28 квітня 2013 | Фоміна Віра

Практичне право

Практичне право

Демократичне середовище та загальний правовий порядок в суспільстві мабуть найповніше впливають на формування правового світогляду підлітків. Але само по собі нічого не відбувається, тому в Смілянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 вивчення практичного права посідає важливе місце. З цією метою в школі працює правничий клуб «Феміда», на засіданнях якого відбуваються дебати щодо правових питань. Нещодавно відбувся круглий стіл «Права та обов’язки нповнолітніх» за участі судді овсієнка В.В. та спеціаліста служби у справах дітей Євремова О.В. І ось – чергове запрошення – відвідати міський суд та ознайомитися з роботою суддів.
Учні 8-10 класів, які цікавляться правознавством, відвідали міський суд, ознайомились зі структурою, побували в залі засідань. Працівник суду Іщенко О.Г. нам детально розповів про історію Смілянського міськрайсуду (приміщення збудоване в 1910 році), про відомого юриста Федорка Г.І., який очолював суд з 1957 по 1963 роки. Також ми дізнались про справи, які перебувають на розгляді суду, ознайомились із правилами вибору присяжних, які призвані розширювати демократичність суду та зміцнювати довіру в населення до суду. До роботи присяжними залучаються люди, які користуються повагою і проявляють себе активними громадянами.
Суддя Васильківська Т.В. ознайомила нас з умовами роботи суддів, помічників суддів, говорила нам, що до цієї суспільно важливої і відповідальної роботи потрібно готуватися з шкільної парти: брати участь у дебатах, набути знання з громадянської освіти та уміти застосовувати їх на практиці. Я вважаю корисним те, що суддя розповідала нам, як потрібно вести себе в суді, як одягатися, як будувати свої виступи, коли ви є присяжним, свідком (позивачем чи звинуваченим).
На жаль, ми не змогли цього разу потрапити на відкрите засідання суду, але сподіваємось, що наступного разу (а ми про це вже домовились) обов’язково візьмемо участь в одному із судових засідань.
Правове виховання має переконати учня в тому, що повага і дотримання закону дає перевагу і користь.

Вікторія Куліковська,
учениця 10 класу

Практичне право


Роздрукувати статтю
Категорія: Новини школи
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.