28 листопада 2013 | Фоміна Віра

Пам’ять Голоду, пам’ять серця!

Пам’ять Голоду, пам’ять серця!

Голодомор був страшною трагедією українського народу. 80 років тому над благодатними родючими землями, квітучими українськими селами чорним смерчем пронісся страшний Голодомор! І помирали селяни, і просили їсти діти, і не було порятунку, бо голод – то від Бога, а Голодомор – то від людей – жорстоких та немилосердних! Тоді врятувати селян міг хліб, а тепер – тільки пам’ять, наша пам’ять.
Історики досі не можуть встановити істинну кількість жертв цієї трагедії, мова йде про мільйони. За деякими даними загинуло близько 10 мільйонів ні в чому неповинних українців.
Згідно Указу Президента України щороку у кожну четверту суботу листопада відбувається вшанування пам’яті жертв голодомору – «Запали свічку пам’яті». І наша школа традиційно долучилася до цієї акції, провівши захід для учнів 9 – 11 класів – «Пам’ять Голоду, пам’ять серця!».
Захід не залишив байдужими нікого з присутніх. Кожен учень і вчитель задумався над проблемою і виніс в серці свічку пам’яті про ті страшні часи. Під час заходу далека і трагічна історія стала близькою, бо торкнулася рідних і близьких кожного українця. І першочерговим обов’язком нового покоління є пам’ять про минуле заради майбутнього. Ця пам\'ять є запорукою нашого культурного та історичного виживання та проростання в цивілізованому світі.
Глибоко у пам\'ять учасників заходу врізалися слова, які супроводжували весь захід: «Не мовчимо! Не можна нам мовчати, бо в душах зойки тих страшних ночей!».
І хоча захід був присвячений трагічним сторінкам історії, супроводжувався відеофільмами, мультимедійною презентацією, уривками з творів та листів, все ж закінчився на мажорній ноті, завдяки думці про те, що ми, українці, повинні пам’ятати своє минуле, воно дає нам сили жити і будувати майбутнє. А наше майбутнє – в щасливій і багатій Україні. Пам’ятаймо і пишаймося, що ми – українці!
У заході брали участь учні 10 та 11 класів: Остроушко Я., Мірошніченко В., Бакай А., Савельєва А., Маслюк Я., Тютенко А., Козлова А., Куліковська В., Бреус В., Ткаченко А. та учень 8-Б класу Середич В.

Алла Артеменко,
випускниця школи №1,
студентка історичного відділення
ЧДНУ ім. Б.Хмельницького

Пам’ять Голоду, пам’ять серця!


Роздрукувати статтю
Категорія: Новини школи
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.