28 листопада 2013 | Фоміна Віра

Конференція «Черкащина – мій рідний край»

Конференція «Черкащина – мій рідний край»


У рамках підготовки до відзначення 60-річчя утворення Черкаської області нещодавно відбулася конференція «Черкащина – мій рідний край» для учнів 8-9 класів. Змістова частина конференції містила 4 розділи. Учні 9-А класу підготували матеріали з історії утворення Черкаської області, її символіки, досягнень науки та виробництва. Цікавою була подорож по місцях, які входять до «Золотої підкови Черкащини», яку для нас організували учні 8-Б класу. І хоча учні нашої школи щороку відвідують визначні місця рідного краю, було цікаво почути ще й додаткову інформацію. Наша Черкащина прекрасна, мила,чарівна. Милі серцю краєвиди, які відкриваються навкруг з високих берегів Дніпра засліплюють погляд, ними можна милуватись вічно.
Чужих країв ніколи я не бачив,
Принад не знаю інших і окрас,
Та вірю серцем чистим і гарячим:
Нема землі такої,як у нас…
Прекрасна черкаська земля! Прекрасна своїми швидкоплинними і прозорими річками, що стрімко вливаються у спокійне й могутнє Дніпро;задумливими віковими лісами і молодими гаями, створеними руками людини;безмежними полями, які щедро родять хліб і квіти, наливають життєдайними соками плантації солодкого кореня і яблуневі сади. Численними підприємствами, продукцію яких знають не лише у нашій країні, а далеко й за її межами. Чудовими людьми, що вславили себе і рідну Україну. Неповторними піснями, що народившись на черкаській землі, розлетілись по всій планеті…
Промисловість Черкащини можна відобразити так: 25% добрив азотних мінеральних; 19% аміаку синтетичного; 16% автобусів; 21% легкових автомобілів; 16% вантажних автомобілів.
Земля, що згадується в стародавніх історичних рукописах як форпост Київської Русі, земля, де загорілось полум’я визвольної війни під керівництвом нашого славного земляка Богдана Хмельницького…Земля Тараса Шевченка, який народився і спочиває тут. Дівчата 9-Б класу привернули нашу увагу до видатних особистостей, які народились на Черкащині та прославляють своєю діяльністю рідний край . Адже нам є ким пишатися! Затамувавши подих ми слухали вірші Т.Шевченка, В. Симоненка, В.Пятуна – Діброви, Н.Корсун у виконанні учнів 8-А класу.
Після завершення конференції я запитала у присутніх учнів, чи сподобався їм захід? Ствердною була відповідь усіх, з ким мені довелося поспілкуватись. Головне, що нікого конференція не залишила байдужим.

Марія Філіпова,
учениця 8-Б класу


Конференція «Черкащина – мій рідний край»
Конференція «Черкащина – мій рідний край»


Роздрукувати статтю
Категорія: Новини школи
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.