26 листопада 2013 | Фоміна Віра

Екскурсія до с. Бузуків

Екскурсія до с. Бузуків

Ми любимо подорожувати рідним краєм. І тому, коли вчитель географії, керівник гуртка «Туристичне краєзнавство» Подрушняк Л.І. запропонувала учням 7-8 класів відвідати с.Бузуків, ми з радістю погодились. Метою подорожі було ознайомлення з тектонічною, геологічною будовою (на прикладі Малобузуківського гранітного кар′єру), топонімікою населених пунктів, з історичним минулим, природним і антропогенним комплексами, рекультивацією землі Смілянщини; виховання бережливого відношення до природи та любові до свого краю.
Походження назви с.Бузуків має кілька версій. Від тюркського «бузук» - небіжчик; за іншою версією монах Печерського монастиря на згадку про Бузове поле( так зване тамтешнє монастирище). Є версія, що назва Бузуків походить від берберського «бузу» - слуга. А місцеві мешканці пов′язують назву із звичайним бузком.
Малобузуківський гранітний кар′єр створений у 1959 році. Виробничі потенції потужності - 300 тис.м/куб. щебеню за рік, зараз видобувається 10 тис.м/куб. Запаси корисних копалин забезпечують роботу підприємства ще на 57 років. Малобузуківське родовище гранітів знаходиться на українському кристалічному щиті та належить до нижньопротерозойської формації (1600-2000 млн.р.)
Учням екскурсія дуже сподобалась, оскільки ми дізналися багато корисного для себе. Також ми дякуємо нашому екскурсоводу, Цибко В. В., який детально ознайомив нас із роботою у кар’єрі, розповів як працюють люди, показав техніку, яка застосовується при видобуванні граніту.

Марія Філіпова,
учениця 8-Б класу

Екскурсія  до  с. Бузуків

Роздрукувати статтю
Категорія: Новини школи
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.