомагають стимулювати лише ті навички, які потрібні для виконання завдань під час гри. В одному з досліджень, в якому взяло участь близько 12 тисяч учасників, порівнювали три групи людей. Перші дві тренувались з допомогою додатків для мозку. Завданням третьої (контрольної групи) було пошук та аналіз інформації в мережі та відповіді на складні питання. Через 6 тижнів, представники перших двох груп досягли кращих результатів при виконанні запропонованих вправ. Але у них не було жодного прогресу у порівнянні з контрольною групою, коли їм довелося виконати кілька загальних тестів на розвиток пам‘яті та мислення.

Те, що такі ігри для мозку не мають особливої ефективності, не означає, що вони шкідливі. Втім, коли ми говоримо про час та користь - краще обирати іншу активність для тренування мозку від якої справді можна отримати результат.

Виконання одноманітних задач не сприяє покращенню роботи мозку. Кращий варіант - це влаштувати мозку челендж та обрати новий незвичний вид діяльності. Вивчення іноземної мови чи освоєння музичного інструменту - чудово для цього підійдуть.

Включайте уяву

Найкраще тренувати пам’ять на тих речах, які привертають вашу увагу. Перетворіть нудну інформацію, яку необхідно запам’ятати, в яскраві образи. Якщо вам потрібно не забути купити молоко та яблука, намалюйте в своїй уяві образ кожного предмету з цього списку. Приділяйте увагу деталям: запаху, кольору, смаку і навіть відчуття від дотику до них. Читайте книги, адже ваша уява краще зрежисує сюжет будь-якого твору краще за існуючий фільм чи серіал.

Спілкуйтеся

Постійне спілкування - це активна розумова діяльність, зокрема концентрація уваги та стимуляція пам‘яті, а це покращує когнітивні функції. Спілкування із різними людьми допомагає зміцнити нейронні мережі сповільнює їх ослаблення в процесі старіння. Також, це посилює так званий когнітивний резерв мозку (наші можливості), і тим самим і стає на заваді деменції.

Малюйте і кресліть

Щоб запам’ятати інформацію, малюйте, кресліть схеми, використовуйте символи. Це розвиває образне мислення і допомагає знаходити правильні асоціації, а отже, і краще запам’ятовувати.

Читайте та грайте в шахи

Це прості та звичні нам речі, втім ми часто забуваємо, яку користь вони приносять. А щоб ускладнити завдання - спробуйте, наприклад, почитати нову книгу іноземною мовою, а потім обговорити її з друзями

Пам’ятайте, наш мозок потребує тренування так само, як і наше тіло. І чим старше ми стаємо, тим важливіше слідкувати за базовими правилами здорового способу життя. Збалансоване харчування, фізична активність та повноцінний сон допоможуть тримати мозок і тіло в тонусі.

5 вправ для тренування пам’яті та уваги

Вправа №1

Це вправу можна також використовувати як тест, щоб перевірити свою здатність до запам’ятовування. Уважно прочитайте список предметів та запам’ятайте їх:

квіти, газовий пальник, губка, ніж, ключі, свічка, ополоник, окуляри, телефон, олівець, ножиці.

Тепер подивіться на список, не заглядаючи в перший, постарайтеся пригадати, які слова виявилися замінені:

губка, шпилька, ключі, газовий пальник, чайник, ополоник, окуляри, свічка, телефон, ножиці, книга.

Вправа №2

Візьміть в руки який-небудь предмет. Це можуть бути ключі, олівець, телефон. Розглядайте його протягом 30 секунд. Потім закрийте очі і постарайтеся максимально чітко уявити те, що ви тримаєте в руках. Якщо не можете пригадати якихось деталей, відкрийте очі, подивіться і повторіть знову. Виконуйте вправу до тих пір, поки не зможете точно відтворити предмет у своїй уяві.

Вправа №3

Хвилину уваги: запам’ятайте будь-які непов’язані між собою слова або цифри. Почніть з п’ятнадцяти (слів або цифр), а потім збільшити їх кількість. Щоб ускладнити вправу, спробуйте одночасно займатися чимось ще, наприклад збирати пазл або складати паперовий літачок.

Вправа №4

Щодня 5-10 хвилин думайте тільки про одному предметі, не відволікаючись більше ні на що. З часом ви навчитеся швидше зосереджуватися. Це відмінне тренування для пам’яті і уваги.

Вправа №5

Киньте на стіл п’ять сірників і за кілька секунд постарайтеся запам’ятати їх розташування. Потім відверніться і, використовуючи інші сірники, відтворити ту ж картинку на іншій поверхні.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/psiholog/14340-trenujemo-mozok-ta-pokraschujemo-pamyat.html/feed 0
Інформація для учнів, які зареєструвались на пробне ЗНО http://www.nasha-persha.org.ua/vypusknyku/14282-informatsiya-dlya-uchniv-yaki-zarejestruvalys-na-probne-zno.html http://www.nasha-persha.org.ua/vypusknyku/14282-informatsiya-dlya-uchniv-yaki-zarejestruvalys-na-probne-zno.html#respond Tue, 24 Mar 2020 07:40:42 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=14282 Із метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, на виконання Постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11 березня 2020 року було ухвалено рішення про перенесення дат проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання.

Тестування з української мови і літератури проходитиме 4 квітня 2020 року,

тестування з інших навчальних предметів – 11 квітня 2020 року.

Звертаємо увагу учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання, що вони мають повторно видрукувати запрошення-перепустки.

До 14 березня буде повідомлено про дати визначення результатів.

За актуальними новинами стежте на сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти: https://kyivtest.org.ua/, зберігайте спокій і будьте здорові!

 

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/vypusknyku/14282-informatsiya-dlya-uchniv-yaki-zarejestruvalys-na-probne-zno.html/feed 0
Це цікаво знати! http://www.nasha-persha.org.ua/school-library/14250-tse-tsikavo-znaty.html http://www.nasha-persha.org.ua/school-library/14250-tse-tsikavo-znaty.html#respond Mon, 23 Mar 2020 11:02:20 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=14250 Підліткова премія «Навиворіт» оголосила найкращі книжки 2019 року

Саша Камінська. «Не кажи нікому», видавництво «Ранок»;
Наталія Довгопол. «Шпигунки з притулку «Артеміда», видавництво «Vivat»;
Наталія Матолінець. «Академія Аматерасу», видавництво «Vivat».

Найкраща перекладна підліткова книга року:
Лорі Голс Андерсон. «Говори», видавництво «Vivat»;
Маріам Петросян. «Дім, в якому…», видавництво «Книголав»;
Рімантас Кміта. «Хроніки Південного», «Видавництво Старого Лева»;
Джулія Уолтон. «Слова на стінах», видавництво «Ранок».

Спеціальна відзнака "Найкраща книга фантастики для підлітків", в якій перемогу здобули:
Томі Адеємі. «Діти кістки і крові», видавництво «Книголав»;
Філіп Пулман. «Книга пилу», видавництво «Nebo BookLab Publishing»;
Патрік Несс. «Ходячий хаос. Ніж, якого не відпустиш», видавництво «АССА»

Книги: Саша Камінська. «Не кажи нікому» та Лорі Голс Андерсон. «Говори»
придюано для шкільної бібліотеки.

Ти ще не читаєш? А даремно! Читати-це модно, книги-це корисно!

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/school-library/14250-tse-tsikavo-znaty.html/feed 0