:: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 :: http://www.nasha-persha.org.ua :: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І - ІІІ ступенів №1 :: Wed, 04 Jul 2018 09:43:48 +0000 uk hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.11 «Калавурня» – 2018 http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9993-kalavurnya-2018.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9993-kalavurnya-2018.html#respond Wed, 04 Jul 2018 09:43:12 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=9993 З 30 червня по 2 липня 2018 року талановиті письменники-початківці нашої школи Карпань Марія  та Богун Максим, а також керівник літературної студії «Ліра» Т.М.Скубенко взяли участь у роботі літературної молодіжної школи "Калавурня", організованої Черкаською обласною організацією Національної Спілки письменників України та Фондом Регіональних ініціатив за підтримки обласного управління молодіжної політики і спорту. Такий захід на Черкащині проходив уп’яте. Творча молодь зібралася у «Дахнівській Січі», щоб зустрітися зі справжніми майстрами пера, перейняти їх досвід, поділитися власним літературним доробком та почути поради, а інколи і дружню критику.

Цікавими були майстер-класи «Гумор в літературі» А. Горбівненка, «Від задуму до твору» Н. Лапіної, «Психологія творчості» В. Коваленко, «Літературна тектоніка Черкащини» С. Ткаченка, «Створення відеопоезії» О. Дуплій, «Письмонавтика» Н.Бонь, інтерактив-діалог «Від автора до видавця» зі  С.Кандич, літературний серпантин «Сучасний літературний процес» з О. Месеврею та літературний експрес «Сучасна поезія: від канонів до зруйнованих кордонів» від Г. Клименко-Синьоок. Уроки творчості молодим письменникам давали також О. Солодар та О. Галаєва.

Свій доробок представили гості з інших регіонів України, знані поети та прозаїки Ганна Кревська (Лубни), Віталій Третяк (Київ),  Вася Сливчик (Івано-Франківськ),  Сашко Обрій (Київ).

Під час ранкових читань на ганку та літературної ватри всі учасники молодіжної школи з захопленням читали та обговорювали власні твори.

Дякуємо організаторам за проведення заходу, небайдужість до літературного майбутнього нашої держави.

Т.М.Скубенко, керівник шкільної літературної студії «Ліра»

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9993-kalavurnya-2018.html/feed 0
Веселкове літо 2018 у Нашій Першій http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9975-veselkove-lito-2018-u-nashij-pershij.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9975-veselkove-lito-2018-u-nashij-pershij.html#respond Fri, 22 Jun 2018 07:04:02 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=9975 Кожне літо ми чекаємо з нетерпінням. Вже перші сонячні дні, обіцяючи незабутні враження, відволікають нас від навчання та будь-якої роботи. Всі в очікуванні найяскравішої, барвистої і багатозвучної пори року – літа. У нього є багато звичних епітетів: дзвінке, радісне, веселе, дружнє, трудове, цікаве.

Отож, коли закінчується навчальний рік, для школярів починається весела і яскрава пора – канікули! Але провести всі сонячні дні вдома перед телевізором і комп’ютером – це залишитися без казкових емоцій, нових друзів, різноманітних розваг.

Тому, 1 червня вкотре розпочав свою роботу відпочинковий табір з денним перебуванням „Веселка"  при Смілянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів  №1. Організатори та вихователі чимало зусиль приклали, щоб відпочинок став для дітей активним, пізнавальним та пам’ятним. Літо – це не лише можливість відпочити від шкільних клопотів, а й зміцнити своє здоров`я. Про це потурбуються досвідчені вихователі та енергійні вожаті.

Під час відпочинку в таборі на дітей чекали різноманітні заходи: Малі олімпійські ігри, «Стартинейджер», свято «Нептуна»,квест «Солодке дерево», розвідувальне шоу, екскурсії в надзвичайні місця…

Вихователі спланували роботу так, аби дітям було і цікаво, і пізнавально. Ось наприклад, учасники мовного загону «TESCO» мали можливість удосконалювати знання з  англійської мови . Їм випала унікальна можливість поспілкуватись та попрацювати з волонтером Алту, який приїхав з Туреччини поділитися досвідом . Інтерактивний загін “LEGO”ознайомився із багатьма моделями, які можна виготовити за допомогою конструктора: автомобілем на дистанційному керуванні, роботом-слоном, роботом-змією, роботом-павуком. Усі учасники моделювали різноманітні види транспорту за власним задумом. Юні  конструктори  не тільки майстерно розробляли проекти, але й проводили цікаво дозвілля. У таборі діяв загін «Джура»”, де всі охочі  змагалися у силових видах спорту, перевірили свою витримку та витривалість і дізналися більше про традиції нашого народу. Це допомогло нам отримати перемогу в міській грі-випробуванні «Котигорошко» (ІІ місце).

Вихователі та вожаті  були  ініціативними  та творчими у проведенні різноманітних  заходів, неповторних екскурсій:Черкаський зоопарк, кінно-спортивний комплекс, подорож на теплоході по Дніпру, пізнавальна екскурсія до Канева, Києва, Одеси. Діти всебічно розвивалися та пізнавали  нове, корисне.  Учням найбільше запам’яталася подорож  до Києва в «Кідландію». Це дитячий парк професій, справжня країна  зі своїми законами та правилами, власною економікою й грошовою одиницею - ландами. Потрапивши сюди, малюки зрозуміли й відчули , як працює економіка в дорослому світі. Відвідавши телестудію ,  діти мали унікальну можливість побачити на власні очі, як ведуться зйомки фільму,здійснили віртуальну подорож до Франції  та пустелі Сахари.

Завершилась зміна урочистою лінійкою та святковим концертом, де було підведено підсумки роботи табору .       Отже, відпочинок, щедрий на відкриття, повний романтики, вдався. Ласкаве сонце, свіже повітря і навіть теплий літній дощик дарували усім нам добрий настрій, усмішки, а отже, – здоров’я! Головне, щоб сонечко світило та «Веселка» раділа. Попереду у дітей багато дивовижних подорожей, веселих стартів, занять за інтересами, ігор та літніх сонячних днів.       Зміна закінчилась… Табір зачинив свої двері. До зустрічі, «Веселко», наступного року!

 Прес-центр школи

 

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9975-veselkove-lito-2018-u-nashij-pershij.html/feed 0
Дякуємо за відпочинок http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9970-dyakujemo-za-vidpochynok.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9970-dyakujemo-za-vidpochynok.html#respond Thu, 21 Jun 2018 07:23:59 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=9970 Емоції та незабутні враження, ще довго будуть переповнювати  серця наших дітей, які відпочивали у пришкільному відпочинковому таборі з денним перебуванням «Веселка».

Там їх чекали захоплюючі пригоди і поїздки: до Черкаського зоопарку, на катерах по Дніпру, походи на лялькову виставу та в кінотеатр. Діти з нетерпінням чекали кожного дня та з неприхованою дитячою  радістю розповідали про ці події вдома.

І про день Нептуна, свято Тінейджер, малі Олімпійські ігри. Кожен знайшов для себе у таборі заняття за інтересами. Свята були чудові, їжа  смачна, відпочинок активний! Велика подяка за все це адміністрації школи, педагогам, кухарям, обслуговуючому персоналу. Трішки сумно, що все це закінчується. Але ми щасливі за наших дітей!

З повагою батьки учнів 1-В каласу.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9970-dyakujemo-za-vidpochynok.html/feed 0
Свято Нептуна у таборі “Веселка” http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9968-svyato-neptuna-u-tabori-veselka.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9968-svyato-neptuna-u-tabori-veselka.html#respond Tue, 19 Jun 2018 12:45:25 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=9968 Сьогодні у пришкільному таборі " Веселка" відбулося свято Нептуна. У давні часи, коли люди не могли пояснити явища природи і були безсилі перед нею, створювали в своїй уяві істот - богів. Були боги сонця, землі, грому, блискавки. Одним із найбільш грізних був бог морів і океанів - Нептун. Він міг штормити і заспокоїти море . Люди приносили йому в дарунок коштовності і жертви, намагалися задобрити його.  А сьогодні всі діти подарували йому свій гумор та веселощі. Цікаво та весело будо всім учасникам свята. Дітей очікувало безліч незвичайних сюрпризів . Найголовніший - знайомство з володарем морів та океанів Нептуном. А ще на свято завітали Урсула і Кікімора, які  розвеселяли дітей і разом з ними танцювали і співали.  Дітлахи  грали в різноманітні ігри, проводили  спортивні естафети, танцювали разом із казковими героями. Багато радісних і позитивних вражень отримали всі  на святі.

Вихователі пришкільного табору "Веселка"

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9968-svyato-neptuna-u-tabori-veselka.html/feed 0
Малі олімпійські ігри в таборі “Веселка” http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9946-mali-olimpijski-ihry-v-tabori-veselka.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9946-mali-olimpijski-ihry-v-tabori-veselka.html#respond Fri, 15 Jun 2018 12:53:31 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=9946 15 червня в пришкільному таборі «Веселка» відбулися Малі олімпійські ігри. Стадіон «Авангард» заполонили дитячі голоси. Змагання були проведені відповідно до вікових категорій. Головний суддя Сущенко Є.Л., учитель фізкультури, а її помічники вчителі початкових класів (Гречана О.М., Калініч О.М., Кравченко С.А., Круковська Л.В.) та вожаті загонів (Хлівна Д., Борщевський І., Новікова А., Міхєєва О., Кравченко Л., Остроушко А., Серьогіна А.).

Усі, хто виявив бажання, взяли участь у бігу 30 м, у стрибках у довжину з місця, з скакалкою, згинанні і розгинанні рук в упорі лежачи, вис на перекладині протягом 30 с.

Захоплені та щасливі учасники вітали переможців.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9946-mali-olimpijski-ihry-v-tabori-veselka.html/feed 0
Підсумки літнього таборування загону “Джура” http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9942-pidsumky-litnoho-taboruvannya-zahonu-dzhura.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9942-pidsumky-litnoho-taboruvannya-zahonu-dzhura.html#respond Fri, 15 Jun 2018 06:40:55 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=9942   Ви замислювались над тим, що в житті вам подобається і що ви любите? Вам подобається те, чим ви займаєтесь, люди, які вас оточують? Я отримую задоволення від життя, а найбільше від роботи в команді та досягнення цілей. Ці два компоненти поєднує в собі гра, яка об’єднала всю Україну.

Вперше з Всеукраїнською військово-патріотичною грою «Сокіл»(«Джура») я познайомилась у 2015 році, де була консультантом шкільної команди. Гра проводилась уперше і носила дещо формальний характер. Підготовлених інструкторів було занадто мало для того, щоб могли пояснити всі етапи гри та їх проходження. Тоді було мало що зрозуміло, однак єдина ідея згуртованості та братерства об'єднала нас усіх.

Йшов час, ніхто не залишився байдужим. В Нашій Першій був сформований рій «Варта». Учні проходять підготовку в тахих сферах:

  • «Основи муштрового вишколу». Це є головною формою навчання і виховання учасників. Його метою є поглибити знання учасників щодо елементів ладу, обов’язків та порядку дій козака перед шикуванням.
  • «Основи надання першої домедичної допомоги». Включає в себе теоретичний та практичний етапи та транспортування потерпілого.
  • «Інтелектуальна вікторина «Відун». Питання з історії України від часів Київської Русі до сьогодення.

Самі змагання проходять в перші дні травня. Під час літнього оздоровлення діє загін «Джура», де всі охочі можуть перевірити себе: позмагатись в силових видах спорту, перевірити свою витримку та витривалість і, найголовніше, дізнатися більше про традиції нашого народу.

Протягом усього літнього таборування учні мали змогу перевірити себе в спритності, витривалості, міткості та креативності. План роботи був складений відповідно плану підготовки до юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»). Робота загону протікала не тільки в підготовці до муштрового впоряду та таборування, але й у вивченні історії рідного краю. Відвідали братські могили загиблих жителів Сміли та Білозір’я.

Навчитись любити Батьківщину не можливо, але можливо виховати в собі високий рівень відповідальності, організованості та самодисципліни, поринути в історичне минуле та духовні цінності українського народу, оволодіти навичками виживання та надання першої допомоги в екстрених ситуаціях. Все це та багато іншого ми вивчаємо не лише під час підготовки до змагань, але й в загоні «Джура» під час літнього таборування.

P.S.  Емоції та почуття роблять з сірого листа життя кольорову картину. Любіть, відчувайте, живіть...

Керівник загону «Джура» Орловська Т.О.

 

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9942-pidsumky-litnoho-taboruvannya-zahonu-dzhura.html/feed 0
Загін “LEGO” – 10 день http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9990-zahin-lego-10-den.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9990-zahin-lego-10-den.html#respond Thu, 14 Jun 2018 18:31:18 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=9990 Сьогодні команда LEGO підводила підсумки виконаної роботи. Багато задумів було здійснено, та з кожним днем ідей ставало все більше і більше. Сподіваємося, що матимемо змогу втілити їх в життя. Головне наше досягнення в тому, що діти вчилися працювати в команді, чути один одного, підтримувати один одного і впевнено іти вперед.

За чашкою запашного чаю учні ділилися враженнями від 10 днів, проведених разом, та мріяли про нові досягнення і перемоги.

Бажаємо всім влітку гарно відпочити і в новому навчальному році долати нові вершини, не втрачаючи ентузіазму і бажання перемогти.

Успіхів всім!

Фоміна В.О., вчитель інформатики

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9990-zahin-lego-10-den.html/feed 0
В полоні танцю http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9930-v-poloni-tantsyu.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9930-v-poloni-tantsyu.html#respond Thu, 14 Jun 2018 07:34:11 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=9930 У таборі «Веселка» пройшов дуже веселий та енергійний конкурс «Стартінейджер». Це захід, де танцюють всі, це - змагання, де перемогу здобувають найактивніші, найяскравіші. Вражають цікаві  виступи,  творчість команд, злагодженість їх учасників, танцювальна майстерність. Діти  зовсім не хочуть стояти в стороні , активно беруть участь у танцювальних змаганнях. А їх було немало. Це такі конкурси, як «Синхронність», «Геометричні фігури», «Найгнучкіша команда», «Оригінальний потяг», «Встигни передати», «По три», «Зоопарк», «Попурі».

Всі діти були залучені до опанування танцювального мистецтва. В ході проведення свята діти мали можливість всебічно розвиватися через танець. Вдосконалювалися фізичні можливості учасників, пропагувався здоровий спосіб життя, виховувалися естетичні смаки.

Всі команди були відзначені і нагороджені грамотами. Та й натанцювалися ж на славу!

Вихователі табору «Веселка»

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9930-v-poloni-tantsyu.html/feed 0
TESCO GoCamp Day 9. Volunteering. http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9916-tesco-gocamp-day-9-volunteering.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9916-tesco-gocamp-day-9-volunteering.html#respond Wed, 13 Jun 2018 22:29:26 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=9916 Учасникам TESCO GoCamp випала унікальна можливість поспілкуватись та попрацювати з волонтером. Алту, з яким ми проводили Afterschool, погодився долучитися до нашого проекту. Основний message, який доносив волонтер до наших кемперів - це важливість вивчення англійської мови для подальшого навчання і кар’єри та важливість розвитку навичок 21 століття. За допомогою активностей, запропонованих Алту, діти розвивали вміння працювати в команді, бути відповідальним один за одного, критично мислити. Дякуємо тобі, Алту, за весело та пізнавально проведений час разом!

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9916-tesco-gocamp-day-9-volunteering.html/feed 0
Загін “LEGO” – 9 день http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9987-zahin-lego-9-den.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9987-zahin-lego-9-den.html#respond Wed, 13 Jun 2018 16:18:43 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=9987 Добігає кінця наша літня пригода - робота в інтерактивному загоні LEGO.

Учасники вже стали єдиним цілим - є спільні інтерси, заняття, мрії. Сьогодні крім традиційної роботи над формуванням основних цінностей, моделювання з конструктора, учні мали змогу проявити свої художні здібності. Малюнки на тему "Команда LEGO в космосі" вийшли креативними та різноплановими.

Ну що ж, продовжуємо роботу над проктом "На орбіті" і мріємо про участь у фестивалі FLL.

Фоміна В.О., вчитель інформатики

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9987-zahin-lego-9-den.html/feed 0