9 вересня 2015 | Фоміна Віра

День Європи у Варшаві

Image444Image450Image449Image448Image447Image446Image445Image443Image442Image441Image440Image439Image438«Весна - гарний час для початку нових справ та починань...»  Саме так вирішила адміністрація нашої школи спільно з учнівським активом і започаткувала шкільний Євроклуб «Горизонт».

Проект шкільних обмінів «Пізнаємо Європу разом» розпочався активно і символічно на Дні Європи у мальовничій і старовинній столиці Польщі – Варшаві. Серед 28 країн, що взяли участь у щорічному Параді Шумана, почесну роль відігравала делегація з України ,серед якої були учні Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. Наші учні з гордістю представляли свою країну під час ходи головними вулицями польської столиці. У рамках подорожі українська делегація не лише спілкувалася з польськими друзями, але й насолоджувалася новими враженнями від екскурсій.

Яскравою згадкою для наших учнів стала  поїздка до  містечка Радом. Привітні українські та польські студенти чекали на нас у місті Ярославі. Старовинна захоплююча архітектура центру Люблінського Воєводства, найбільшого міста та промислового, культурного і наукового осередку у Східній Польщі – не могла залишити байдужими серця юних учасників Євроклубу.

Ми переконані, що попереду нас чекають програми молодіжних обмінів та співдружності, табори відпочинку «Канікули в Європі», краєзнавчі програми екологічного напрямку, обмін досвідом між освітянами та лідерами учнівських громадських організацій. Та, як результат продовження навчання у технікумах та вищих навчальних закладах Польщі, Словаччини, Німеччини.

Ми дуже раді, що кожного року бар’єр між нашими країнами зменшується. Спільну мову знаходять ті, хто спілкується різними мовами. Символічно, що це юне, майбутнє покоління нашої країни. Сподіваємося, що згодом кордони зникнуть повністю.

Зі спогадів учасників Євроклубу:

Сергієнко Юрій учень 5 - А класу «Мені і моїм друзям випала велика удача бути на Параді Шумана і представляти делегацію України. Мене вразила велич цього заходу! До нас була прикута загальна увага журналістів і фоторепортерів. Це дуже приємно!»

Лісова Анастасія учениця 6- В класу «У мене дуже багато гарних емоцій, я в захваті від того, що люди так люблять свої міста. Навіть за межами міста вони слідкують за порядком. Дуже сподобався пан Річард. Він зробив нам екскурсії містами Польщі.»

Редюк Вікторія учениця 6- Б класу « Ця країна зачарувала мене та залишила приємні спогади про нашу поїздку. Це дало мені можливість визначитися, де я буду навчатися після закінчення школи і що треба прикладати максимум зусиль у навчанні.»

Пахлюк Ярослава учениця 6 – Б класу « Особливо мені запам’ятався вечір у Радомі, національні страви, які були зовсім не схожі на наші. Гарне враження в мене склалося про Парад Шумана. Одним словом, я полюбили Польщу».


Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете прокрутити до кінця та залишити відгук. Пінги в даний час не допускаються.