9 жовтня 2012 | Фоміна Віра

Школа гостинно двері відчиняє…

Школа гостинно двері відчиняє...

Праця, піт і тренування…
Підсумовує старання
новий світовий рекорд.
То ж приймай вітання, СПОРТ!

Під таким гаслом пройшла зустріч учнів та педагогів Смілянської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №1 із бронзовим призером ХІV Параолімпійських ігор у Лондоні (2012 року) Стельмахом Андрієм Олеговичем – випускником нашої школи.
Зовсім недавно Андрій разом із однокласниками був звичайним хлопцем, учнем 11-Б класу. Ходив на уроки, виконував домашнє завдання, відвідував вечори відпочинку...
Усе як в усіх. Та пройшло 4 роки – і ім’я Стельмаха Андрія зазвучало на весь світ.
Але нічого не береться нізвідки. Ще школярем Андрій займався у спортивній секції з легкої атлетики під керівництвом тренера Бараненка Миколи Васильовича.
На запитання учнів Андрій сором’язливо відповідає, що уже тоді, у шкільні роки, він у змаганнях завоював звання кандидата у майстри спорту.
А після закінчення школи, ставши студентом Львівського університету, не залишив спорт, а, змінивши напрям із легкої атлетики на академічне веслування, ще
наполегливіше продовжив тренування у Черкаському обласному центрі «Інваспорт» із тренерами Юрієм Бондаренко, заслуженим працівником фізичної культури і
спорту України,та Максимовим Русланом, заслуженим тренером України.
- Що стало тим щасливим квитком, який привів на Параолімпійські ігри? – запитують 8-класники.
І Андрій розповідає, що буквально напередодні Олімпіади – 2012 відбулися змагання на Кубок світу 2012 року у Германії, де українська парна четвірка, до складу якої входить і Андрій, посіла ІІІ призове місце.
- Чи важко далася перемога на олімпійських змаганнях? Чи не було почуття заздрості: чому не ми посіли І чи ІІ місце? – звучить наступне питання. І спортсмен розповідає, що та перемога далася завдяки надзвичайним зусиллям, які приклали веслувальники. А до того – виснажливі тренування практично без відпочинку упродовж кількох років за будь-яких погодних умов та стану здоров’я. Тому заздрощів не було, а тільки невимовна гордість від того, що вони прославили рідну країну. Саме завдяки їх старанням звучить Гімн України на Параолімпійських іграх!
Поділився Андрій і радістю, що 17 вересня Президент України Віктор Янукович відзначив державними нагородами призерів XIV літніх Паралімпійських ігор у Лондоні, вручивши орден "За заслуги" III ступеня і Стельмаху Андрію як бронзовому призеру.
«Четверте місце, здобуте українськими паралімпійцями, – це наша гордість, гордість держави. Команда України здобула 84 медалі, з яких – 32 золоті, 24 срібні та 28 бронзових», - так оцінив участь наших паралімпійців В.Янукович під час нагородження орденами.
Школа гостинно двері відчиняє...

Черкащани – учасники Паралімпійських ігор - привезли 3 золоті та бронзову нагороди, а також встановили 1 світовий та 2 паралімпійських рекорди. До складу збірної входили і два Смілянина. І Андрій Стельмах, який виборов бронзову медаль у змаганні з веслування, отримав винагороду від губернатора – 10 000 грн, а Олександр Дріга (посів 5 місце з бігу на 800 м) – 5 000 гривень.

Легко і невимушено текла розмова між гостем і учнями 8-9 класів. Кудись поділася ніяковість Андрія (не звик до такої уваги, до того, що він – герой!) Цікавістю світилися очі школярів, коли вони розглядали і бронзову медаль Палімпійських ігор, і орден „За заслуги” ІІІ ступеня. Не кожного дня зустрічаєш учасника і переможця змагань такого високого рівня! А тому запитання, запитання, запитання... А на згадку – фото із спортсменом і автографи.

Ми горді від того, що випускник нашої рідної першої школи Андрій Стельмах -
 майстер спорту України з академічного веслування
 член збірної команди України з ураженням опорно-рухового апарату
 переможець та призер чемпіонатів України
 бронзовий призер Кубку світу 2012 року (Германія)
став бронзовим призером Параолімпійських ігор.

Хай щастить тобі, Андрію! Бажає тобі наша шкільна родина, щоб стежка, якою ти ідеш, була рівною, хай поступово переростає у широку дорогу!
Щоб легко всі справи у вас вирішались,
І сила, енергія завжди залишалась.
Впевнено до своєї мети ідіть
І своє здоров’я бережіть!
І ніколи не забувай, що ти – випускник школи, яка гордо несе ім’я НАША ПЕРША!
Сорочинська С.К., класний керівник

Школа гостинно двері відчиняє...

Школа гостинно двері відчиняє...

Школа гостинно двері відчиняє...

Школа гостинно двері відчиняє...


Роздрукувати статтю
Категорія: Новини школи
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.