28 квітня в Україні відзначається Всесвітній день охорони праці.
У 2025 році він проходив під гаслом «Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль ШІ та цифровізації на роботі».
Колектив Нашої Першої завжди є активним учасником у проведенні заходів, спрямованих на привернення уваги до вирішення питань створення здорових та безпечних умов праці учасників освітнього процесу,охорони праці та підвищення рівня обізнаності суспільства з цих питань.
Штучний інтелект та цифровізація в навчанні учнів стає дедалі вагомішою, відкриваючи нові горизонти для персоналізації, ефективності та залученості в освітній процес. На уроці української літератури учні 11 класу обговорювали як ШІ виступає інструментом підтримки, допомагаючи учням глибше розуміти твори, аналізувати їх та генерувати власні ідеї. В ході уроку також було обговорено підходи до здоров’я і безпеки у процесі використання людиною мережі інтернету.
Учні дев’ятих класів взяли участь у заході "Інтернет речей". Вони підготували цікаві презентації про безпеку використання розумних пристроїв у побуті та на роботі. Завдяки участі в заході школярі поглибили свої знання про сучасні технології та їхній вплив на охорону праці.
Також школярі дізнались, що сьогодні екзоскелети – це не лише спеціальний костюм героїв комп’ютерних ігор та фантастики. Сьогодні людиною використовуються екзоскелети у роботі – це зовнішні носимі пристрої, що підсилюють фізичні людські можливості. Вони застосовують принципи робототехніки та біомеханіки, а не повністю автоматизують процеси виключаючи людину з робочого процесу, подібно до того як це роблять автономні системи.
Традиційно серед учнів 5 класів проведено конкурс малюнків. Часи змінюються, змінюється і суспільство, і умови в яких ми живемо та працюємо. Але безпека праці завжди важлива.