:: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 :: http://www.nasha-persha.org.ua :: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І - ІІІ ступенів №1 :: Tue, 12 Nov 2019 10:39:59 +0000 uk hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.15 Вітаємо! http://www.nasha-persha.org.ua/nashi-dosyahnennya/12686-vitajemo-15.html http://www.nasha-persha.org.ua/nashi-dosyahnennya/12686-vitajemo-15.html#respond Tue, 12 Nov 2019 10:37:06 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=12686

ПЕРЕМОЖЦЯМИ

мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка стали:

9А клас – Лозова Даріна – ІІ місце

 (Учитель Сорочинська С.К.)

10Б клас – Хлівна Дар’я  –  ІІ місце

 (Учитель Ткаченко Л.В.)

ПЕРЕМОЖЦЯМИ

олімпіади з інформаційних технологій стали:

10Б клас – Дяченко Олександр – І місце

11Б клас – Шрамко Даніл – ІІ місце

(учитель Фоміна В.О.)

ПЕРЕМОЖЦЯМИ

олімпіади з російської мови та літератури стали:

11Б клас – Роговик Дар’я – ІІ місце

(учитель Скубенко Т.М.)

9Б клас – Морозова Катерина – ІІІ місце

(учитель Новочуб В.М.)

 

ВІТАЄМО!!!

Бажаємо подальших успіхів та перемог!!!

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/nashi-dosyahnennya/12686-vitajemo-15.html/feed 0
День української писемності та мови http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12670-den-ukrajinskoji-pysemnosti-ta-movy-2.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12670-den-ukrajinskoji-pysemnosti-ta-movy-2.html#respond Mon, 11 Nov 2019 14:31:22 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=12670 Традиційно листопад гостинно зустрічає тих, хто любить і шанує рідне слово.

9 листопада в історії українського народу – знаменна дата, якій і приурочено тиждень української писемності та мови. Упродовж цього періоду проведено цікаві і різноманітні заходи. Під час проведення шкільного зібрання учні 10 класу ознайомили не тільки із скорботним календарем, а й цікавими фактами про рідну мову . А учні 1-4 класів  прийшли до висновку: «Кожен із нас має гордитися своєю мовою, адже вона того варта!». Для молодших школярів учителі початкових класів  у рамках свята «Слово до слова» провели конкурс на кращий оберіг «Молитва за Україну».

Для учнів 5 класів проведено бібліотечний урок «З історії друкованого слова» та конкурс "Юний мовознавець".

Квести, конкурси, вікторини – і пізнання невідомого, і гарний настрій. А флешмоб «Із бабусиної скрині. Колорит національного костюму», проведений для учнів 5-11 класів,  дав можливість не тільки насолодитися родзинками вишиванок, рушників, хусток, плахт, не тільки любуватися вправністю українських майстринь, а і зануритися в історію елементів українського одягу.

Поетичний жовтень крокує Україною…  І гість нашої школи –А. Горбівненко – залишив у душах учнів незабутні враження. Його твори – ліричні та гумористичні – викликали непідробні емоції та роздуми.

Учні 7-8 класів під час проведення години спілкування «Скарбниця рідної мови» занурилися у минуле мови та пройнялися бажанням і збагачувати  словниковий запас, і дбати про культуру мовлення – тобто стати гідними носіями багатства, переданого батьками.

Традиційно напередодні Дня писемності та мови відбулося урочисте відкриття І етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім.П.Яцика і учні 3-11 класів узяли участь у виконанні творчих завдань. Сподіваємося, що переможці гідно представлять Нашу Першу на ІІ етапі конкурсу.

У цьому навчальному році у закладі вперше організовано проведено написання Всеукраїнського радіо диктанту національної єдності, у якому взяли участь і педагоги школи, і учні 6, 8-11 класів.

І педагоги, і учні Нашої Першої з повагою ставляться до рідного слова, пам'ятаючи, що без неї і народ - не народ, бо це  -  наша духовність:

Коли забув ти рідну мову,

  Яка б та мова не була, -

       Ти втратив корінь і основу,

                  Ти обчухрав себе дотла (Д.Білоус).

 Завершальним етапом у проведенні тижня української мови та писемності став фотовернісаж «Любимо і шануємо рідну мову».

Гончаренко Н.С.,

учитель української мови та літератури

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12670-den-ukrajinskoji-pysemnosti-ta-movy-2.html/feed 0
Навчаючи – навчаються http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12657-navchayuchy-navchayutsya.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12657-navchayuchy-navchayutsya.html#respond Mon, 11 Nov 2019 09:03:44 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=12657 Чому взимку випадає сніг, а влітку дощ, як виникає туман і куди він зникає і так на безліч чому мають знати відповіді п’ятикласники, вивчаючи курс «Природознавство».

Чудового осіннього дня відбулося заняття семінару-практикуму вчителів шкіл міста, що викладають даний курс, на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. Формування екологічного стилю мислення, розвиток творчих здібностей, дослідницьких і життєзабезпечувальних навичок – основні завдання навчального предмета, які і обговорювали учасники семінару на зібранні.

Методист методичного кабінету Л.М. Доброштан ознайомила присутніх із вимогами щодо реалізаціі загальноприродничого компоненту на уроках, залученню учнів до участі в конкурсах, проєктах, удосконалювати уміння проводити спостереження та описувати їх результати.

У минулому навчальному році творча група учителів природознавства підготувала на обласну виставку «Освіта Черкащини» навчальний посібник «Великий Всесвіт усередині маленької кулі», який визнаний як посібник для використання в роботі і учасники групи нагороджені Дипломами Черкаської обласної держадміністраціі, які Лілія Миколаївна з приємністю вручила учасникам семінару.

Практичну частину семінару, учителі продовжили на базі Смілянської метеостанціі, що знаходиться в с. Холоднянське. Начальник станціі Саніна Г.В. ознайомила нас з роботою станціі, вимірювальними та обчислювальними приладами, якими вони користуються. Цікаво, захоплююче Галина Володимирівна розповідала про щоденну, копітку і далеко не просту роботу гідрометеорологічної станціі, яка у минулому році відзначила 95 років з дня заснування.

Приємно вражені почутим, побаченим, отримавши відповіді на всі поставлені наші запитання, учасники семінару дякували колективу за роботу і можливість щоденно мати дані про погоду – як одягнутися, чи брати парасольку, на коли планувати відпустку, похід чи екскурсію.

Повернувшись до школи наступного дня, колеги продовжать подорож до країни знань – уважно придивляючись до всього – подиху вітру, блиску крапельок роси, навчаючи любих п’ятикласників добру, красі, розумінню законів природи, яка оточує усіх і всюди де б ми не були.

 Цапенко А.І., учитель школи

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12657-navchayuchy-navchayutsya.html/feed 0
Творче відрядження на Прикарпаття http://www.nasha-persha.org.ua/evroklub-horyzont/12647-tvorche-vidryadzhennya-na-prykarpattya.html http://www.nasha-persha.org.ua/evroklub-horyzont/12647-tvorche-vidryadzhennya-na-prykarpattya.html#respond Thu, 07 Nov 2019 13:44:15 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=12647 Знову за вікном потяга виблискують золотом берізки, бронзою буки, величною поставою зустрічають нас смереки і ялини. І відразу згадуються рядки всім відомої пісні «Край, мій рідний край, пісенний край Черемоша й Прута», згадується осінь 2015 року, коли вперше делегація нашої школи завітала до Яремчанської школи №1 для підписання угоди про співпрацю.

Щоб підсумувати роботу за роки співпраці, розпочати п’ятий ювілейний проект, десять вчителів нашої школи поїхали на зустріч до друзів - однодумців на Прикарпаття.

Якими були ці чотири дні, проведені на Гуцульщині? По – перше,  запам’яталася тепла зустріч  у Яремчанській школі №1. Круглий стіл,  тематичний квест, спогади, відеозвіт, подарунки, частування, посмішки і, звичайно, плани на майбутнє. Незабутньою стала подорож до Верховини: музей гуцульського побуту, мольфарства, музичних інструментів та музей, присвячений пам’яті Сергія Параджанова і його стрічці «Тіні забутих предків». Верховина – серце Гуцульщини, яке стало частиною душі кожного із нас.

Сучасний  гомінкий Буковель зустрів нас чудовою погодою і гарним настроєм. Чарівні гори - Говерла, Піп Іван, Петрос, Хом’як – здивували неперевершеною красою. Стрімкий і гучний водоспад Гук, чисте повітря, привітні люди – все це чудова ознака того, що ще один день мандрівки виявився вдалим. Безперечно, на завершення нашого творчого відрядження, ми дослідили всі історичні та заповідні місця Яремче: стежку Довбуша, водоспад Пробій, вольєрне господарство. Тиждень був насиченим. Ми зробили важливу справу – продовжили співпрацю двох особливих шкіл України під №1, заклали фундамент для нових ідей та планів. Ми впевнені, що на нас чекають грандіозні проекти, незабутні подорожі, сміливі ідеї.

 

Керівник проекту Силка Н.А.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/evroklub-horyzont/12647-tvorche-vidryadzhennya-na-prykarpattya.html/feed 0
Подарунок для Tesco GoCamp http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12643-podarunok-dlya-tesco-gocamp.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12643-podarunok-dlya-tesco-gocamp.html#respond Tue, 05 Nov 2019 19:28:47 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=12643 Хто не любить отримувати подарунки? Звичайно люблять всі! Особливо приємно отримувати подарунки за роботу, в яку вкладаєш любов, натхнення та добро. Так, учні-учасники Tesco GoCamp 2019 отримали винагороду за проект мобільного додатку Go&help, який був створений для людей з обмеженими можливостями. Компанія Київстар подарувала нам комплект двомовних настільних ігор. Ми дуже хотіли б, щоб додаток Go&Help був реалізований та полегшив життя людям, які дійсно потребують допомоги. А настільні ігри стануть приємним доповненням до мовного табору у Нашій Першій.

Вчитель англійської мови, Хлівна Н.В.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12643-podarunok-dlya-tesco-gocamp.html/feed 0
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек http://www.nasha-persha.org.ua/school-library/12618-vseukrajinskyj-misyachnyk-shkilnyh-bibliotek.html http://www.nasha-persha.org.ua/school-library/12618-vseukrajinskyj-misyachnyk-shkilnyh-bibliotek.html#respond Mon, 04 Nov 2019 12:06:05 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=12618 З початку жовтня  в Нашій Першій стартував Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом: «Бібліотека Нової української школи — простір для освітніх можливостей кожного учня»  

В рамках проведення місячника в фойє школи  оформлені стенди «Бібліотека - територія успіху», на якому відображено можливості та  послуги, які надає шкільна бібліотека, фотоконкурс «Я і моя улюблена книжка».

В читальному залі бібліотеки створено зони  творчості для молодших читачів та медіазони  для отримання інформації з мережі Інтернет, створено яскраві тематичні виставки літератури  «Пізнаємо світ, подорожуючи книгою», «Відкрий для себе Україну», для наймолодших – «Подорож у казку».

З учнями 2-Б класу проведено інформаційно-пізнавальну годину «Я читач шкільної бібліотеки», на якій  діти  ознайомились з  правилами користування книгозбірнею, переглянули книжкові виставки, дізналися як працювати з довідковою літературою та пообіцяли бережливо відноситись до книг і  бути активними користувачами  шкільної бібліотеки. У кінці уроку учнів було записано до бібліотеки і кожен  вибрав собі книжечку для читання вдома.

Учні 5-х класів  провели онлайн-подорож  найбільшими бібліотеками світу, які вразили  своєю красою та оригінальністю, взяли активну участь у літературній вікторині «Відгадай з якої я книжки», ознайомилися з новими надходженнями до бібліотеки та вибрали собі книги для читання.

У рамках тижня було реалізовано захід  «Подаруй книжку другові». Учні Нашої Першої зібрали міні бібліотеку та подарували її дитячому садочку «Чебурашка».

Цікавим був день бібліотвочості, де учні реалізовували себе в своїх уподобаннях (читали, малювали, складали пазли, створювали  відео та ін.). На завершення місячника шкільних бібліотек було проведено смайл-опитування  «Якою Ви бачите сучасну шкільну бібліотеку», де учні поділилися своїми мріями та побажаннями про шкільну  бібліотеку майбутнього.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/school-library/12618-vseukrajinskyj-misyachnyk-shkilnyh-bibliotek.html/feed 0
Осіння казка http://www.nasha-persha.org.ua/patriotychne-vyhovannya/12613-osinnya-kazka.html http://www.nasha-persha.org.ua/patriotychne-vyhovannya/12613-osinnya-kazka.html#respond Mon, 04 Nov 2019 06:14:47 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=12613 Навчання у школі - цікавий період. Це не тільки уроки і перерви, а ще незабутні заходи, спілкування з ровесниками і, звичайно ж, КАНІКУЛИ!

Наші 5-А та 4-В класи - мандрівники-туристи: любимо відкривати для себе різні куточки України. Тож, не змінюючи традицій, під час осінніх канікул вирушили до мальовничого міста Умань. Нам усміхнулася погода і подарувала чудесний сонячний день. Як же приємно прогулюватися алеями парку, створеного ще у 18 столітті, подарованого графом Потоцьким дружині Софії і названого на її честь. Цікаво було дізнатися про історію цієї пам'ятки, про особливості його експозицій. Нам дуже цікаво роздивлятись неймовірної краси водоспади, старовинні камені, статуї. У водоймах багато лебедів, качок. Ростуть у парку екзотичні та дуже красиві рослини. Доріжки, якими раніше прогулювалися подружжя Потоцьких та їх гості, обсаджені деревами, завезеними з різних країн, а обабіч -  зелені газони. Це придає затишку.

Відвідали ми і новинку – парк "Нова Софіївка - 2019". Випробували усі ігрові майданчики, сфотографувалися і зробили селфі з незвичайними експонатами: із звіратами, зробленими із вічно зелених кущів, із воїнами-ніндзя та самураєм, із Пегасом, із вирізьбленими з дерева казково-міфічними персонажами, з фонтан «Корабель», побували у хатинці Хухи-моховинки. Захопливим видовищем були кольорові рибки. Побували у традиційній Українській садиба, ознайомились з символічною атрибутикою та найяскравішими представниками української міфології.

Та кожна екскурсія підходить до завершення. Це сумно. Та як же  весело було їхати в автобусі. Це коли ти сидиш і співаєш пісеньки, розповідаєш віршики та й просто смішиш усіх і веселишся разом з ними.

Ми ніколи не забудемо такий крутий день. Дякуємо учителям за цю цікаву і веселу подорож!

Трач Софія, учениця 5-А класу

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/patriotychne-vyhovannya/12613-osinnya-kazka.html/feed 0
Національний парк «Межигір’я» http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12633-natsionalnyj-park-mezhyhirya.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12633-natsionalnyj-park-mezhyhirya.html#respond Fri, 01 Nov 2019 10:00:25 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=12633 Національний парк «Межигір’я», який знаходиться в с.Нові Петрівці, - колишні володіння екс-президента В.Ф.Януковича, - став популярним туристичним об'єктом.  Саме сюди на осінніх канікулах помандрували учні 6-А та 6-В класів Нашої Першої.

Межигір'я  -  не просто особняк Януковича, це цілих 114 гектарів території з неперевершеним ландшафтним парком. Обійти всі володіння навіть за день практично неможливо.  Наш маршрут розпочався від центрального входу, біля якого знаходиться чудова водойма з фонтаном. Йдемо далі, і перед нашими поглядами відкривається вид на знамениту "Хонку" - клубний будиночок Януковича. Його назва походить від фінської фірми, виробника екологічно чистої деревини, з якої він виготовлений. На підходах до "Хонки" - імітація руїн  Парфенона. Потім ми побували у зоопарку, де побачили не лише оленів, косуль і павлинів, але і страусів , лам. Дорога від зоопарку привела нас до набережної, що виходить на Київське водосховище. Окрасою цієї території є копія плавучого ресторана-дебаркадери "Галеон". Вражає ретро-автопарк колишнього господаря резиденції: «Мерседеси», "Фольксвагени", мотоцикли, раритетні радянські авто, які раніше належали кіностудії ім. О. Довженка — 2 чайки і один ЗІЛ-114,  і навіть  електрокар.

Про флору резиденції - окрема історія, адже тут зібрані екземпляри з усього світу. Назви рідкісних дерев і чагарників вказані на табличках, як в дендропарках. Помилувавшись красою парку з його акуратними зеленими газонами і пишними осінніми барвами золота і багрянцю, ми зробити якомога більше фото. Отримавши чимало вражень, емоцій, вирушили додому!

Гончаренко Н.С., класний

керівник 6-А класу

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12633-natsionalnyj-park-mezhyhirya.html/feed 0
Наступність у роботі дитячого садка та початкової школи http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12596-jinastupnist-u-roboti-dytyachoho-sadka-ta-pochatkovoji-shkoly.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12596-jinastupnist-u-roboti-dytyachoho-sadka-ta-pochatkovoji-shkoly.html#respond Wed, 30 Oct 2019 19:29:58 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=12596 Наступність у роботі дитячого садка та початкової школи в умовах впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти
Початкова школа – фундамент шкільного навчання, адже саме тут закладається основа для формування особистості майбутнього громадянина.
Сьогодні ми провели спільне методичне засідання учителів початкових класів і вихователів закладу дошкільної освіти №18 «Чебурашка». Вкрай важливо зробити безболісним та успішним для дитини перехід від однієї вікової сходинки до наступної, максимально створити передумови зближення процесу розвитку, виховання і навчання старших дошкільнят і молодших школярів. Тому нашу зустріч ми присвятили актуальній темі сьогодення – «Реалізація принципів наступності і послідовності між дошкільною та початковою освітою відповідно до концепції НУШ».
У ході засідання ми обговорили алгоритм роботи з питання наступності між дошкільною та початковою ланками освіти та окреслили основні якості випускників дошкільного закладу і початкової школи.
Учителі початкових класів Михайлик Л.В та Круковська Л.В. продемонстрували методику проведення ранкових зустрічей та способи використання лего на різних уроках. Сущенко Є.Л., учитель фізичної культури, показала практичні вправи, які можна використати на уроках фізкультури з метою зацікавлення дітей.
Тому головною умовою забезпечення  наступності у  вихованні  та  навчанні є спрямованість педагогічного процесу закладу  дошкільної освіти і  початкової школи на  всебічний розвиток особистості дитини. Залишається одне – плідно працювати, впроваджуючи Державний стандарт початкової загальної освіти, інноваційні технології, передовий педагогічний досвід з метою розвитку життєво-компетентної особистості.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12596-jinastupnist-u-roboti-dytyachoho-sadka-ta-pochatkovoji-shkoly.html/feed 0
Тиждень англійської мови http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12585-tyzhden-anhlijskoji-movy.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12585-tyzhden-anhlijskoji-movy.html#respond Tue, 29 Oct 2019 09:34:22 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=12585 Хочеш бути успішною людиною, відкривайся світові! Подорожуй, цікався, знайомся, насолоджуйся життям. Якщо будеш це робити разом з англійською, для тебе відкриються нові можливості та горизонти.

Під час тижня англійської мови було проведено багато цікавинок, які мотивували учнів до вивчення англійської мови.
Перше, що спонукало до гарного настрою на цілий тиждень - це фотозона "Королева Великобританії запрощує зробити селфі". У вівторок на шкільних зібраннях учні поділилися своїми ідеями вивчення англійської, а саме участь у міжнародних проектах та програмах GoCamp та Flex. Приємним сюрпризом стало відео від Олександри, нашого волонтера, яка приїздила до мовного табору Tesco GoCamp 2019. А музичний подарунок від учнів 10Б класу став родзинкою, яка налаштувала на позитивний лад. У середу, для учителів Нашої Першої було проведено тренінг Кагамлик І.Г. " Бронювання готелю". Маємо сподівання, що отриманні знання обов'язково знадобляться нашим колегам. Упродовж тижня працювала квест кімната для учнів 5-х класів, організована учителем Черниш О.В. Квести - це завжди цікаво та весело, діти активно та фаново провели час і як результат маємо переможця - 5А клас. Вітаємо! Серед учнів 3-х, 4-х класів проведено конкурс "Емблема класу" учителями Баштан Н.В. та Бірюковою І.М. Переможцями визначено учнів 3-А класу. Вітаємо! Також було приємно спостерігати за роботами учнів 2- х класів, представлених на виставці "My pet". А на завершення, у п'ятницю, учні 6-х класів були задіяні у брейн-ринзі "Who is the best in English", підготовленим Кліменко І. О.
Дякуємо за активну участь учням та учителям Нашої Першої та до нових зустрічей з англійською мовою!
Учитель англійської мови, Хлівна Н.В.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12585-tyzhden-anhlijskoji-movy.html/feed 0