:: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 :: http://www.nasha-persha.org.ua :: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І - ІІІ ступенів №1 :: Wed, 17 Apr 2024 19:21:23 +0000 uk hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.28 Зустріч з фахівцями Черкаського районного управління ДСНС http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/22603-zustrich-z-fahivtsyamy-cherkaskoho-rajonnoho-upravlinnya-dsns.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/22603-zustrich-z-fahivtsyamy-cherkaskoho-rajonnoho-upravlinnya-dsns.html#comments Wed, 17 Apr 2024 19:21:16 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=22603 Найцінніше що людина має – це життя. На жаль часто життя людини обривається через пожежі, які виникають з різних причин. Однак найчастіше причиною пожежі стає людська недбалість. Кожний повинен знати як правильно використовувати вогонь, без якого людина обійтися не може. Саме про це йшла мова сьогодні на зустрічі учнів 7-В класу (класний керівник Палієва С.І.) з фахівцями Черкаського районного управління ДСНС Димкевичем О.В. та Лисенко І.В. Співробітники Держслужби розповіли школярам про випадки пожеж, надзвичайні ситуації, котрі щодня трапляються на території Черкаського району, а особливо звернули увагу на факти, які стаються саме з вини дітей. Учні дізналися як працювати з вогнегасником, як діяти якщо натрапив на вибуховий предмет.
Також, за допомогою друкованої продукції від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, рятувальники поспілкувалися з дітьми на тему «Мінна безпека». У формі гри рятувальники навчили дітей основним правилам безпеки життєдіяльності та послідовності дій при виявленні підозрілих та вибухонебезпечних предметів.
Учні і батьки 7-В класу щиро вдячні фахівцям ДСНС за корисну інформацію.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/22603-zustrich-z-fahivtsyamy-cherkaskoho-rajonnoho-upravlinnya-dsns.html/feed -1
Весняна зірочка-2024 http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/22595-vesnyana-zirochka-2024.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/22595-vesnyana-zirochka-2024.html#comments Wed, 17 Apr 2024 19:14:36 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=22595
Сьогодні наша школа розцвіла від щирих посмішок, витончених рухів та дзвінкого співу під час улюбленого шоу «Весняна зірочка-2024» . На сцені сяяли юні зірочки, учениці початкових класів, демонструючи свої чари та таланти. Кожен виступ був унікальним та щирим, даруючи глядачам незабутні емоції, заряд позитиву та віри у власні сили. Журі, до складу якого увійшли лідери школи, присвоїло кожній учасниці титул «Міс Весняна зірочка» - то ж вітання і найкращі побажання нашим дівчаткам:
« Міс обдарованість» - Шевченко Аріна, учениця 1А класу;
«Міс Грація» - Коливай Вероніка, учениця 2А класу;
«Міс Елегантність» - Яковлева Євгенія, учениця 2В класу;
«Міс Чарівність» - Хамаза Маргаріта , учениця 2Б класу;
«Міс Посмішка» - Клименко Вікторія, учениця 3 А класу;
«Міс Неповторність» - Голоборода Поліна, учениця 3Б класу;
«Міс Глядацьких симпатій»- Федорова Кіра, учениця 4А класу;
«Міс Гармонія» - Добровольська Маргарита, учениця 4 В класу.
Дякуємо Забурʼяній Вікторії, учениці 11 класу, за розробку дизайну медалей для дівчат.
Віримо, що це свято надихне наших усіх на нові творчі звершення та майбутні перемоги!
]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/22595-vesnyana-zirochka-2024.html/feed -1
Таблиці переведення балів НМТ http://www.nasha-persha.org.ua/vypusknyku/22592-tablytsi-perevedennya-baliv-nmt.html http://www.nasha-persha.org.ua/vypusknyku/22592-tablytsi-perevedennya-baliv-nmt.html#comments Wed, 17 Apr 2024 19:10:47 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=22592 Цьогоріч основна сесія Національного мультипредметного тесту відбудеться з 14 травня до 25 червня, а додаткова – з 11 до 19 липня. Майбутні абітурієнти й абітурієнтки складатимуть тести з чотирьох предметів (три обов’язкові та один на вибір)
Після виконання всіх завдань учасники й учасниці НМТ дізнаються кількість набраних тестових балів за кожен блок. Для конкурсного відбору в межах вступної кампанії їх переведуть в шкалу 100 – 200 балів
]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/vypusknyku/22592-tablytsi-perevedennya-baliv-nmt.html/feed -1
Майбутнє України: винаходи українських дітей, які змінять світ http://www.nasha-persha.org.ua/school-library/22485-majbutnje-ukrajiny-vynahody-ukrajinskyh-ditej-yaki-zminyat-svit.html http://www.nasha-persha.org.ua/school-library/22485-majbutnje-ukrajiny-vynahody-ukrajinskyh-ditej-yaki-zminyat-svit.html#comments Wed, 17 Apr 2024 06:39:51 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=22485 Українські діти вимушені навчатися дистанційно, в укриттях, підлаштовуватися до постійного дефіциту електрики та проблем зі зв'язком. Але навіть за цих умов у наших дітей не вщухає прагнення розвиватися, вигадувати щось нове, просувати та реалізовувати власні проєкти та винаходи.

Попри війну, діти-науковці продовжують працювати над ідеями, що виникли до війни, і завзято генерують нові. Юні українці дбають про екологію, здоров'я, шукають нові джерела електроенергії, розробляють інноваційні пристрої для захисту Батьківщини. Українські підлітки, що захоплюються наукою, роблять свій внесок у розвиток країни та підкорюють міжнародні конкурси власними винаходами. З деякими з них пропоную ознайомитися, переглянувши презентацію.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/school-library/22485-majbutnje-ukrajiny-vynahody-ukrajinskyh-ditej-yaki-zminyat-svit.html/feed -1
День Цивільного захисту http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/22571-den-tsyvilnoho-zahystu.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/22571-den-tsyvilnoho-zahystu.html#comments Tue, 16 Apr 2024 19:02:59 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=22571 Цьогоріч День Цивільного захисту та усі заплановані заходи було проведено з метою підвищення обізнаності та навичок учасників освітнього процесу щодо дій у надзвичайних ситуаціях.
Під час уроку ЦЗ учні мали змогу повторити та покращити свої знання з таких важливих тем:
- Правила поведінки в умовах воєнного стану, алгоритми дій під час сигналу «Повітряна тривога!», правила евакуації, порядок надання першої медичної допомоги;
- Пожежна безпека: правила безпеки в школі та вдома, вміння користуватися вогнегасником;
- Мінна безпека: різні типи мін та вибухових пристроїв, правила поведінки на небезпечних територіях, алгоритми дій у разі виявлення вибухівки;
- Аварії на хімічно небезпечних об'єктах: порядок дій та правила безпеки під час аварій на хімічно небезпечних об'єктах з викидом аміаку та хлору, а також порядок дій при застосуванні бойових отруйних речовин, можливі наслідки аварій на атомних електростанціях, правила поведінки та захисту в таких ситуаціях.
З працівниками закладу проведено навчання щодо порядку дій при надзвичайних ситуаціях, пов'язаних з аваріями на хімічно небезпечних об'єктах.
День цивільного захисту став цінним досвідом для всіх.
Учасники освітнього процесу здобули важливі знання та навички, які допоможуть їм діяти правильно та злагоджено у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/22571-den-tsyvilnoho-zahystu.html/feed -1
Весняна хондра: як підтримати себе http://www.nasha-persha.org.ua/psiholog/22504-vesnyana-hondra-yak-pidtrymaty-sebe.html http://www.nasha-persha.org.ua/psiholog/22504-vesnyana-hondra-yak-pidtrymaty-sebe.html#comments Mon, 15 Apr 2024 18:24:22 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=22504 П'ятий клас - це важливий етап у житті дітей, коли вони переживають значні зміни та адаптуються до нового середовища. У цей період важливо дбати про їхнє ментальне здоров'я та емоційний стан.

Вправа "Стаканчик настрою" - це простий і цікавий метод, який допоміг п'ятикласникам визначити свої емоції, діти вчилися розпізнавати та називати свої емоції, такі як щастя, смуток, гнів, страх, здивування та інші. Розвинули емоційний словниковий запас, що робить спілкування більш чітким та ефективним. Зрозуміли себе та інших, навчалися емпатії, співпереживанню та розумінню емоцій інших людей. Вправа допомогла дітям опанувати навичками самоконтролю та управління своїми емоціями.

В класі панувала безпечна атмосфера, де діти не боялися ділитися своїми думками.

Вправа "Стаканчик настрою" - це цінний інструмент, який допоможе п'ятикласникам краще розуміти свої емоції, розвивати емоційний інтелект та покращити своє ментальне здоров'я.

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/psiholog/22504-vesnyana-hondra-yak-pidtrymaty-sebe.html/feed -1
Профорієнтація у 8 та 9 класах: кроки до успішного майбутнього http://www.nasha-persha.org.ua/proforijentatsiya/22480-proforijentatsiya-u-8-ta-9-klasah-kroky-do-uspishnoho-majbutnoho.html http://www.nasha-persha.org.ua/proforijentatsiya/22480-proforijentatsiya-u-8-ta-9-klasah-kroky-do-uspishnoho-majbutnoho.html#comments Sun, 14 Apr 2024 17:50:45 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=22480 Вибір професії – це одне з найважливіших рішень у житті кожної людини. У 8 та 9 класах учні починають активно замислюватися про своє майбутнє, шукати свій шлях. Саме в цей час їм  дуже  важливо  отримати   якісну   профорієнтаційну   допомогу.
Практичним психологом було проведено засідання з елементами тренінгу, в ході якого учні краще зрозуміли себе: свої здібності, інтереси, цінності та особисті якості. Ознайомилися з різними професіями: сферами діяльності, вимогами до кандидатів, можливостями працевлаштування. Сформували навички самопрезентації: навчилися презентувати себе та свої сильні сторони. Зробили перші кроки до вибору професії: визначили напрямок подальшого навчання та розвитку. Учні мали можливість пройти тестування та визначити свою схильність до різних сфер професійної діяльності.
Вибір професії – це особистий вибір кожного учня. Ціллю заходів з профорієнтації було, дослідити різні професії, зрозуміти себе та зробити свідомий вибір.
]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/proforijentatsiya/22480-proforijentatsiya-u-8-ta-9-klasah-kroky-do-uspishnoho-majbutnoho.html/feed -1
Зустріч з представниками Смілянського технологічного фахового коледжу http://www.nasha-persha.org.ua/proforijentatsiya/22566-zustrich-z-predstavnykamy-smilyanskoho-tehnolohichnoho-fahovoho-koledzhu.html http://www.nasha-persha.org.ua/proforijentatsiya/22566-zustrich-z-predstavnykamy-smilyanskoho-tehnolohichnoho-fahovoho-koledzhu.html#comments Fri, 12 Apr 2024 19:00:05 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=22566 До учнів 9-х класів Нашої Першої завітали представники Смілянського технологічного фахового коледжу Національного університету харчових технологій. Зустріч відбулася в рамках профорієнтаційної роботи, спрямованої на допомогу учням у виборі майбутньої професії. Коледж пропонує широкий спектр спеціальностей у сфері харчової промисловості, комп'ютерних наук та інших галузей.
Представники коледжу відповіли на численні запитання учнів щодо умов вступу, навчання та подальшого працевлаштування. Зустріч залишила позитивні враження у школярів.
]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/proforijentatsiya/22566-zustrich-z-predstavnykamy-smilyanskoho-tehnolohichnoho-fahovoho-koledzhu.html/feed -1
Солдатська могила http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/22561-soldatska-mohyla.html http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/22561-soldatska-mohyla.html#comments Wed, 10 Apr 2024 18:57:56 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=22561 Щороку навесні учні Нашої Першої навідуються до могили невідомого солдата, щоб прибрати місце поховання загиблих воїнів.
Учні 10 класу з ентузіазмом взялися до роботи: позгрібали торішнє листя, сухе бадилиння. Через годину роботи місце поховання невідомого солдата стало чистим та охайним.
Важливо пам'ятати про тих, хто віддав життя за нашу свободу. Це обов'язок кожного - берегти пам'ять про героїв та дбати про їхні могили.
Солдатська могила - це не просто місце поховання, а й символ пам'яті про трагічні події війни та про подвиг тих, хто захищав свою Батьківщину.
]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/novini-shkoli/22561-soldatska-mohyla.html/feed -1
Як побороти булінг: інструкція для дітей, батьків та вчителів http://www.nasha-persha.org.ua/stopbulinh/22477-yak-poboroty-bulinh-instruktsiya-dlya-ditej-batkiv-ta-vchyteliv.html http://www.nasha-persha.org.ua/stopbulinh/22477-yak-poboroty-bulinh-instruktsiya-dlya-ditej-batkiv-ta-vchyteliv.html#comments Tue, 09 Apr 2024 11:24:03 +0000 http://www.nasha-persha.org.ua/?p=22477 Центр інформації про права людини на основі матеріалів ЮНІСЕФ підготував інструкцію для дітей та дорослих, аби правильно та своєчасно реагувати на прояви цькування.

ЩО ТАКЕ БУЛІНГ ТА ЯКІ ЙОГО ПРИЧИНИ

Булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.

Кривдники можуть знайти безліч причин, щоб цькувати дитину: зовнішність, що не вписується у загальноприйняті рамки, поведінка, думки, які не збігаються з думкою більшості, тощо.

Яскравими прикладами булінгу є словесні образи, навмисне неприйняття дитини до колективу, шантаж та навіть побиття.

"Успіхи у навчанні, матеріальні можливості та навіть особливості характеру можуть стати основою для булінгу. Крім того, жертвою булінгу може стати також той, кому складно спілкуватися з однолітками, хто поводиться відлюдкувато чи, навпаки, провокативно", – зауважують психологи.

Частіше за все люди, що цькують, вважають, що це смішно і в цьому немає великої проблеми чи трагедії, а також, що дорослі не будуть звертати на це увагу

 

ЯК ВІДРІЗНИТИ БУЛІНГ ТА СВАРКУ МІЖ ДІТЬМИ

Булінг супроводжується реальним фізичним чи психологічним насиллям: жертву висміюють, залякують, дражнять, шантажують, б'ють, псують речі, розповсюджують плітки, бойкотують, оприлюднюють особисту інформацію та фото в соціальних мережах.

У ситуації булінгу завжди беруть участь три сторони: той, хто переслідує, той, кого переслідують та ті, хто спостерігають.

Якщо булінг відбувся, він може повторюватися багато разів.

 

ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ВАШУ ДИТИНУ ПІДДАЮТЬ ЦЬКУВАННЮ

Перше, що треба зрозуміти – діти неохоче розповідають про цькування у школі, а тому не слід думати, що у перший же раз, коли ви спитаєте її про це, вона відповість вам чесно. Тому головна порада для батьків – бути більш уважними до проявів булінгу.

Якщо ваша дитина стала замкнутою, вигадує приводи, щоб не йти до школи, перестала вчитись, то поговоріть з нею. Причина такої поведінки може бути не у банальних лінощах. Також до видимих наслідків булінгу відносять розлади сну, втрату апетиту, тривожність, низьку самооцінку. Якщо дитину шантажують у школі, вона може почати просити додаткові гроші на кишенькові витрати, щоб відкупитись від агресора.

Якщо цькуванню піддають вашу дитину, то обережно почніть з нею розмову. Дайте зрозуміти, що вам можна довіряти, що ви не будете звинувачувати її у тому, що вона стала жертвою булінгу.

Розкажіть дитині, що немає нічого поганого у тому, щоб повідомити про агресивну поведінку щодо когось учителю або принаймні друзям. Поясніть різницю між “пліткуванням” та “піклуванням” про своє життя чи життя друга/подруги.

Також не слід у розмові з дитиною використовувати такі сексистські кліше, як "хлопчик має бути сильним та вміти постояти за себе", "дівчинка не повинна сама захищатись" та інші. Це тільки погіршить ситуацію.

 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТИ СТАВ ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ

Перше і найголовніше правило – не тримати це у секреті. Розкажи друзям, знайомим чи рідним про те, що тебе ображають у школі, цього не слід соромитись.

Інколи допомогти з вирішенням складної ситуації у школі може абсолютно не пов’язана з цим людина: тренер у секції, куди ти ходиш після школи, або вчитель, до якого ти ходиш на додаткові заняття.

Також не слід звинувачувати себе у тому, що тебе цькують. Ми говорили раніше, що кривдникам легко знайти жертву булінгу, адже для цього слід просто якось відрізнятись від оточуючих.

Якщо цькування у школі перетворились зі словесних на фізичні – йди до директора школи або завуча та докладно розкажи їм про це. Також повідом про ситуацію батьків.

Якщо у школі є психолог, то можна сміливо звернутись до нього, щоб відновити відчуття впевненості у своїх силах та зрозуміти, як діяти далі.

 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ СТАЛИ СВІДКОМ ЦЬКУВАННЯ

Якщо цькують твого друга чи подругу, то одразу звернись до дорослих: вчителя, старших товаришів, родичів, батьків тощо.

Якщо твій друг чи подруга поділилися з тобою, що вони потрапили у ситуацію булінгу, обов’язково говори з ними про це — вони потребують твоєї підтримки.

У жодному разі не слід приєднуватись до групи, що цькує, та висміювати проблеми свого друга чи подруги.

Якщо ви дорослий, який потерпав від булінгу колись, то не проходьте повз. Спробуйте захистити дитину, яку ображають. При цьому не слід ображати дітей, які цькують, адже деякі роблять це, тому що самі постраждали від насильства (вдома, у спортивній секції, в іншій школі тощо). У таких випадках вони можуть виміщати свій біль через знущання і приниження слабших за себе.

Деякі діти булять, щоб ловити на собі захоплені погляди оточуючих, а відчуття переваги над іншими приносить їм задоволення. До того ж, нападаючи на когось вони захищаються від цькування. Іноді такі діти дуже імпульсивні і не можуть контролювати свій гнів. У таких випадках справа нерідко доходить і до фізичного насильства.

Спробуйте повідомити про булінг людей зі школи, де це відбувається, або батьків дитини.

 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ІНШИХ ЦЬКУЄШ ТИ

Зрозумій, булінг – це твої дії, а не твоя особистість. Ти можеш ними керувати та змінювати на краще. Пам’ятай, що булінг завдає фізичного та емоційного болю іншому, а тому подумай, чи дійсно ти цього прагнеш? Деякі речі можуть здаватися смішними та невинними, проте вони можуть завдати шкоди іншій людині.

 

ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ, ЯКА ЦЬКУЄ ІНШИХ

Ми вже казали, що в ситуації булінгу завжди беруть участь три сторони, а тому, коли ви дізнались про цькування у школі, не слід забувати про тих, хто ображає. Психологи зауважують, що дитині, яка булить інших, увага та допомога потрібна не менше, ніж тій, яка страждає від булінгу.

Відверто поговоріть з нею про те, що відбувається, з'ясуйте як вона ставиться до своїх дій і як реагують інші діти. Ви можете почути, що "всі так роблять", або "він заслуговує на це". Уважно вислухайте і зосередтеся на пошуці фактів, а не на своїх припущеннях.

Не применшуйте серйозність ситуації такими кліше, як "хлопчики завжди будуть хлопчиками" або "глузування, бійки та інші форми агресивної поведінки — просто дитячі жарти і цілком природна частина дитинства".

Ретельно поясніть, які дії ви вважаєте переслідуванням інших. До них відносяться: цькування, образливі прізвиська, загрози фізичного насильства, залякування, висміювання, коментарі з сексуальним підтекстом, бойкот іншої дитини або підбурювання до ігнорування, плітки, публічні приниження, штовхання, плювки, псування особистих речей, принизливі висловлювання або жести.

Спокійно поясніть дитині, що її поведінка може завдати шкоди не тільки жертві, а й усім оточуючим. І щодалі це заходитиме, тим гірше булінг впливатиме на всіх учасників.

Дайте зрозуміти дитині, що агресивна поведінка є дуже серйозною проблемою, і ви не будете терпіти це в майбутньому. Чітко і наполегливо, але без гніву, попросіть дитину зупинити насильство. Скажіть дитині, що їй потрібна допомога, а тому ви тимчасово триматимете зв'язок з учителями, щоб упевнитись — дитина намагається змінити ситуацію.

Загрози і покарання не спрацюють. Можливо, на якийсь час це припинить булінг, та в перспективі це може тільки посилити агресію і невдоволення. Буде зайвим концентрувати увагу на відчуттях дитини, яку булять. Той, хто виявляє агресію, як правило відсторонюється від почуттів іншої людини.

Пам'ятайте, що агресивна поведінка та прояви насильства можуть вказувати на емоційні проблеми вашої дитини та розлади поведінки.

 

]]>
http://www.nasha-persha.org.ua/stopbulinh/22477-yak-poboroty-bulinh-instruktsiya-dlya-ditej-batkiv-ta-vchyteliv.html/feed -1