:: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 :: http://www.nasha-persha.org.ua :: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І - ІІІ ступенів №1 :: Fri, 20 Apr 2018 06:28:48 +0000 uk hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.10 Юний господар природи http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9291-yunyj-hospodar-pryrody.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9291-yunyj-hospodar-pryrody.html#respond Fri, 20 Apr 2018 06:25:43 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=9291 Україна тільки починає ставати на шлях забезпечення сталого розвитку, і успіх у цій справі залежить лише від нас. Ми – педагоги, і в наших руках є можливість доторкнутися до майбутнього, зробити так, щоб майбутні покоління могли використовувати ресурси Землі.

Під час проведення тижня сталого розвитку, учні Нашої Першої радо зустрічали маленьких гостей з дитячого садочка №18 з навчально-пізнавальною програмою «Юний господар природи». Учні 7-Б класу Штомпіль Діана, Кугот Яна, Мушта Олександр, Шепелєв Віктор, Хрупіна Анастасія, Андрєєнко Олександра, Стрільчук Олександр, Луценко Наталія, Березняк  Максим  та 11 класу Пірієв Данило та Стеценко Владислав Смілянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 підготувати  сучасну театралізовану казку«Рукавичка», персонажі якої розповіли, як потрібно зберігати електроенергію та воду, та закликали дошкільнят формувати звички і модель поведінки, орієнтовані на сталий стиль життя.

Наприкінці заняття діти самостійно склали поради для ощадливого енергоспоживання  та водокористування.

Учні  та дошкільнята отримали задоволення від такого заходу. Ми сподіваємося, принципи сталого розвитку міцно закріпляться не тільки у вихованців дитячого садочка, а й перенесуться у їх родини.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9291-yunyj-hospodar-pryrody.html/feed 0
Тиждень “Освіта для сталого розвитку” http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9287-tyzhden-osvita-dlya-staloho-rozvytku-2.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9287-tyzhden-osvita-dlya-staloho-rozvytku-2.html#respond Fri, 20 Apr 2018 06:24:04 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=9287 З метою пропагування екологічної культури, прищеплення бажання захищати навколишнє середовище, формування любові до природи, розуміння значення сталості у житті людини в школі  проходить тиждень «Освіти для сталого розвитку».

Традиційно тиждень розпочався зі шкільної лінійки, під час якої школярів  ознайомили із запланованими заходами на цей період та з  виступу учнів - членів екологічного гуртка, які розповіли про глобальні цілі сталого розвитку, що входять в наше життя з кожним днем все більше і більше.

В урочистій обстановці було підведено підсумки шкільного конкурсу  по розробці логотипу на блокнот, виготовлений із вторинної сировини. Активними учасниками конкурсу стали Дживага Ірина, Тіткова Даря (6-А клас) , Зеленецька Софія, Трофименко Аліна, Забудська Альбіна (6-Бклас), Макаренко Олена, Хрупіна Анастасія (7-Б клас) та Саїдова Сабріна (10 клас). Переможцем конкурсу членами журі визнано найактуальнішу роботу учениці 7-Б класу  Федорець Анастасії.

Визначено  переможців та  нагороджено Почесною грамотою «Рятувальники дерев»найактивніші класи по збору макулатури:

І місце – 8-А та 8-Б класи.

ІІ місце – 5-А, 6-А, 7-Б, 11 класи.

ІІІ місце – 7-А, 9-А, 9-Б, 10 класи.

Учнів,  які зробили найбільший внесок у поповнення класного контейнера  по збору макулатури, відзначено дизайнерськими блокнотами з переробленого паперу:Вечорик Олександр, Прокоф’єв Дмитро (5-А клас), Кривошея  Анна, Кот Софія, Бойко Ольга (6-А клас), Собакін Назар, Лісанов Денис,  Нікітіна Олена (7-А клас), Багмет Олексій, Стрільчук Олександр,Мушта Олександр (7-Б клас), Красніков Максим, Новікова Анна, Гуменна Анна (8-А клас), Настийчук Олена, Мінаков Вадим, Сергієнко Юрій (8-Б клас), Горицька Вероніка (9-А клас), Пахлюк Ярослава, Роговик Дар’я, Кваснікова Іван-Дар’я (9-Б клас), Прокоф’єв Андрій (10 клас), Григоренко Святослав (11- клас).

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9287-tyzhden-osvita-dlya-staloho-rozvytku-2.html/feed 0
Весняне тренування ДЮП http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9275-9275.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9275-9275.html#respond Tue, 17 Apr 2018 15:29:20 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=9275

В розпалі тренування команди юних пожежників " Спалах", яка вже 20 квітня буде представляти наше місто на зональному обласному конкурсі-огляді Всеукраїнського фестивалю ДЮП.
При підготовці конкурсу "Влучний стрілок", допомогу надали наші Смілянські рятувальники.
Учні з великим задоволенням пройшли майстер-клас від справжніх професіоналів і продовжать підготовку до інших конкурсів. Бо попереду найцікавіше...

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9275-9275.html/feed 0
Знайомство із професіями http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9266-znajomstvo-iz-profesiyamy.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9266-znajomstvo-iz-profesiyamy.html#respond Fri, 13 Apr 2018 20:07:50 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=9266 2 квітня учні 9-х класів Нашої Першої відвідали державний навчальний заклад "Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів", де відбувся День відкритих дверей. Виконавши всі завдання квесту "Моя майбутня професія" дев'ятикласники познайомилися із різноманітними професіями. Майндрівка закладом була цікавою і захопливою.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9266-znajomstvo-iz-profesiyamy.html/feed 0
Вшануванні пам’яті жертв нацизму http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9256-vshanuvanni-pamyati-zhertv-natsyzmu.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9256-vshanuvanni-pamyati-zhertv-natsyzmu.html#respond Thu, 12 Apr 2018 12:13:06 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=9256 11 квітня, визначеною офіційною датою, Міжнародного дня визволення в’язнів з фашистських концтаборів, встановлена рішенням ООН в 1991 році. Представникам Нашої першої, загону «Варта», випала змога бути присутніми на вшануванні пам’яті жертв нацизму та покладання квітів біля пам’ятного знаку.

Відвідавши колишню військову частину, де розташовувався шталаг №345(1941-1943), ми мали змогу більше дізнатись про минуле нашого міста та висловити шану загиблим. В нашій пам’яті закарбувався вислів: «Більшість з нас знає хто з нашої рідні воював чи загинув в період Великої Вітчизняної війни, але в братській могилі, яка розміщена на території військової частині поховані безіменні та невідомі воїни» і можливо їхнім сім’ям прийшли сповіщення «Пропали безвісті».

Страшне і сумне наше минуле, але воно робить нас сильнішими, не забуваємо та пам’ятаємо.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9256-vshanuvanni-pamyati-zhertv-natsyzmu.html/feed 0
Проведення Дня цивільного захисту http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9244-provedennya-dnya-tsyvilnoho-zahystu.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9244-provedennya-dnya-tsyvilnoho-zahystu.html#respond Tue, 10 Apr 2018 13:12:37 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=9244

Кодексом Цивільного Захисту України передбачено підготовку і перепідготовку керівного складу цивільного захисту об’єктів, навчання населення вмінню застосовувати засоби індивідуального захисту та діяти у надзвичайних ситуаціях. На виконання п.21,22 Постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 р. №444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях», наказу Міністерства освіти і науки України від 03.09.2009 № 814 «Про Положення про функціональну підсистему «Освіта і наука України» єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, наказу управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради від 24.01.2018 р. №7 «Про проведення Дня Цивільного захисту, Комплексного об’єктового тренування у закладах освіти м. Сміли», наказу по школі від 30.01.2018 р. №21 «Про підготовку та проведення Дня  Цивільного захисту та Комплексного об’єктового тренування в закладі» та з метою забезпечення високого рівня організованості проведення заходів, 05.04.2018 в школі був проведений День Цивільного захисту.

Основною метою проведення «Дня ЦЗ» та об'єктового тренування  було:

  • практична перевірка готовності школи до ефективних заходів щодо захисту учасників навчально-виховного процесу в разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, можливих терористичних актів, організованого переведення із мирного у воєнний стан;
  • формування у свідомості дітей відчуття особистої та колективної безпеки, обов’язкового дотримання правил безпечної поведінки;
  • виховання впевненості учнів у ефективності заходів цивільного захисту;
  • формування та розвиток в учнів високих морально-психологічних якостей: відваги, мужності, витримки, ініціативи, спритності, самовідданості при виконанні завдань ЦЗ.

Головними завданнями "Дня цивільного захисту" та об'єктового тренування були:

  • удосконалення учнями та колективом працівників школи теоретичних знань і практичних навичок під час дій в умовах надзвичайних ситуацій;
  • практична перевірка здатності учнів та колективу працівників школи діяти за сигналами оповіщення ЦЗ, користування засобами індивідуального захисту;
  • навчання керівного та командно-начальницького складу та проведення заходів цивільного захисту у школі.

День ЦЗ  був завершальним етапом щорічного навчання учнів з курсу «Основ здоров’я», на якому закріплювалися отримані теоретичні знання про небезпеки, що трапляються, або можуть виникнути на відповідній території, про їхні причини, наслідки для людей і навколишнього середовища та відпрацьовувалися практичні дії з особистої безпеки і захисту учнів під час надзвичайних ситуацій.

До проведення «Дня ЦЗ» залучались:

  • керівний, педагогічний склад та технічний персонал школи;
  • особовий склад невоєнізованих формувань цивільного захисту;
  • учні 2 - 11 - х класів.

Підготовка до Дня ЦЗ у навчальному закладі розпочалася за 2 місяці до його проведення. До Дня ЦЗ шкільним штабом була підготовлена відповідна документація, проведена нарада з педагогічними працівникам на якій уточнювалися обов’язки кожного педагога, підготовлені плани та сценарії заходів.

У школі опрацьовано всі документи з цивільного захисту, видано наказ по школі від 30.01.2018 № 21 «Про підготовку та проведення Дня цивільного захисту та Комплексного об’єктового тренування в закладі»; розроблено та погоджено з відповідними органами управління Плани підготовки та проведення Дня цивільного захисту, Плани підготовки та проведення Комплексного об’єктового тренування з об’єктовими формуваннями; переглянуто Плани дій при надзвичайних ситуаціях, реагування на надзвичайні ситуації;  інші документи з питань цивільного захисту школи; проведено інструктивно-методичні заняття з членами оргкомітету школи щодо підготовки та проведення  Дня ЦЗ; оновлено стенди та куточки цивільного захисту; сплановано виготовлення найпростіших засобів захисту органів дихання, заготовлено матеріали для їх виготовлення.

Під час  проведення Дня ЦЗ, перед початком занять, з педагогічним колективом та персоналом школи було відпрацьовано питання оповіщення і збору, уточнено та доведено  до відома виконавців дії при виникненні НС відповідно до плану, а також проведено перевірку готовності формувань до дій за призначенням.

Під час відкриття Дня цивільного захисту, на лінійці,   учасникам навчально-виховного процесу було оголошено план проведення Дня ЦЗ та проведено відповідні інструктажі з безпеки життєдіяльності.

У цей день на уроках учителі  опрацювали підсумкові теми програм з предметів „ Основи здоров’я ”,  „ Захисту Вітчизни" відповідно до вікової категорії дітей.

Усі інші уроки проведено відповідно до розкладу занять з виконанням практичних та навчально-методичних заходів згідно з Планом проведення Дня ЦЗ. Упродовж дня було  використано  міжпредметні зв'язки для поглибленого вивчення факторів, які призводять до надзвичайних ситуацій. Учителями було організовано виставки малюнків та плакатів, які підготували учні 2-6 класів, виставку засобів індивідуального захисту, спецодягу, військових приладів радіаційної та хімічної розвідки.

Класними керівниками у цікавій та змістовній формі було проведено уроки Цивільного  захисту: «Дії учнів під час пожежі»,  «Захисти своє життя. Порядок дій у надзвичайних ситуаціях», «Правила протипожежної безпеки», «Природні надзвичайні ситуації. Правила поведінки під час природних надзвичайних ситуацій», «Засоби захисту органів дихання», «Захисти своє життя. Порядок дій в НС.» , «Порядок інформування населення про екстремальні ситуації та порядок дій»,  «Допоможи собі сам», «Знати, щоб передбачити, передбачити, щоб діяти», «Надзвичайні ситуації, аварії, катастрофи та захист від їх наслідки», «Первинні засоби пожежогасіння» , «Дії учнів за можливих аварій, катастроф, стихійних лих та інших надзвичайних ситуацій», «Умови та причини виникнення пожеж. Принципи запобігання і гасіння пожеж», «Надзвичайні ситуації», «Безпечна поведінка – запорука здорового та щасливого життя», «Знати, вміти, діяти у надзвичайних ситуаціях».

Найбільш активними учасниками заходів Дня ЦЗ стали учні класів, які вивчають предмети «Основи здоров'я» та "Захист Вітчизни", педагогічний колектив та працівники навчального закладу, зі складу яких комплектуються формування ЦЗ. З ними  було відпрацьовано комплекс евакуаційних заходів щодо уточнення списків евакуйованих.

Головною умовою успішного проведення Дня ЦЗ  була його насиченість практичними заходами, які  викликали жвавий інтерес  в учнів. Для школярів було проведено тематичні вікторини, рольові ігри, спортивні змагання,   відпрацювання дій за сигналами оповіщення при надзвичайній ситуації. Педагогічний колектив організовано здійснив евакуацію учнів на подвір’я навчального закладу, де відбулося практичне відпрацювання  завдань ЦЗ, а саме: використання засобів пожежогасіння, надання долікарської допомоги потерпілим, що отримали травми в наслідок пожежі, складання нормативів з ЦЗ учнями 10-11-х класів. Родзинкою шкільного заходу стали виступи  агітбригад учнів 7-10 класів, зокрема креативний флешмоб учнів 7 класів, тематичний реп  учнів 8 класів та показово-тренувальний виступ про надання першої медичної допомоги учнів 10 класу.

По закінченню заходу  було підведено підсумки проведення Дня Цивільного захисту, оголошено та нагороджено грамотами найактивніших учасників  за результати у спортивних змаганнях.

Завершальним етапом комплексного об’єктового тренування працівників школи було відпрацювання заходів цивільного захисту в разі розгортання приймального (збірного) евакуаційного пункту та проведення практичного заняття з пожежної безпеки «Використання вогнегасника».

День цивільного захисту під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти!» проведено цікаво та повчально. Усі переконалися у тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.

Начальник штабу ЦЗ, заступник директора з навчально-виховної роботи В.О.Дубовик

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9244-provedennya-dnya-tsyvilnoho-zahystu.html/feed 0
Великодня благодать http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9234-velykodnya-blahodat.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9234-velykodnya-blahodat.html#respond Fri, 06 Apr 2018 10:47:59 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=9234

4 квітня на центральній площі нашого міста відбулася акція "Великодня благодать. Учні ,батьки та педагоги нашого закладу приєднались до акції і підготували святкові листи та Великодні смаколики для воїнів АТО. Отець Богдан освятив Великодні кошики та подякував присутнім за тепло сердець , за турботу про наших захисників. Освячені паски та писанки вже завтра будуть доставлені нашими волонтерами в зону АТО та порадують солдатів в ці святкові дні.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9234-velykodnya-blahodat.html/feed 0
Вітаємо переможців обласних змагань із шахів http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9230-vitajemo-peremozhtsiv-oblasnyh-zmahan-iz-shahiv.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9230-vitajemo-peremozhtsiv-oblasnyh-zmahan-iz-shahiv.html#respond Mon, 02 Apr 2018 12:47:13 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=9230 І місце – Мельник Вікторія, учениця 1-А класу

ІІІ місце – Карпань Мирослава, учениця 1-Б класу

 Бажаємо подальших перемог!

Тренер: Корчевський А.А.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9230-vitajemo-peremozhtsiv-oblasnyh-zmahan-iz-shahiv.html/feed 0
Вітаємо переможців http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9227-vitajemo-peremozhtsiv-4.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9227-vitajemo-peremozhtsiv-4.html#respond Mon, 02 Apr 2018 08:27:02 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=9227 обласної олімпіади з сольфеджіо:

 

Аглічеву Дарину (8-Б клас)                   –  І місце

Сергієнка Юрія (8-Б клас)                      –  І місце

 

 Бажаємо

омріяних перемог!

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9227-vitajemo-peremozhtsiv-4.html/feed 0
Заходи до тижня грошей http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9199-9199.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9199-9199.html#respond Mon, 02 Apr 2018 06:44:41 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=9199 В рамках проекту «Global Money Week – 2018»  наша перша взяла активну участь та під керівництвом вчителя математики та фінансової грамотності Волошина В.О. та практичного психолога Орловської Т.О. провела наступні заходи. Для учнів 5 та 6 – их класів були показані мультфільми на тему грошей.

Для учнів 7-А класу була проведена гра «Хто хоче бути мільйонером». Учасники Харінова Валерія, Гаркавий Данііл, Собакін Назар, Маслюк Юля, Шмігель Едуард, Швед Дарія показали високий рівень знань в області фінансів та валют різних країн світу. Гра пройшла в хорошій атмосфері та принесла учасникам нові знання та масу позитивних емоцій.

Учні 7-Б класу провели дебати на тему «Чи потрібна в Україні банкнота номіналом 1000 гривень?»

Команда ствердження наполегливо вказувала на плюси для фінансової та економічної ситуації  в Україні при введенні даної банкноти. Основними фактами були зменшення кількості випуску банкнот і тим збереження природи.

Команда заперечення вказувала на шкідливість даного фінансового явища для економіки України. Серед фактів звучали корупція та те, що це 10 паперова банкнота, яка може призвести до знецінення гривні на міжнародному рівні.

 

 

Під час проведення заходу, кожен учасник хотів довести правоту своєї команди. Після довгих диспутів та переконань, команди згодились, що кожна з них мають рацію а отже в дебатах перемогла дружба.

 

 

Всі ці заходи були проведені з метою зацікавленості дітей в курсі  «Фінансова грамотність» та показати як багато цікавого і важливого можна дізнатись про національну валюту та валюти різних країн світу.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/9199-9199.html/feed 0