28 листопада 2013 | Фоміна Віра

Тиждень сприяння здоровому способу життя…

Тиждень сприяння здоровому способу життя...

Зараз модно і вигідно бути здоровим. Модно тому що багато публічних людей (політики, кіноактори, телеведучі) демонструють здоровий спосіб життя. Замислюватися і займатися своїм здоров\'ям треба звичайно не лише тому, що це модно, а головне, тому що це вигідно і полегшує наше життя.
Перш за все, треба запам\'ятати чинники, які впливають на здоров\'я.
Спадковість. З цим чинником важко сперечатися, але є декілька зауважень. По спадку передається не самі хвороби, а схильність до них. Схильність переходить в хворобу лише за «сприятливих» умов, а ось ці умови створюємо ми самі. У кожній сім\'ї є певний режим життя і живлення. Фахівці довели що важливим чинником при розвитку наприклад гіпертонічної хвороби служать наші щоденні звички. Як харчувалися батьки, так само харчуватимуться діти, і це сприятиме розвитку хвороби. Від спадковості ми плавно переходимо до другого компонента здорового способу життя.
Харчування. Різні системи харчування віддають перевагу одним продуктам, ігноруючи інші.
Наступний компонент здорового способу життя - помірне фізичне навантаження. Нестача в русі (гіподинамія) сприяє розвитку багатьох хвороб, її називають навіть - вбивцею 21 століття.
Правильний позитивний настрій. Багато фахівців із здорового способу життя виділяють цей чинник як основний. Всі ми знаємо про шкоду для здоров\'я негативних емоцій, але як від них позбавитися. Хочемо ми цього чи ні, негативні емоції накопичуються в нашому організмі, викликаючи стреси і хронічні хвороби. Ефективний спосіб боротьби із стресами - активне заняття спортом, особливо якщо це командний ігровий вигляд спорту. Учені стверджують, що наші м\'язи спалюють не лише калорії, але і наші стреси.
Знайдіть для себе цікаве заняття (хобі). Дуже серйозна шкода своєму здоров\'ю наносять люди, які постійно думають про свої проблеми, - відволічіться, а потім з новою силою беріться за вирішення насущних завдань.
Відповідальність за власне здоров\'я кожен з нас повинен узяти на себе. Якщо ми цього не зробимо добровільно, то хвороби змусять нас це зробити примусово.

Успіхів вам і всього найкращого!

З повагою соціально-психологічна служба школи


Роздрукувати статтю
Категорія: Новини школи
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.