12 лютого 2016 | Фоміна Віра

Участь смілян у боротьбі за українську державність

111Учні Нашої Першої взяла участь у VI - міській краєзнавчій науково-практичній конференції під назвою «Участь смілян у боротьбі за українську державність».  Дійство відбувалося у Смілянській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №5. Учасниками були також Руденко В.Б. (завідувач методичного кабінету), Остапенко В.П. (директор спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ст. №5),  Петрушевець Л.В. (старший науковий співробітник міського краєзнавчого музею) та Нестропа Т.Б. (методист суспільних предметів).

На конференції було розглянуто такі питання:

  1. Історія появи свята Дня захисника України;
  2. Боротьба за державність у період Гетьманщини. Хмельниччина і Сміла;
  3. Коліївщина як один з етапів боротьби за державність. Сміла і Максим Залізняк;
  4. Прояви боротьби за державу у ХІХ столітті. Чигиринська змова, братство тарасівців і Черкащина;
  5. Сміла в період діяльності Центральної Ради;
  6. Внесок смілян у розгром нацистів у період Другої світової війни;
  7. Сміляни – дисиденти та їх боротьба з тоталітарною радянською системою;
  8. Революція Гідності, сміляни, герої Небесної сотні;
  9. Участь земляків у боротьбі проти проявів сепаратизму та російською агресією. Наші земляки, учасники АТО.

Представники різних шкіл мали змогу розповісти про участь смілян у боротьбі за українську державність у різні часи. Учні нашої Першої, а саме Бритик Євгенія, Білякова Олександра та Одинцова Дар’я спільно з учителем історії Кавун Іриною Миколаївною розповіли про історію появи свята Дня захисника України.

Під час  конференції учасники обговорювали проблеми національного та духовно-культурного розвитку Сміли в контексті Дня Соборності та визволення Сміли від нацистських загарбників під час Другої світової війни. Це сприяло залученню учнівської молоді до пошуково-дослідницької діяльності, а також виховання патріотизму, любові до рідного краю, його історії, духовної спадщини.

Білякова Олександра,

учениця 10-А класу,

учасник конференції


Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете прокрутити до кінця та залишити відгук. Пінги в даний час не допускаються.