26 лютого 2026 | Фоміна Віра

З чим не можна приходити у школу: нові правила безпеки для учнів

Безпечне навчальне середовище у школі — це умови, що захищають дітей та педагогів від фізичної, психологічної та інформаційної шкоди, булінгу та небезпечних факторів. Це дотримання санітарних норм, психологічний комфорт, інклюзивність і простір для розвитку без страху та дискримінації.
З метою підвищення безпеки дітей та педагогів, Постановою КМУ №70 від 14 січня 2026 року запроваджено чіткі правила щодо предметів і речовин, з якими заборонено перебувати у школі.
 Заборонено приносити:
-вогнепальну, пневматичну та спортивну зброю, її складові та боєприпаси;
-вибухові пристрої, детонатори, запали, предмети, що імітують зброю;
-газові балончики та інші засоби самооборони зі сльозоточивими чи подразнювальними речовинами;
-алкоголь, пиво, енергетики, тютюнові вироби, електронні сигарети та рідини до них;
-холодну зброю, колюче-ріжучі та метальні предмети;
-електрошокові пристрої;
-наручники, гумові та пластикові кийки;
-піротехніку: петарди, феєрверки, димові шашки, ракети, салюти;
-легкозаймисті речовини та матеріали: бензин, гас, ацетон, дизельне пальне, сірка, газові суміші;
-інструменти та предмети, які можуть завдати шкоди: молотки, дрилі, пили, газові пальники, балончики для газових пальників;
-наркотичні та психотропні речовини.
 Винятки: предмети, що використовуються у господарській діяльності школи, для освітнього процесу під контролем педагогів, експонати шкільних музеїв, спортивні чи виховні заходи під наглядом відповідальної особи, а також для функціонування пунктів незламності на території шкіл.
Батькам варто перевіряти вміст рюкзаків дітей та пояснювати, що навіть «жартівливі» предмети, які імітують зброю, можуть спричинити серйозні наслідки. Учням слід пам’ятати: порушення правил може призвести до дисциплінарних заходів і виклику батьків у школу.
Нові правила вже діють по всій Україні, даючи школам чіткий юридичний інструмент для захисту дітей. Відповідальність за дотримання правил лежить на адміністрації, батьках та самих учнях.
Постанова КМУ

Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Коментарі та пінги в даний час закриті.

Коментарі закриті.