28 листопада 2012 | Фоміна Віра

Не повторися, біль душі людської!

Не повторися, біль душі людської!

Під такою назвою в нашій школі відбулася 23 листопада історично – краєзнавча конференція, присвячена 80-ій річниці пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 рр. Проводилась вона напередодні четвертої суботи листопада – щорічного національного пам’ятного дня в Україні. Учасниками конференції були учні 9-х – 11-х класів. Вони провели глибоку дослідницьку роботу, підготували цікаві змістовні виступи і презентації. З питанням «Хроніка голоду в історії» виступили Бреус В.(учениця 10 – го класу) та Литвин О.(учень 11-го класу). Вони порівняли такі поняття як «голод» і «голодомор», підтвердивши їх фактами з історії. Учні звернули увагу, що три голодомори першої половини ХХ століття в Україні – це особливе явище, коли голод використовувався владою як каральний засіб для досягнення своїх політичних цілей. Причини найстрашнішого в історії людства Голодомору 1932 – 1933 рр. розкрили учні 11–го класу Рак В. та Старостіна І. Свідчення очевидців тих подій зібрали і представили Гончаренко О. та Зайцева В.(учні 11-го класу). А з наслідками та уроками Голодомору виступили Гончарук А., Пастушенко С.(11-й клас) та Середич Ксенія (учениця 9-го класу).
29-го листопада на базі ЗОШ № 5 відбулася міська науково- практична конференція «Голодомор 1932-1933рр.,учасниками якої були Бреус В., Литвин О.,Яхненко В.(10-й клас), Гончаренко О., Білан А., Терешко М., Чайка Е.(11-й клас).
80 років відділяють від тих подій. Але ми продовжуємо говорити про них і вшановувати пам’ять загиблих. Ця трагедія червоною ниткою пройшла майже через всі українські сім’ї. Тому знати – це значить «не повторити» і «не допустити». Важливо продовжувати дослідницько- пошукову роботу, збирати й записувати спогади та свідчення очевидців. Цим самим ми робимо свій внесок у справу відновлення історичної правди про Голодомор 1932-1933 рр. – одну з найстрашні-
ших трагедій українського народу.

І.М. Кавун, вчитель суспільних дисциплін

Не повторися, біль душі людської!

Не повторися, біль душі людської!

Роздрукувати статтю
Категорія: Новини школи
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.