28 квітня 2013 | Фоміна Віра

Чорний біль

Чорний біль

Чорнобиль… Мертва зона… Сьогодні такі слова гірким болем відлунюються у наших серцях. Заростають деревами, кущами, травою опромінені села. Вони дорожні, мертві. Поступово руйнуються хати. Разом із ними руйнуються, зникають неповторні цінності поліської давнини. Про жахливу подію важко згадувати, страх проймає душу при згадці про мільйони загиблих людей, особливо молодих, які помирають повільно, але в тяжких муках. Ще багато століть ця трагедія буде нагадувати про себе вадами у новонароджених.

Чорних дат у людства є немало.
Кожна з них – це міна під прогрес.
Найстрашніше, що усіх спіткало, -
Вибух на Чорнобильській АЕС.
Двадцять шосте квітня – День скорботи.
Зранку скромних квітів я знайду
І на знак журливої турботи
До могил засмучених піду.

Захід «Дзвони Чорнобиля», який проведений у школі 26 квітня, — це наш земний уклін, наша подяка всім тим, хто ризикував своїм здоров’ям, життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії, по¬вертав до життя землю, опалену радіацією; це священна пам’ять про всенародний подвиг, який, ніколи не зітреться в історії люд¬ства, не померкне у віках.
Підготували захід учні 9-а і 9-б класів спільно з класними керівниками Сорочинською С.К та Демиденко Н.В. Активну участь у підготовці та проведенні взяли учні: Середич К., Куцокінь Ю., Величко В., Маслюк Я., Тютенко А., Донець Р., Гончаренко А., Литвин Н., Козлова А., Метель М., Заворітня М., Лозова Д., Мірошніченко В. До них долучились учні 11 класу Куліш С. Пастушенко С., Гончаренко О., які читали листи Віктора Правика дружині Надії, а Чуприна В., Заїка М., Вовк Д., Васильченко Д. виконали пісню «Чорнобиль».
Ми повинні бути співчутливими до горя людського, завжди пам’ятати про подвиг пожежних, щоб у потрібну хвилину стати на захист свого народу, бути гід¬ними, чесними, сміливими, лю¬бити та берегти рідну землю. У пам’яті нашого народу наза¬вжди збережуться імена героїв- захисників.
Чорнобильська аварія – перший дзвінок у ХХІ століття. Нехай у цей день, День національної скорботи, тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнуться в душах кожного з нас співчуттям і милосердям.

Палієва С.І.,
заступник директора з навчально-виховної роботи

Чорний біль


Роздрукувати статтю
Категорія: Новини школи
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.