11 січня 2014 | Фоміна Віра

Успіхи, перемоги

Найбільша цінність людини – здоров’я.  І зрозуміло, що стан здоров’я тісно пов’язаний із заняттями фізкультурою та спортом. Спортивно-масовій роботі у Смілянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 завжди надавали великого значення. Уроки фізичної культури, щоденні ранкові зарядки, рухливі перерви, змагання, виходи до лісового урочища, екскурсії та походи – це лише невеликий перелік того, що проводиться у школі.

У своїй діяльності учителі фізичної культури керуються Законами України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, „Про фізичну культуру і спорт”, спрямовують роботу на реалізацію Державного стандарту базової і повної середньої освіти в освітній галузі «Здоров'я і фізична культура».

У досягненні високих результатів у спортивній, фізкультурно-оздоровчій та виховній роботі велику роль відіграє наявність і відповідність матеріальної бази. В нашій школі обладнано спортивний майданчик, мініфутбольне, волейбольне  та баскетбольне поля. У наявності є і максимально використовуються  2 спортивні зали з прилягаючими до них роздягальнями.

Спортивно-масова робота в школі невід’ємно пов’язана з організацією та проведенням спортивно-масових заходів в позаурочний час.  Для школи є традиційними: розвивальні вправи на свіжому повітрі, позакласні заходи,  «Олімпійський тиждень», «Олімпійський урок», « Козацькі забави », «Тиждень фізичної культури та спорту», військово-спортивна гра «Зірниця».  А де, як не на «Олімпійському уроці», можна позмагатись в олімпійських видах спорту. В цьому році широко була представлена у всій своїй красі королева спорту – легка атлетика. Різні види бігу, стрибків та метань з великою завзятістю, цікавістю, професіоналізмом виконували діти на уроці, також проводились змагання з міні-футболу, піонерболу та волейболу.

Учителі фізичної культури Александров О.М., Сущенко Є.Л., Левченко А.М. під час проведення спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи приділяють належну увагу формуванню в учнів стійкої мотивації щодо збереження власного здоров’я, сприяють гармонійному розвитку природних здібностей школярів, їх спортивній підготовці та загальному фізичному розвитку. Школярі є учасниками  міських конкурсів та змагань: «Шкіряний м’яч», «Здорові діти-здорова нація», «Олімпійське лелеченя», «Нащадки козацької слави»,  «Старти надій», «Зірниця».

Гурткова робота – одна із форм спортивно-масової роботи. В дні тижня фізкультури та спорту  учні з захопленням змагалися з настільного тенісу, шашок, шахів,  У 2013-2014 навчальному році на базі школи працюють спортивні гуртки та секції: волейбол, баскетбол, «Спортивні ігри», танцювальний, «Бойове самбо» та  «Ку-до». Розширення мережі гурткової роботи сприяло підвищенню показника кількості дітей, залучених до позакласної спортивно-масової діяльності, який зріс на 12 % порівняно з минулим роком. Систематично проводяться змагання, конкурси, свята оздоровчого спрямування із запрошенням видатних спортсменів міста – Олімпійський тиждень, День фізичної культури і спорту, дні здоров’я, «Веселі старти», «Тато,мама, я – спортивна сім’я», футбольні, волейбольні, баскетбольні турніри.

Участь у міських спортивних змаганнях за програмою шкільної спартакіади вважаємо необхідним процесом, адже саме це є результатом клопіткої праці вчителів та учнів.  Аналізуючи участь школи у міській спартакіаді школярів 2013 року, слід зазначити, що покращився результат шкільної команди, яка посіла ІІІ  місце.

За результатами фінальних зустрічей у змаганнях на призи клубу «Шкіряний м’яч» ІІ місце  посіла футбольна  команди  школи  (учителі Левченко А.М., Александров О.М.). Другий рік поспіль проводиться олімпіада з фізичної культури., в якій  стабільну результативність показують вихованці нашої школи. У минулому навчальному  році  учениця 11 класу Старостіна І.  посіла І місце у  міському етапі  та ІІІ місце в обласному, а у 2013-2014 навчальному році учні 11 класу Рябова Н. та Городов В. посіли ІІ місця ( учителі Левченко А.М., Александров О.М.).

Вчителі фізкультури Александров О.М., Левченко А.М., Сущенко Є.Л.приділяють належну увагу підвищенню педагогічної майстерності: вчасно проходять курсову перепідготовку, організували підписку фахової літератури, беруть активну участь у шкільних та міських методичних формах роботи.  Вчитель Александров О.М. був переможцем у міському етапі конкурсу «Вчитель року»,   Левченко А.М. брав участь у обласному конкурсі на кращий інноваційний урок та урок з елементами футболу. Учителі фізичної культури є активними учасниками всіх міських форм методичної роботи,  використовують передовий педагогічний досвід роботи педагогів-ветеранів міста  Ковтуна М.М., Гулі А.Я. та беруть участь у   суддівстві міських змагань з видів спорту.

1

 

                                                                                          Палієва С.І.,

                                                         заступник директора з навчально-виховної роботи


Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.