:: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 :: http://www.nasha-persha.org.ua :: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І - ІІІ ступенів №1 :: Wed, 21 Apr 2021 12:08:41 +0000 uk hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.20 Планета – мій дім http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/17689-planeta-mij-dim.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/17689-planeta-mij-dim.html#respond Wed, 21 Apr 2021 12:08:41 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=17689 Перегляд відеоматеріалів та ілюстрацій, висловлювання власних думок, оформлення вол–пейперів з особистими ідеями протидії потеплінню, фотосесія на свіжому повітрі дозволили учням 7 А класу дізнатися більше не тільки про екологічні проблеми, а й про кліматичні зміни, їх причини та наслідки під час проведення найбільшого уроку з екології та кліматичних змін.
Л. І. Подрушняк, учитель географії
]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/17689-planeta-mij-dim.html/feed 0
День цивільного захисту – 2021 http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/17650-den-tsyvilnoho-zahystu-2021.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/17650-den-tsyvilnoho-zahystu-2021.html#respond Tue, 20 Apr 2021 15:36:16 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=17650 15 квітня у Нашій Першій проведено День цивільного захисту. Працівники школи, педагогічний колектив доклали максимум зусиль, щоб цей день пройшов відповідно до Плану підготовки та проведення Дня цивільного захисту.

Класні керівники 1-11 класів продумали та підготували цікаві та змістовні тематичні виховні години, провели їх в онлайн режимі.

Учителі 1-4 класів провели Уроки обережності: "Техніка безпеки – це не жарти!" (1-А),  «Вогонь- друг, вогонь - ворог» (1-Б), «Безпечний дім» (1-В), «Дії в надзвичайних ситуаціях. Пожежна безпека» (2 класи), «Побутові прилади. Сам удома» (3 – 4 класи).

Учні прослухали повідомлення про безпеку вдома, користування електроприладами, жваво обговорили різні життєві ситуації.  Переглянули мультфільм " Уроки тітоньки Сови". Також провели тренування по використанню ватно-марлевий пов'язок. Діти переглянули навчальне відео про систему оповіщення, евакуацію, перебування в бомбосховищі та підвальних приміщеннях при надзвичайних ситуаціях. Учні уважно слухали і дійшли висновку, що і діти, і дорослі мають бути обізнані з діями у екстрених випадках. Дії мають бути узгоджені, без паніки.

Учителі 5-11 класів провели онлайн-уроки цивільного захисту:  «Життя є дар! Цінуй його!» (5 класи), «Дії населення під час надзвичайних ситуацій: системи оповіщення та захисні споруди, пожежна безпека та правила евакуації» (6 класи),  урок-вікторина «Знати, щоб передбачити, передбачити, щоб діяти» (7 класи), «Безпека, порятунок та захист людей у надзвичайних ситуаціях» (8 класи), «Надзвичайні ситуації, способи захисту та рекомендації поведінки в даних умовах», «Цивільний захист. Правила поведінки  в небезпечній ситуації» (9-11 класи).

Урок цивільного захисту дав дітям можливість відчути свою особисту відповідальність за своє життя і життя інших. Класні керівники нагадали дітям про правила поведінки під час надзвичайних ситуацій різного характеру, нагадали маршрути евакуації, правила поведінки під час карантину та як убезпечити себе,  коли залишаються самі вдома. Використовуючи платформу LearningApps  учителі провели тематичні  онлайн вікторини. Учні старших класів  складали  ментальні та інтелект карти на тему "Цивільний захист"  (онлайн з використанням дошки Джамборд).

Розпочавши навчання в звичному режимі, з метою формування та розвитку в учнів відваги,  мужності, витримки та спритності, на уроках фізичної культури учителі провели спортивні змагання.

На уроках предмету «Захист України» учні продемонстрували практичні уміння виносити поранених із зони надзвичайної ситуації, надавати першу долікарська допомогу.

З метою виконання Плану підготовки та проведення заходів з практичної підготовки органів управління і сил ЦЗ школи, керівники об’єктових  формувань  провели відповідні навчання із членами формувань та відпрацювали  основні завдання, поставлені перед ними, відповідно до теми тренування «Порядок дій при ліквідації наслідків  розпилення сльозогінної газоподібної речовини у приміщенні закладу освіти».

Наступний етап, який був відпрацьований – це робота керівного складу та сил ЦЗ з організації виконання заходів цивільного захисту  в разі розгортання  приймального (збірного) пункту евакуації.

На нараді керівного складу  сил цивільного захисту школи було проаналізовано роботу колективу та підведено підсумки. В цілому, всі учасники тренування виконали  поставлені завдання.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/17650-den-tsyvilnoho-zahystu-2021.html/feed 0
Про безпечну поведінку на залізничному транспорті http://www.nasha-persha.org.ua/ce-ckavo-znati/17647-pro-bezpechnu-povedinku-na-zaliznychnomu-transporti.html http://www.nasha-persha.org.ua/ce-ckavo-znati/17647-pro-bezpechnu-povedinku-na-zaliznychnomu-transporti.html#respond Mon, 19 Apr 2021 12:48:18 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=17647 Нагадуємо, що порушення правил безпеки на залізничному транспорті може призвести до травмування або й загибелі.

Пролазити під вагонами або підніматися на них суворо заборонено. При наближенні до проводу контактної мережі ближче ніж на 2 метри може виникнути електрична дуга між тілом людини і дротом високої напруги (27 000 V) та завдати електротравму з важкими наслідками для здоров’я.

На електрифікованих лініях заборонено підніматися на опори, а також торкатися до металевих проводів заземлення, які йдуть від опори до рейки, наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів.

Не дозволяється також підходити ближче ніж на півметра до краю платформи після оголошення про прибуття поїзда до його повної зупинки.

 

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ :

 1. Ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше п'яти метрів.
 2. Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.
 3. Переходити колію зразу після проходу поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.
 4. Переходити та переїжджати залізничні колії при закритому положенні шлагбаума або при червоному світлі світлофора та звуковому сигналі переїзної сигналізації.
 5. На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.
 6.  Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.
 7.  Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
 8. На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.
 9. Наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів.
 10. Підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.
 11. Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети.
 12.  Підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про подачу або прибуття поїзда до його повної зупинки.
 13. Обходити вагони, що стоять на колії, на відстані менше п'яти метрів від крайнього вагона.
 14. Проходити між розчепленими вагонами, що стоять на колії, якщо відстань між ними менше десяти метрів.
 15.  Сидіти на краю посадкової платформи, перону.
 16.  Знаходитись на об'єктах залізничного транспорту в стані алкогольного сп'яніння.
 17. Ставити особисті речі на краю платформи, перону.

 

Звертаємось до учнів із проханням обачно поводитись на залізничному транспорті (у поїздах, на залізничних платформах, поблизу залізничних колій і т.д.) та не піддавати ризику своє життя та життя оточуючих.

Щоб не розгубитися і не стати жертвою нещасного випадку уважно слухайте оголошення по гучномовному зв'язку і дотримуйтесь вказівок оголошень.

Про всі порушення та нещасні випадки повідомляти по телефонам :

5-33-30 – черговий по Шевченківської дирекції залізничних перевезень;

5-22-00 – начальник станції  ім. Тараса Шевченка;

5-21-27 інженер з охорони праці станції ім. Тараса Шевченка .

Дотримуйтесь правил безпеки на залізничному транспорті і ваше життя буде в безпеці!

 

Пам’ятайте: дотримання зазначених вимог вбереже Вас від                            фатальних випадків при знаходженні на території станцій, вокзалів та залізничних перегонів.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/ce-ckavo-znati/17647-pro-bezpechnu-povedinku-na-zaliznychnomu-transporti.html/feed 0
Учнів 11-х класів у 2020/2021 н.р. звільнено від ДПА http://www.nasha-persha.org.ua/vypusknyku/17644-uchniv-11-h-klasiv-u-20202021-n-r-zvilneno-vid-dpa.html http://www.nasha-persha.org.ua/vypusknyku/17644-uchniv-11-h-klasiv-u-20202021-n-r-zvilneno-vid-dpa.html#respond Sat, 17 Apr 2021 07:32:01 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=17644 Учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Відповідний закон №5014 ухвалила Верховна Рада.

Водночас передбачено, що учні мають право пройти ДПА, зокрема у формі ЗНО, за власним бажанням.

Докладніше – за посиланням.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/vypusknyku/17644-uchniv-11-h-klasiv-u-20202021-n-r-zvilneno-vid-dpa.html/feed 0
Школа навчання лідерів онлайн http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/17638-shkola-navchannya-lideriv-onlajn.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/17638-shkola-navchannya-lideriv-onlajn.html#respond Fri, 16 Apr 2021 10:50:21 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=17638 Як же приємно спілкуватися з лідерами Нашої Першої!
Чергова зустріч (а це Школа навчання лідерів онлайн), ще раз довела, що команда однодумців - то велика сила.
Нові ідеї, знання, рекомендації від практичного психолога Орловської Т.О. - і ми знову на шляху до успіху!
]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/17638-shkola-navchannya-lideriv-onlajn.html/feed 0
Медичний огляд першокласника. Що потрібно знати батькам. http://www.nasha-persha.org.ua/batkam-majbutnih-pershoklasnykiv/17635-medychnyj-ohlyad-pershoklasnyka-scho-potribno-znaty-batkam.html http://www.nasha-persha.org.ua/batkam-majbutnih-pershoklasnykiv/17635-medychnyj-ohlyad-pershoklasnyka-scho-potribno-znaty-batkam.html#respond Fri, 16 Apr 2021 08:39:41 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=17635 Майбутні першокласники, як і всі учні навчальних закладів будуть проходити обов'язковий медичний огляд.

Медичний огляд учнів проводиться з метою виявлення у них захворювань, їх спостереження, подальшого лікування та реабілітації і запобіганню масовим інфекціям у дитячому колективі.
Медичний огляд проводиться у присутності батьків. Для його проведення батькам необхідно звернутися до лікаря сімейної медицини, педіатра первинної ланки медицини, з яким підписано декларацію.
Сімейний лікар, відповідно до наказу МОЗ України від 16.08.2010 року № 682 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» (зі змінами), видає направлення на огляд вузькими спеціалістами, куди входять в обов'язковому порядку: окуліст, хірург, ортопед, стоматолог та інші лікарі за потребою та показниками для конкретної дитини — це може бути психіатр, невролог  тощо.

Аналіз крові на гемоглобін здається в обов'язковому порядку, інші аналізи сімейний лікар може призначити за конкретним випадком, наявністю тих чи інших захворювань. Сімейний лікар проводить огляд дитини, вписує антропометричні дані, температурні показники та проби Руф’є у довідку форми № 086-1/о — це «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду» та направляє до спеціалістів. Для навчального закладу потрібно також принести копію довідки за формою № 063/о про проведені профілактичні щеплення, яка видається педіатром, що відповідає за профілактичні щеплення. Там міститься інформація про всі вакцинації, ревакцинації, а також туберкулінові проби, які робили дитині. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту. Якщо щось не зроблено, довідки не буде. Аби зайвий раз не відвідувати медичний заклад, краще одразу ж після огляду, у той же день зробити щеплення. Нині, за часів пандемії, цей момент дуже важливий, адже школам офіційно дозволили не допускати на заняття учнів, у яких немає такої довідки.  Медсестра у навчальному закладі профілактичними щепленнями не займається.

Також сімейний лікар майбутнім першокласникам може призначить ультра-звукове дослідження серця та узі органів черевної порожнини, щоб визначити чи не має дитина протипоказань до навантажень на уроках фізкультури чи навантажень на інших уроках.

Довідки завіряють печатками лікаря та медичного закладу. Окрім даних про дитину (прізвище, ім’я, по-батькові, дата народження, стать, місце проживання, телефон батьків), лікар зазначає, для якого закладу освіти вона призначена, пише висновок про стан здоров’я, рекомендації та групу для занять фізкультурою. Інформацію про хронічні захворювання не вписують туди автоматично: цей запис залежить від рішення одного з батьків, чи надавати такі дані школі.

Просимо подати довідки (№ 086-1/о, № 063/о) , медичну картку (забрати з дитячого садочку) медсестрі школи ( корпус №1, І поверх) до 01.06.2021 року .

Адміністрація школи

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/batkam-majbutnih-pershoklasnykiv/17635-medychnyj-ohlyad-pershoklasnyka-scho-potribno-znaty-batkam.html/feed 0
Майбутні винахідники і вчені http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/17628-majbutni-vynahidnyky-i-vcheni.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/17628-majbutni-vynahidnyky-i-vcheni.html#respond Thu, 15 Apr 2021 09:08:03 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=17628 У рамках тижня лідерів та винахідників учні 2-х класів провели онлайн-вікторину "Що досліджує вчений?". Кожна людина має схильність до досліджень. Ми постійно сумніваємося, знаходимо нові варіанти вирішення проблем, намагаємося зробити своє життя максимально комфортним. І саме завдяки дослідникам та винахідникам живемо у такому розвиненому у світі. Діти із задоволенням взяли участь у вікторині, проявили свою кмітливість, креативність, були самі вченими.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/17628-majbutni-vynahidnyky-i-vcheni.html/feed 0
Всесвітній день авіації і космонавтики http://www.nasha-persha.org.ua/school-library/17625-vsesvitnij-den-aviatsiji-i-kosmonavtyky.html http://www.nasha-persha.org.ua/school-library/17625-vsesvitnij-den-aviatsiji-i-kosmonavtyky.html#respond Mon, 12 Apr 2021 09:17:14 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=17625

12 квітня за рішенням Міжнародної авіаційної федерації відзначається Всесвітній день авіації і космонавтики та, за рішенням 65–ії сесії Генеральної Асамблеї ООН, Міжнародний день польоту людини в космос.

Уперше в світі 12 квітня 1961 року громадянин Радянського Союзу Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток-1» здійснив орбітальний політ навколо Землі, відкривши еру пілотованих космічних польотів. Політ тривав усього 108 хвилин. О 10.55 корабель із живим і неушкодженим космонавтом успішно приземлився біля села Смілівки Саратовської області (нині – Росія). Серед організаторів і керівників польоту був українець Сергій Корольов, ім’я якого золотими літерами вписано в історію космонавтики.

Юрій Гагарін відкрив дорогу до зірок. Після нього у космічному просторі побувало близько 600 землян різних націй. Вони виходили у відкритий космос, ступали на місячний ґрунт, виконували важливі наукові експерименти, били рекорди. Уже третім полетів уродженець Білоцерківщини Павло Попович, який до кінця життя не забував свого українського коріння. Офіційно першим космонавтом незалежної України став Леонід Каденюк.

Цікаве про космонавтів

 • Перша земна істота в космосі – собака Лайка, яка була запущена в космічний простір на "Супутнику-2" в 1957 році. Собака загинула на кораблі через брак повітря. А сам супутник згорів в атмосфері Землі через порушення своєї орбіти.
 • Ви добре знаєте, хто перший полетів у космос, але ми все ж нагадаємо: перший політ здійснив радянський астронавт Юрій Гагарін. 12 квітня 1961 року він пробув на орбіті 108 хвилин. З невеликим запізнень після нього в космос полетів американець Алан Шепард.
 • Перша жінка в космосі – Валентина Терешкова. Її політ тривав понад майже три доби. Щоправда, Терешкова дуже погано почувалася та отримала серйозні проблеми зі здоров'ям. Це стало однією з причин, чому наступний політ жінки в космос відбувся тільки через 19 років.
  · Повна вартість скафандра для астронавтів становить близько 11 млн доларів, але – 70% це рюкзак і модуль управління.
 • Американський бізнесмен Денніс Тіто став першим туристом, який відвідав космос. Він заплатив за подорож в квітні 2001 року 20 мільйонів доларів.
  · До слова, у космосі плакати не варто, тому що сльози в умовах невагомості не стікають по щоках, а залишаються на поверхні ока у вигляді кульок, що викликає неприємні і болючі відчуття.
 • Загалом, у невагомості дуже легко пересуватися – космонавти просто літають всередині космічної станції. Але й недоліки: м'язи втрачають силу, а кістки стають крихкими. Найбільше страждають ноги. Щоб не розучитися ходити, космонавти приймають вітаміни і кожен день займаються фізкультурою. Також в невагомості збільшується відстань між хребцями, і люди трішки виростають.

Л.О Білей, шкільний бібліотекар

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/school-library/17625-vsesvitnij-den-aviatsiji-i-kosmonavtyky.html/feed 0
Благовіщення. Історія і традиції http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/17618-blahovischennya-istoriya-i-tradytsiji.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/17618-blahovischennya-istoriya-i-tradytsiji.html#respond Wed, 07 Apr 2021 08:53:51 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=17618 7 квітня православні святкують Благовіщення (Благовіщення Пресвятої Богородиці). Це третє за важливістю свято після Різдва та Великодня.

Про історію свята та традиції, яких дотримувались і дотримуються християни, говорили учні 6А класу під час онлайн зустрічі.

Ідея свята Благовіщення — це надія на спасіння людського роду. Ангел Гавриїл приніс звістку, що незабаром на землю прийде Спаситель. Народить Його нікому не відома галілейська жінка Марія. Саме через неї відбудеться таїнство народження і пришестя Бога на землю: не війною, галасом чи страхом, а Божим Дитятком, яке принесе у світ Мир, Любов, Злагоду і Спасіння усім, хто дослухається до Нього. Ця Дитина зробить усе зло на землі безсилим. Тому і святкуємо ми на Благовіщення народження надії на наше спасіння. Тому і є стільки добра і світла у цьому величному святі. ( Джерело: http://www.spadshina.com)

У звичаях європейських народів свято асоціюється з приходом весни, початком землеробського року.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/17618-blahovischennya-istoriya-i-tradytsiji.html/feed 0
“Sunflower” http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/17610-sunflower.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/17610-sunflower.html#respond Tue, 06 Apr 2021 07:49:25 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=17610 2 квітня учні Нашої Першої взяли участь у міжнародній грі зі світової літератури “Sunflower”.
Мета конкурсу – активне долучення учнівського загалу до найвищих досягнень світової літератури і культури, загальнолюдських і національних духовних цінностей, виховання естетичного смаку, високої читацької і загальної культури, вироблення імунітету проти низькопробних явищ масової культури, формування навичок аналізу літературного матеріалу, а також допомога учням в опрацюванні методик роботи із тестовими формами контролю навчальних досягнень.
Хоч завдання виявились досить складними, учні отримали цікавий досвід і задоволення від участі у грі-конкурсі. Тож будемо з нетерпінням чекати результатів.
Використані матеріали сайту https://imzo.gov.ua

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/17610-sunflower.html/feed 0