2 лютого 2014 | Фоміна Віра

Вибір професії (роздуми старшокласниці)

Вибір професії - це надзвичайно важливий етап у житті людини, адже від цього вибору залежить її майбутнє. Добре коли це питання вас цікавить особисто – це означає, що ви маєте високу соціальну позицію і маєте якусь конкретну мету у житті. Погано, коли батьки здійснюють за вас цей непростий вибір, тому що може статися так, що ви будете усе своє життя займатись справою, яка вас не цікавить, яка вам зовсім не подобається.

Я вважаю, що, якщо ви творча натура, то ви повинні займатися роботою, пов'язаною з творчістю, якщо подобається техніка – то, відповідно, це має бути професія пов'язана з технікою. Під час вибору професії ви також повинні враховувати ваші здібності і особисті риси характеру. Якщо ви екстраверт – тобто любите спілкуватися з людьми, до для вас більше підійдуть професії, де ви повинні взаємодіяти з іншими. Якщо ж ви інтроверт, то ви повинні обирати собі таку професію, де мінімальне коло спілкування з людьми.

Ви також повинні оцінити вашу майбутню професію з різних точок зору: наскільки зміниться ваше життя після вибору професії; чи буде вам комфортно у цій професії, чи буде збігатися справа, котру обрали, з вашими рисами характеру. Щодо мене, то я ще не вирішила, ким я стану у майбутньому.

На даний момент у мене дуже багато інтересів і для мене відкриті усі шляхи в житті. Я люблю українську літературу, співаю. Мені подобається і театр, і журналістика. Врешті-решт, я вважаю, що для того, щоб обрати правильну професію, треба навчитись розуміти себе, вміти аналізувати свої помилки і намагатися зрозуміти, для чого ви живете, і що для вас найважливіше, найцікавіше у житті.

У правильному виборі вам допоможуть ваші батьки, які вже мали деякі професії у своєму житті, вони вже мають досить багато досвіду, для того, щоб підказати вам, направити на вірний шлях, допомогти у виборі професії.  Порадити вам можуть наші мудрі наставники- вчителі.

А ще хочу зазначити, що тісний зв'язок наша школа підтримує із Міською службою зайнятості. Працівники центру зайнятості встановили в школі інформаційний термінал, з якого можна дізнатися про світ професій. Нещодавно до нашого класу завітала спеціаліст служби зайнятості Дмитренко І.А. Вона  розповіла про послуги, які надає міський центр зайнятості населення, запросила на професіографічне тестування та на профгодини, відповіла на численні запитання учнів 10 класу.

 Аліна Козлова, учениця 10 класу1


Роздрукувати статтю
Категорія: Новини школи
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.