14 жовтня 2013 | Фоміна Віра

Святкове диво

Святкове диво

Осінь. Як багато сподівань ми на неї покладаємо: це і збирання нового, щедрого врожаю, і початок шкільного життя, і жовто-багряна краса природи. А для колективу працівників нашого закладу ще й продовження шкільних традицій – екскурсія стежками рідного краю.
Мабуть, дійсно наша школа особлива. Адже разом з цікавою подорожжю на День учителя нас чекала і чудова погода, що прийшла на зміну затяжним дощам, і лагідне тепле сонце, яке супроводжувало нас протягом усієї подорожі.
Вчителі – особливі люди. Все своє професійне життя вони не тільки вчать, але й вчаться, не тільки дивують дітей, а й самі дивуються мудрості та красі сьогодення, величності та щедрості природи талановитими людьми, неповторності рідної землі.
За останні роки колектив закладу об’їздив усю Черкащину, відвідав Кіровоград, Переяслав-Хмельницький, Київ. Цього разу туристична доріжка привела нас до Вінниці.
Краса та ошатність, чистота міста, чисельні скульптури та фонтанчики, зелені газони та квітучі клумби – ось візитка цього обласного центру.
Велич модрин, акуратні алеї з рядами неймовірно красивих ялин, різнобарв’я квітів та палахкотіння кущів калини зустрічають гостей у музеї-садибі видатного українського хірурга Миколи Івановича Пирогова. Із цікавістю та захопленням ми слухали про талановитого юнака, який у тринадцять років став студентом ВУЗу, а у двадцять три чудово захистив дисертацію. Вражає, що понад 145 років медики світу продовжують користуватись саме його розробками, довідниками, інструментами, які він сконструював. Саме Микола Іванович вперше почав застосовувати наркоз, став автором багатьох методик у проведенні операцій. Познайомитись з видатним українцем та з вдячністю вклонитись йому з’їжджаються чисельні групи туристів.
А пізніше нас чекало диво – славнозвісні вінницькі фонтани. Сказати, що ми були вражені – не сказати нічого. Від величі та краси, переливу кольорів та сюжетів захоплювало подих. Не вірилось, що перед нами лиш вода та промені світла. Здавалось, що під чудову класичну музику просто з неба спускаються танцюючі пари, з води піднімаються та розквітають у чудернацьких вазах небачені казкові квіти, падає то золотий, то срібний дощ, оживає північне сяйво.
Сотні людей, що розмістились на набережній, у надзвичайній тиші спостерігали за дивом. І цю тишу раз по раз порушував лише плескіт води та гучні оплески.
Здавалось, що година лазерного шоу пролетіла миттєво. Від захоплення ніхто не відчував нічної прохолоди, свіжого подиху Південного Буга, адже ми побачили казку.
Кажуть, що вінницькі фонтани перевершили навіть славнозвісні фонтани дубайських пляжів. Тож ми горді тим, що у нашій Україні також є багато куточків де можна отримати естетичну, історичну та культурну насолоду.

Голова профспілкового комітету Смілянської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 1 Фоміна Н.Е.

Святкове диво

Святкове диво

Роздрукувати статтю
Категорія: Новини школи
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.