:: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 :: http://www.nasha-persha.org.ua
Пам’ять Голоду, пам’ять серця!
Автор: Фоміна Віра | Дата: 28.11.2013, 19:02 | Категорія: Новини школи | Коментарі відсутні
Голодомор був страшною трагедією українського народу. 80 років тому над благодатними родючими землями, квітучими українськими селами чорним смерчем пронісся страшний Голодомор! І помирали селяни, і просили їсти діти, і не було порятунку, бо голод – то від Бога, а Голодомор – то від людей – жорстоких та немилосердних! Тоді врятувати селян міг хліб, а тепер – тільки пам’ять, наша пам’ять.
Історики досі не можуть встановити істинну кількість жертв цієї трагедії, мова йде про мільйони. За деякими даними загинуло близько 10 мільйонів ні в чому неповинних українців.
Згідно Указу Президента України щороку у кожну четверту суботу листопада відбувається вшанування пам’яті жертв голодомору – «Запали свічку пам’яті». І наша школа традиційно долучилася до цієї акції, провівши захід для учнів 9 – 11 класів – «Пам’ять Голоду, пам’ять серця!».
Захід не залишив байдужими нікого з присутніх. Кожен учень і вчитель задумався над проблемою і виніс в серці свічку пам’яті про ті страшні часи. Під час заходу далека і трагічна історія стала близькою, бо торкнулася рідних і близьких кожного українця. І першочерговим обов’язком нового покоління є пам’ять про минуле заради майбутнього. Ця пам\'ять є запорукою нашого культурного та історичного виживання та проростання в цивілізованому світі.
Глибоко у пам\'ять учасників заходу врізалися слова, які супроводжували весь захід: «Не мовчимо! Не можна нам мовчати, бо в душах зойки тих страшних ночей!».
І хоча захід був присвячений трагічним сторінкам історії, супроводжувався відеофільмами, мультимедійною презентацією, уривками з творів та листів, все ж закінчився на мажорній ноті, завдяки думці про те, що ми, українці, повинні пам’ятати своє минуле, воно дає нам сили жити і будувати майбутнє. А наше майбутнє – в щасливій і багатій Україні. Пам’ятаймо і пишаймося, що ми – українці!
У заході брали участь учні 10 та 11 класів: Остроушко Я., Мірошніченко В., Бакай А., Савельєва А., Маслюк Я., Тютенко А., Козлова А., Куліковська В., Бреус В., Ткаченко А. та учень 8-Б класу Середич В.
Статтю надруковано з сайту http://www.nasha-persha.org.ua :: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 ::
URL статті: http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/317-pamyat-golodu-pamyat-sercya.html
Натисніть тут для друку.
© 2015 :: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І - ІІІ ступенів №1 ::