25 січня 2012 | korsak

Наш вибір – гуманна педагогіка

Наш вибір - гуманна педагогіка

 

Дух школи має свої вічні основи і змінювати їх не буде. В іншому разі не буде самої Школи.
Ш.Амонашвілі

Гуманна педагогіка є невід’ємною складовою предметного навчання та виховання сучасної школи. Процес навчання має бути цікавим, наповненим співпрацею і співтворчістю вчителів і дітей.
2011 рік рішенням колегії управління освіти і науки держадміністрації визнано Роком Гуманної Педагогіки на Черкащині.
У грудні на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 відбувся семінар-практикум заступників директорів з навчально-виховної роботи, на якому було розглянуто питання щодо впровадження гуманно-особистісної педагогіки у навчально-виховний процес, у практику роботи шкіл міста.
У роботі семінару брали участь заступник начальника відділу освіти Яцина М.А., завідувач методичного кабінету Руденко В.Б. з вітальним словом «Наша перша нас єднає» звернулась до присутніх директор школи І.Б.Гайдай. Музичне вітання від переможців шкільного конкурсу «Зірка плюс суперзірка» підготували Сущенко Є.Л., учитель фізичної культури і Вощинська Ангеліна, учениця 9-Б класу.
Учасники семінару ознайомились з теоретичними аспектами гуманної педагогіки з виступів Руденко В.Б., завідувача методичним кабінетом і Цапенко А.І., заступника директора з навчально-виховної роботи школи №1.
Учителі Баштан Н.В., Курбатова Т.М., Новочуб В.М., Скубенко Т.М., Кавун І.М., Палієва С.І., Пустовіт В.М., Подрушняк Л.І. створювали на уроках атмосферу співробітництва, де кожна дитина відчувала себе потрібною, спілкування з дітьми – на рівних, утверджували в кожній дитині довіру, формували особистість, адже справжній учитель покликаний бути носієм духовного світла.
Учителі початкових класів Калініч О.М., Михайлик Л.В. – члени міської творчої групи «Сузір’я гуманної педагогіки» та методист кабінету Сигида С.В. ознайомили присутніх із спадщиною педагога-гуманіста Я.Корчака.
Життя учителя прекрасне і безмежне, позаяк він є «надсуспільним» явищем, «спрямувальною силою суспільства», «світочем інтелектуального життя».
Ми, учителі, обираємо гуманну педагогіку.

Цапенко А.І.,
заступник директора з навчально-виховної роботи

 


Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.