25 січня 2016 | Фоміна Віра

Як попередити захворюванню на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції

110120161846395882604_2Грип та гострі респіраторні інфекції викликають найбільш масові захворювання. Грип та ГРЗ складають 95% всіх інфекційних захворювань у світі.

Аналіз перебігу епідемій грипу свідчить, що з кожним роком серед хворих на грип та гострі респіраторні інфекції збільшується питома вага дітей шкільного віку, і вони є найбільш активним джерелом інфекції. Питома вага захворівших дітей в нашому районі становить 57,2 від усіх захворівших. Питома вага захворівших школярів від усіх захворівших дітей становить 68,6.

Грип починається гостро. Людина проводить цей час у безпорадному стані, підвищується температура тіла, виникає сильний головний біль, лихоманка, слабкість у тілі, кашель, біль у горлі, нежить, може бути блювота та розлад шлунку.

При важкому стані виникають ураження серцево-судинної системи, пневмонію, трахеобронхіт, менінгоенцефаліт. Призупинити цей процес, не дивлячись на всі зусилля лікарів та вчених, поки що не вдається. Тому потрібно готуватися до неминущої епідемії грипу заздалегідь, щоб вона не застала нас зненацька.

Кращим засобом протидії захворюванню є його профілактика. Одним з найбільш ефективних специфічних засобів профілактики грипу являється вакцинація. В Україні зареєстровані та дозволені до застосування наступні вакцини для профілактики грипу: Ваксі грип, Флюарикс, Інфлувак, Грипом. Вакцинопрофілактику слід проводити не менш ніж за 2 тижні до початку епідемії, щоб в організмі був час для формування імунітету.

Важливе значення має своєчасна ізоляція хворих від здорових людей, використання індивідуальних засобів захисту (марлеві пов’язки), загальнооздоровчі заходи (загартування організму), вживання великої кількості вітамінів.

Для перед сезонної неспецифічної профілактики гострих респіраторних інфекцій у дорослих людей рекомендується застосовувати настоянку елеутерококу, ехінацеї, китайського лимоннику, женьшеню, оксолінову мазь. До неспецифічних засобів профілактики, що спрямовані на зміцнення загальних сил організму, відносяться оздоровчі заходи і фізична культура, загартування, перебування на свіжому повітрі , обмеження впливу шкідливих звичок, раціональне харчування з достатнім вмістом в їжі вітамінів, вживання традиційних часнику і цибулі, адже вони містять у собі фітонциди, особливі речовини, які перешкоджають розповсюдженню бактерій та вірусів.

Не останнє місце у профілактиці грипу посідає такий препарат, як інтерферон. Не варто також нехтувати такими препаратами як ремантадин, амізон – ці засоби перевірені часом.

Дуже корисні при застуді настоянки з рослин: чорної смородини, журавлини, шипшини, жимолості, малини. Ці ягоди краще засушити або заморозити у морозильній камері, а взимку вживати готуючи з них вітамінний чай.

Щоб захистити себе від вірусу грипу дотримуйтесь слідуючих правил:

  • прикривайте ніс і рот носовою хустинкою (салфеткою) при кашлі та чханні;

  • викидайте салфетку в смітник після того, як скористалися нею;

  • якомога частіше мийте руки з милом, також ефективні для очистки рук спиртові серветки, коли відсутня можливість помити руки;

  • уникайте частого контакту з хворими людьми;

  • уникайте торкання руками очей, носа чи рота, саме так поширюється вірус грипу.

При відсутності оксолінової мазі перед виходом із дому, слід змастити носові ходи соняшниковою олією, а при поверненні додому ретельно прочистити ніс та прополоскати рот кип’яченою водою.

Обмежити відвідування великого скупчення людей (концерти, кіно, дискотеки тощо). При відвідуванні ринків, магазинів та користуванні громадським транспортом вдягати маску (респіратор), яку слід міняти кожні 4 години.

Якомога частіше провітрювати та здійснювати вологе прибирання приміщення, в якому знаходитесь.

Уникайте рукостискань, поцілунків, обіймів.

Дотримуйтесь теплового режиму. Побільше вживайте продуктів багатих вітаміном С.

Пам’ятайте, що кращої профілактики, ніж вакцинація ще ніхто в світі не придумав.

Якщо ви виявили у себе симптоми грипу - не йдіть на роботу, а залиштесь вдома, за виключенням випадків необхідності лікарської допомоги, обмежте контакти із оточуючими для попередження зараження.

Якщо зараження уникнути не вдалося, виникли лихоманка, болі в м’язах, кістках, суглобах, сухий кашель, різь в очах, головний біль, необхідно негайно викликати лікаря, додержуватись постільного режиму. При наявності хворого вдома потрібно забезпечити максимальну його ізоляцію.

Хворі в колектив не допускаються, а тих, які захворіли протягом дня потрібно відправити додому на лікування. Особливо це стосується персоналу дитячих дошкільних закладів. Крім того, персонал дитячих садків під час спалаху грипу повинен носити марлеві пов’язки. У дитячих садках та школах проводиться дезинфекція посуду. Регулярне провітрювання приміщень, вологе прибирання з дезрозчином.

У період підвищення захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції забороняється проводити масові культурні, спортивні та інші заходи.

(За матеріалами сайту http://refdb.ru/look/2547676.html)


Роздрукувати статтю
Категорія: Варто знати
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете прокрутити до кінця та залишити відгук. Пінги в даний час не допускаються.