4 березня 2012 | korsak

Особливості закінчення навчального року

Особливості закінчення навчального року

2011-2012 навчальний рік має свої особливості щодо термінів завершення навчального процесу та проведення ДПА.
Закінчується навчальний рік державною підсумковою атестацією випускників початкової, основної і старшої школи.
У 4-х класах державна підсумкова атестація проводиться з 11 по 18 травня з української мови та читання, математики.
Проводиться ДПА у 4-х класах у вигляді контрольних робіт, метою яких є перевірка мовленнєвих учнів, розуміння учнями тексту, уміння виконувати творчі завдання на основі прочитаного. Підготовка до ДПА здійснюється за посібниками «Збірник завдань для ДПА з української мови, 4 клас» (К.І.Пономарьова, М.С.Вашуленко, 2012) та «Збірник завдань для ДПА з читання, 4 клас» (автор О.В.Вашуленко).
Державна підсумкова атестація з математики проводиться з метою перевірки рівня засвоєння учнями математичних знань. Робота складатиметься з 8 завдань – п’яти тестових завдань закритого типу з вибором однієї правильної відповіді, 2 завдань відкритого типу з короткою письмовою відповіддю, одного завдання розгорнутого типу сюжетної задачі. Підготовку здійснювати за «Збірником завдань для ДПА з математики, 4 клас» (автори О.В.Онопрієнко, Н.Є.Пархоменко, 2012).
Державна підсумкова атестація у 9-х класах проходитиме з 15.05 по 31.05. Для випускників основної школи ДПА проводиться з п’яти предметів: української мови (диктант) за завданнями оголошеним МО і Науки, молоді і спорту по радіо і телебаченню в день проведення атестації. Текст диктанту визначатиметься за «Збірником диктантів» для ДПА з української мови 9 клас (укл. Мацько Л.І., Мацько О.М.). Перевірці під час державної підсумкової атестації підлягають уміння правильно писати слова на вивчені орфографічні правила та словникові слова, визначені для запам’ятовування, уміння ставити розділові знаки відповідно до опрацьованих правил пунктуації.
ДПА з математики проводиться у вигляді інтегрованої письмової роботи з алгебри та геометрії за навчальним посібником «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з математики, 9 клас» (автори О.С.Істер, О.І.Глобін, О.В.Комаренко). Учні 9-Б класу виконують завдання першої (12 завдань), другої (4 завдання) та третьої (3 завдання) частин атестаційної роботи упродовж 150 хвилин, а учням 9-А класу (поглиблене вивчення математики) додаються ще 2 завдання з четвертої частини атестаційної роботи та збільшується час на виконання до 180 хв. За результатами роботи виставляється одна оцінка з математики.
ДПА з біології є обов’язковою і проводиться у підсумковій формі за навчальним посібником «Збірник завдань з біології, 9 клас» (автори О.В.Костильов, О.А.Андерсон), посібник містить 30 варіантів, матеріали яких охоплює різні розділи навчальної програми з біології (рослинний світ, гриби, бактерії, тваринний світ, людина).
Учні 9-А класу виконують завдання 1-4 частин атестаційної роботи упродовж 60 хвилин, а учні 9-Б класу (поглиблене вивчення біології) і завдання п’ятої частини, відповідно додається час на виконання – 90 хв. При виконанні роботи учні не користуються додатковою літературою, посібниками, таблицями.
З географії ДПА проводиться у письмовій формі упродовж 90 хвилин за результатами вивчення шкільного курсу «Географія України» (8-9 клас). Підготовку здійснювати за навчальним посібником «Збірник завдань для ДПА з географії, 9 клас» (автори Р.В.Гладковський, А.І.Довгань). Користуватись підручниками, словниками, довідниками при виконанні роботи не дозволяється.
Матеріали для ДПА з англійської мови у 9 класі складені відповідно до чинної програми, затвердженої МОН України і проводитиметься за навчальним посібником «Збірник завдань для ДПА з англійської мови, 9 клас» (автори О.Я.Коваленко, А.М.Несвіт). ДПА складається з усної та письмової частини відводиться 35 хвилин на кожного учня (письмо – 25 хв., читання – 10 хв., говоріння – 10 хв.).
Державна підсумкова атестація в 11-х класах буде проведена з 4 по 11 травня 2012 року. Учні складають ДПА з трьох предметів: учні 11-А (філологічний профіль) – з української мови, української літератури та одного предмета з вибором; учні 11-Б (історичний профіль) – української мови, історії України та всесвітньої історії.
Зовнішнє незалежне оцінювання буде проведено з 14 травня по 7 червня. Реєстрація та участь у зовнішньому оцінюванні завершується 20 лютого 2012 року. Інформація щодо зовнішнього незалежного оцінювання розміщена у навчальних кабінетах випускних класів, у інформаційному центрі фойє школи та на сайті Київського регіонального центру.
Навчальні заняття у 1-8, 10 класах завершуються 25 травня святом «Останнього дзвоника».
Упродовж другого семестру проводиться повторення вивченого матеріалу, підготовка до ДПА у випускних класах та підготовка до ЗНО.
Маємо впевненість, що і результативність буде належною для кожного – учнів, педагогів, батьків. Тож не втрачайте жодної хвилини навчального процесу, а успішно реалізуйте потенціал творчої особистості!

Цапенко А.І.,
заступник директора з навчально-виховної роботи

Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.