:: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 :: http://www.nasha-persha.org.ua :: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І - ІІІ ступенів №1 :: Thu, 27 Jun 2019 17:41:48 +0000 uk hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.13 Прощання з дитинством http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12245-proschannya-z-dytynstvom.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12245-proschannya-z-dytynstvom.html#respond Tue, 18 Jun 2019 13:20:12 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=12245 Усім відомо, що найбільше у шкільному житті  дітям подобаються канікули….

Звичайно, підготовка до уроків, навчальний процес,  домашні завдання  - це все заслуговує неабиякої  уваги, але, на думку учнів, свято Останнього дзвінка, випускний вечір – це речі, до яких треба надзвичайно серйозно і відповідально ставитись. Для того, щоб цей день став незабутнім, урочистим, треба багато працювати.  Свято «Прощання з дитинством», вручення свідоцтв про  здобуття базової  середньої освіти, відбулося 12 червня 2019 року на шкільному подвір’ї Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. Уся шкільна родина зібралась під кроною горіха.

Директор школи, Гайдай І.Б.,  розпочала свято  словами подяки учням 9-класів, які гідно представляли школу на міському, обласному та Всеукраїнському рівні. Адже учні 9 класів на високому рівні брали участь у різних програмах та проектах: « Канікули у Європі», «Діти створюють країну», «LAGUAGE PRACTICE», «Cool games», стали переможцями у проекті «Освіта для сталого розвитку» від  Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ,  представляли нашу школу на міських предметних олімпіадах (Настичук Олена, Хлівна Дар’я, Гуржій Крістіна, Аглічева  Даріна,  Тесля Віктор, Остроушко Людмила), здобули перемогу на обласному рівні  (Новікова Анна,  Солоничний Віталій, Гамза Анастасія), гідно представили свої роботи на Всеукраїнському конкурсі – захисту науково-дослідницьких робіт (Сергієнко Юрій, Люлька Анжеліка, Хлівна Дар’я). Фізика, географія, математика, економіка,  біологія, історія, правознавство, трудове навчання,  філологія  - вершини, які підкорили  і мали високі  результати саме учні 9 класів. Бачити світ «без рожевих окулярів», боротись за екологію нашої землі (акція « Посади дерево Миру»), оберігати і продовжувати козацькі традиції у загоні «Варта» (Сергієнко Юрій, Мардаренко Євгенія, Дмитренко Єлизавета, Котов Данило, Діхтяр Поліна, Гунченко Іван), поєднувати традиції народу у проекті «Скарби українського народу», долати спортивні перешкоди і випереджати секундомір (участь у Всеукраїнських спортивних змаганнях  у м.Луцьк) – це все під силу нашим учням. «Мистецтво  врятує світ»,  - саме так думають вихованці Школи мистецтв Аглічева Даріна, Сергієнко Юрій, Шоха Віра, Ганжа Веніамін, Флоря Анжела, Ткаченко Богдан  та учасники шкільного ансамблю «Квіти життя» Кононенко Анастасія, Борщевський Ілля, Гуржій Крістіна, Король Олександр.

Слова подяки вчителям, батькам звучали з уст школярів, дехто  від хвилювання забував слова, але, незважаючи ні на що, свято, як кажуть, вдалося.

Попереду літо, нові зміни, плани на майбутнє, пригоди та знайомства …

Хай щасливим для всіх буде літо 2019 !

 До зустрічі у Нашій Першій  у вересні!!!

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12245-proschannya-z-dytynstvom.html/feed 0
Феєричне завершення мовного табору Tesco GoCamp http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12227-fejerychne-zavershennya-movnoho-taboru-tesco-gocamp.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12227-fejerychne-zavershennya-movnoho-taboru-tesco-gocamp.html#respond Tue, 18 Jun 2019 13:04:48 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=12227 Ось і підійщов до завершення останній день мовного табору Tesco GoCamp. І наші діти доклали величезних зусиль, щоб зробити його незабутнім. Взявши участь у змаганні Mr and Mrs English, вони співали, танцювали, жартували, грали у здогадки. Але найбільше усіх вразив творчий конкурс «Домашнє завдання», який відкрив потенціал кожного учасника.

На церемонії закриття табору кожен отримав сертифікат за вагомий внесок та активну участь у впровадженні ідей активного громадянства у рамках школи та міста. А ще подарунки та сюрпризи! Тищенко Денис отримав футболку від компанії мобільного зв’язку Київстар за проект додатку «Go Help». Усі учасники Mr and Mrs English нагороджені сертифікатами, солодкими подарунками, а переможці вже традиційно фірмовими кружками Mr and Mrs. З великою вдячністю за активну участь та бажання працювати і надихати дітей, нашій волонтерці Александрі ми подарували вишиванку на згадку про приємні емоції, пережиті разом. А школа отримала декоративну мотиваційну наліпку, яка буде прикрашати стіни Нашої Першої.

Все вдалося! Переповнені емоціями, враженнями, із відчуттям того, що ми важливі, йдемо на літній відпочинок, щоб знову чекати на нову літню історію.

 

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12227-fejerychne-zavershennya-movnoho-taboru-tesco-gocamp.html/feed 0
Закриття табірної зміни http://www.nasha-persha.org.ua/tabir-veselka/12209-zakryttya-tabirnoji-zminy.html http://www.nasha-persha.org.ua/tabir-veselka/12209-zakryttya-tabirnoji-zminy.html#respond Fri, 14 Jun 2019 07:27:39 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=12209 13 червня відбулося закриття табірної зміни. Яскравим феєрверком засяяло свято закриття табору. Табірне життя промайнуло перед глядачами у вигляді найкращих номерів від кожного загону. Запалювали усіх присутніх талановиті вожаті-ведучі, линули пісні про Україну та дружбу, підносили настрій запальні танці. Вожаті загонів отримали подяки. Концерт завершила святкова дискотека.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/tabir-veselka/12209-zakryttya-tabirnoji-zminy.html/feed 0
Основні правила поведінки під час літнього відпочинку на воді, біля водоймищ http://www.nasha-persha.org.ua/ce-ckavo-znati/12206-osnovni-pravyla-povedinky-pid-chas-litnoho-vidpochynku-na-vodi-bilya-vodojmysch.html http://www.nasha-persha.org.ua/ce-ckavo-znati/12206-osnovni-pravyla-povedinky-pid-chas-litnoho-vidpochynku-na-vodi-bilya-vodojmysch.html#respond Thu, 13 Jun 2019 08:02:35 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=12206 Відпочиваючи влітку біля водоймищ, не забувайте про правила поведінки на воді.

Уміння триматися на воді – запорука безпеки. Купання у морі, рiчцi, ставку. Вода є не тільки джерелом життя, здоров’я та задоволення, але й джерелом небезпеки для життя людини. Зазвичай гинуть тi, хто порушує правила безпеки на воді. Уміння триматися на ній – запорука безпеки. У морі на воді триматися легше, бо густина солоної води вища за густину прісної.

Пам’ятайте, що на рiчцi є течія. Дно річки може бути замуленим. Вода у ставках стояча, тобто більш забруднена, ніж у річках, i це може спричинити зараження при купанні.

   Правила безпечної поведінки на воді та біля води. Щоб приємно провести біля води вільний час, слід дотримуватися таких правил:

 • діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;
 • вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;
 • не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально обладнаних місцях;
 • не можна запливати за обмежувальні знаки;
 • слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або велика течія;
 • якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;
 • не купайтеся у холодній воді, щоб не сталося переохолодження;
 • не треба купатися довго, краще купатися декiлъка разів по 20-З0 хв.,
 • не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;
 • не подавайте без потреби сигналів про допомогу;
 • не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги.

Щоб допомогти потопаючому, слід дотримуватись правил:

 • якщо поблизу вас є який-небудь плавучий предмет (найкраще рятувальне коло), киньте його так, щоб потопаючий міг за нього вхопитися, краще, якщо прив’яжете до нього мотузку, за яку потім можна підтягнути потопаючого до берега;
 • якщо нещастя трапилося на мiлинi, спробуйте пiдiйти до потерпілого вбрід, щоб подати рятувальний засіб, але тримайте його так, щоб він був мiж вами i потерпілим;
 • якщо ви спробуєте підпливти до потопаючого, краще, коли у вас в руках буде рятувальний засіб, щоб потопаючий хапався за нього, а не за вас, розмовляйте з потерпілим, заспокоюйте його;
 • опинившись на березі, викличте, за можливості, швидку допомогу (103).

У разі надання першої медичної допомоги потерпілому після витягнення з води необхідно:

 • очистити верхні дихальні шляхи від піску, мулу та водоростей;
 • викликати блювання через подразнення язика;
 • покласти під шию валик з одягу;
 • якщо відсутнє дихання, зробити штучне дихання з рота в рот»;
 • якщо немає пульсу, зробити непрямий масаж серця;
 • розтирати тiло, щоб воно нагрілося.

Допомогу постраждалому слід надавати залежно від його стану i якнайшвидше. Якщо постраждалий не подає ознак життя, це не повинно зупиняти надання першої допомоги. Поки є найменший шанс врятувати людину, треба проводити заходи щодо її рятування.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/ce-ckavo-znati/12206-osnovni-pravyla-povedinky-pid-chas-litnoho-vidpochynku-na-vodi-bilya-vodojmysch.html/feed 0
Day 7 http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12195-day-7.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12195-day-7.html#respond Wed, 12 Jun 2019 11:23:54 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=12195 Сьогодні мовний табір Tesco продовжив роботу над проектом від Київстар. Ми разом з волонтером Alexandra Ilie провели соцопитування щодо доцільності використання нашого мобільного додатку для людей з обмеженими можливостями. І виявилося, що майже всі готові зробити свій вклад у покращення життя цих людей, підтримати нас у розробці додатку, допомогти з ідеями. Чи знаєте ви, що люди настільки цим переймаються, що не можуть стримувати сліз? Це означає, що ми на правильному шляху💗

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12195-day-7.html/feed 0
Tesco GoCamp зустрічає волонтера з Румунії http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12183-tesco-gocamp-zustrichaje-volontera-z-rumuniji.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12183-tesco-gocamp-zustrichaje-volontera-z-rumuniji.html#respond Tue, 11 Jun 2019 10:27:56 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=12183 Яскравий початок другого тижня. Сьогодні Tesco GoCamp зустрічав нашого волонтера Александру з Румунії. А ще ми розпочали один з найбільш цікавих і водночас challenging проектів від Київстар. День був насичений активностями, які допомагають дітям розвивати креативне мислення: придумати різноманітні способи використання скріпки, біндера, коктельної трубочки. Під час вправи "Ліфт" діти мали всього 30 секунд, щоб презентувати себе. Ми використали scrum board для організації проекту та мозковий штурм, щоб створити додаток для людей з обмеженими можливостями. Ми віримо в своїх дітей, у нас все вийде.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12183-tesco-gocamp-zustrichaje-volontera-z-rumuniji.html/feed 0
Одинадцятий день пришкільного табору “Веселка” http://www.nasha-persha.org.ua/tabir-veselka/12176-odynadtsyatyj-den-pryshkilnoho-taboru-veselka.html http://www.nasha-persha.org.ua/tabir-veselka/12176-odynadtsyatyj-den-pryshkilnoho-taboru-veselka.html#respond Tue, 11 Jun 2019 06:40:40 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=12176 Сьогодні  загін «Щаслива планета» побував у «Зерноленді».Дітям дуже сподобався своєрідний екскурс у минуле нашого народу.Найбільше задоволення отримали від майстер-класів: пекли жайворонків, робили папір із кропиви, посуд із  глини.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/tabir-veselka/12176-odynadtsyatyj-den-pryshkilnoho-taboru-veselka.html/feed 0
Шановні вчителі, учні, батьки Нашої Першої! http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12151-shanovni-vchyteli-uchni-batky-nashoji-pershoji.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12151-shanovni-vchyteli-uchni-batky-nashoji-pershoji.html#respond Mon, 10 Jun 2019 09:27:37 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=12151 Країна Знань перегортає ще одну сторінку нашого освітянського літопису. Упродовж цього навчального року учні нашої школи  здобули на міських олімпіадах 39 призових місць, на конкурсі-захисті наукових робіт  найкращими були роботи 16 учнів нашого закладу, результативною стала участь школярів  у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та міських конкурсах, проектах, турнірах, спортивних змаганнях, а команда школи увійшла в десятку найкращих команд країни на Всеукраїнських змаганнях, які відбулися в Києві.

Сердечно дякую вчителям за вашу самовіддану працю, за турботу і знання, які ви віддаєте своїм вихованцям, за вічний неспокій, невпинний творчий пошук та педагогічну мудрість.  Глибоко вдячна  батькам за те, що  вклали у своїх дітей і душу, і серце, за розуміння, підтримку та співпрацю. Всім школярам бажаю гарного відпочинку та яскравих вражень,  а випускникам – впевненості у власних силах та наполегливості у досягненні мети!

 І.Б. Гайдай

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12151-shanovni-vchyteli-uchni-batky-nashoji-pershoji.html/feed 0
Міжнародний проект «Скільки країн, стільки облич» http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12143-mizhnarodnyj-proekt-skilky-krajin-stilky-oblych-2.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12143-mizhnarodnyj-proekt-skilky-krajin-stilky-oblych-2.html#respond Mon, 10 Jun 2019 09:20:27 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=12143 Подорожуючи країнами Європи, учні Нашої Першої реалізували проект «Скільки країн, стільки облич». Метою цього проекту було знайомство з мешканцями Польщі, Німеччини, Франції та Чехії; спілкування англійською мовою, під час якого учні розповідали про себе та свою країну.

Наше перше знайомство відбулось зовсім несподівано, коли ми були у Львові. Зійшовши із Замкової гори, ми сіли перепочити та грали в гру «Double this, double that». Наша гра зацікавила чоловіка, який сидів неподалік. Підсівши ближче, він почав говорити мовою, яка була не зовсім зрозумілою для нас. Виявилося, Володимир (так звали чоловіка) приїхав із Азербайджану, щоб провідати рідню. Ось так відбувся наш перший англо-азербайджанський діалог.

У Львові ми також зустріли Інгу, яка була одягнена у гарний національний костюм. З якою теплотою та щирістю вона згадувала свій рідний край! Так говорить тільки та людина, яка справді любить свою батьківщину.

У Берліні на східцях до університету ми зустріли художника, який малював вуличного музиканта. Він настільки вправно це робив, що ми не могли не підійти, щоб подивитися на роботу. Так ми познайомились із Лі, художником родом з Англії, який приїхав за натхненням до Німеччини. Приємний та усміхнений, він із захопленням та здивуванням розпитував нас про Україну.

А ось і сім’я Копф з Нюрнберга, з якою ми познайомилися у кафе, до якого ця пара ходить вже 30 років поспіль. Усміхнені,  відкриті, приємні люди, які із задоволенням ідуть на діалог.

Висновок очевидний: де б ти не був: в Україні,  Франції чи в будь-якій іншій країні, у кафе, на галявині, на екскурсії чи в магазині, тебе завжди зрозуміють, якщо ти розмовляєш англійською. GO ENGLISH!

Учитель англійської мови Хлівна Н.В.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/12143-mizhnarodnyj-proekt-skilky-krajin-stilky-oblych-2.html/feed 0
Весняні канікули в Європі http://www.nasha-persha.org.ua/evroklub-horyzont/12132-vesnyani-kanikuly-v-evropi-2.html http://www.nasha-persha.org.ua/evroklub-horyzont/12132-vesnyani-kanikuly-v-evropi-2.html#respond Mon, 10 Jun 2019 09:18:39 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=12132 Мандрувати можна куди заманеться — у далекі країни чи близькими містечками рідної батьківщини, головне, щоб подорож дарувала нові незабутні враження.

Під час весняних канікул учні Нашої Першої вирушили у подорож до країн Європи. Тур розпочався з міста королів  - Варшави. Більшість історичних пам’яток міста розташовані вздовж так званого  Королівського тракту, який починається в Старому місті і закінчується в Королівських Лазєнках і Бельведерському палаці. Центром Старого Міста є площа Ринок  з пам’ятником Сирени (символ Варшави). Тут же численні галереї, кафе, ресторани. Загадковим, незвичайним був Краків – одне з найстаріших міст Польщі з тисячолітньою історією, багатою культурною і архітектурною спадщиною: Вавельський замок, Кафедральний собор святих Станіслава і Вацлава, Ринкова площа - 200х200 метрів — одна з найбільших у Європі.

Поєднання минулого та сучасного, відгомін попередніх століть – ось яким постав Берлін - столиця Німеччини і найбільше місто в країні, яке на весь світ прославилося своє історією. Серед головних визначних пам’яток  варто виділити: Бранденбурзькі ворота, палац Шарлоттенбург,  Музей стародавньої історії, Рейхстаг, церква Святої Марії, музейний острів. А середньовічне місто Нюрнберг, де на кожному кроці є чим помилуватися: фортеця, фахверкові будинки-музеї, старовинні мости, фонтани, славиться знаменитими медовими пряниками та ковбасками.

Родзинкою подорожі, безперечно, стала Франція. Почнемо з Парижа – вічного міста кохання і романтики. Знайомство із столицею Франції розпочалося з музею Fragonard – найвідоміших французьких парфумів. Світ архітектури – це світ геніїв , які залишили у спадок людству найвизначніші шедеври:  Єлисейські поля та Єлисейський палац, Лувр, Тріумфальну арку, собор Паризької Богоматері, Сорбонський університет, Гранд-Оперу. Не забутньою була екскурсія «Вогні нічного Парижа», під час якої  місто постало у своєму вечірньому вбранні, з неперевершеною красунею сучасної архітектури – Ейфелевою вежею, яка мерехтіла тисячами вогників, мов новорічна ялинка. На цьому мандрівка Францією не завершилась, адже попереду були Діснейленд та Нормандія. Казковий світ паризького парку Діснейленду  – це світ дорослих та дітей – країна фантазій, чудес, розваг, пригод та яскравих неймовірних вражень. Це ціле місто, крім парку атракціонів і парку кіностудій Уолта Діснея, тут розташовані розважальні центри , музичні клуби , тематичні ресторани і кафе, басейни, тренажерні зали, тенісні корти . Якщо ви хочете помилуватися красою французької природи, прогулятися по набережній, яку омиває Ла-Манш, тоді вам до Нормандії. Тут все по-іншому: архітектура іграшкових містечок, які ви могли бачити на сторінках дитячих казок; повітря, насичене ароматом океану; кухня із свіжих морепродуктів, місцевих сирів і напоїв. Історична столиця Нормандії – Руан, місто, пов’язане з життям Жанни Д’Арк.

Дуже колоритне, навіть трохи магічне місто із цікавою історією та легендами про  алхіміків – це Прага – столиця Чехії. Його атмосфера не залишить байдужими нікого: вузенькі вулички з бруківкою, червона черепиця на дахах, готичні собори та замки, величезна кількість маленьких затишних кафе. Празький град – фортеця, служить резиденцією президента Чехії; Порохова вежа - строгий будинок, який може здатися занадто похмурим, адже є зразком готичного стилю; Староміська  площа – поєднання архітектури стилів пишного бароко, вишуканого ренесансу, романтичного рококо, суворої готики; Карлів міст,  пов’язує Старе місто з Празьким градом. Середньовічна будівля заслужено вважається однією з найбільш оригінальних, легко пізнаваних і красивих пам’яток Праги, справжнім символом міста. І, звичайно, найвідоміший годинник міста – Празькі куранти – були створені ще в 1410 році. Знамениті вони не тільки тим, що показують час заходу і сходу Сонця, положення знаків Зодіаку, рік, дату і час, а й своєю незвичайною середньовічною виставою. Милуватися фігурками старовинного театру можна щогодини, прийшовши на Староміську площу і зупинившись перед будівлею ратуші.

Чудова мандрівка - саме така, щоб закохатись у ці міста і мріяти про нові подорожі!

 

Гончаренко Н.С., класний керівник 5-А класу,

 Хлівна Н.В., класний керівник 6-А класу

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/evroklub-horyzont/12132-vesnyani-kanikuly-v-evropi-2.html/feed 0