4 червня 2019 | Фоміна Віра

Моя Україна. Екскурсія до центру гончарства Опішні-Полтави

Під час перебування у таборі учні 6-А та 5-Б класів вирушили до найважливішого центру та гончарної столиці України – містечко Опішне. Це селище відоме своїми гончарями ще з давнини. Наприкінці 19 - на початку 20 століття в містечку працювало близько 1000 гончарів, продукція яких експортувалася майже на всі континенти світу. Тому не дивно, що саме тут був створений найбільший в Україні музей гончарства.
Це чудовий музей просто неба, більшість експозицій, а це понад 35000 керамічних витворів мистецтва, які розміщені на відкритому просторі. Тут зібрана найзначніша в Україні колекція творів народних майстрів-гончарів та художників.
Коли дивишся на всі ці створіння, дивуєшся, яку ж уяву треба мати, щоб створити такі речі.
Ще була екскурсія по залах музею, де можна побачити безліч тарілок, дзвіночків, переглянути фільм про видатних майстрів. Хоча нам більш сподобався майстер-клас з гончарної майстерності, де можна власноруч створити собі маленький горщик.
Потім ми вирушили до Полтави. Першим відвідали музей Котляревського та були вражені експресивністю екскурсовода Миколи, який запам’ятався вмінням цікаво розповідати, тактовністю та почуттям гумору. Звичайно були на пам’ятнику Галушці, і не тільки були, а ще й смакували!

Радимо усім пізнавати свою Україну.


Роздрукувати статтю
Категорія: Новини школи
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете прокрутити до кінця та залишити відгук. Пінги в даний час не допускаються.