7 березня 2023 | Фоміна Віра

Молодіжні субкультури

За інформацією правоохоронних органів 26 лютого вперше в Україні помітили рух ПВК "Редан". Це агресивна молодіжна субкультура, яка займається масовими бійками, учасники привселюдно принижують один одного.

Українці, і особливо батьки підлітків, турбуються через появу в Україні нової молодіжної субкультури ПВК "Редан". Поліцейські вважають, що вона  прийшла до нас з Росії.

ПВК «Редан» — нова молодіжна субкультура, яка нібито виступає проти  «офніків»  (сучасна назва гопників та хуліганів), «скінхедів»  та осіб неросійської зовнішності. Абревіатура ПВК розшифровується як Приватна Військова Компанія. Назву «Редан» взято із манги (японського коміксу) Hunter x Hunter. Геней Редан у цій манзі є злочинною організацією. Також вона відома як «Примарна трупа» або «Павук».

Учасники субкультури Редан надихалися японським твором. Угрупування складається з любителів аніме. Звідси їх символ — павук із цифрою 4.

Представники молодіжного руху ПВК «Редан» відрізняються певними зовнішніми рисами: довге волосся, темний масивний одяг та зображення павука із цифрою 4. Також вони називають себе неформалами.

Ймовірно, рух «Редан» створили у вересні 2022 року. У цей час виник основний паблік «ВКонтакте», присвячений субкультурі. Його учасники обмінювалися тематичними мемами, обговорювали одяг та музику. Проте вірусна популярність до них прийшла лише у лютому 2023 року після подій у московських ТЦ. Тоді представники ПВК «Редан» влаштували масові сутички з футбольними фанатами,  поліція затримала декількох підлітків і порушила проти них кримінальні справи.

Однак, їм на противагу постали підлітки, так звані «Офніки», «кежуали», які не визнають  представників «Редан»  та вступають з ними у фізичне протистояння, привселюдно принижують однолітків, які не відповідають загальноприйнятим нормам зовнішнього вигляду, ображають, знущаються, б’ють, обрізають волосся та роздягають їх.

Такий підлітковий флешмоб із Росії встиг масово поширитися і в Україні. Зокрема, у Полтаві, Дніпрі та Івано-Франківську. Підлітки збираються великими групами й в громадських місцях влаштовують бійки між представниками двох субкультур. Декілька дітей в Україні вже постраждали через це.

Окрім цього, ПВК «Редан» приписують націоналістичні погляди. Самі учасники заперечують радикальні погляди, й кажуть, що лише захищають свою свободу одягатися так, як вони хочуть, та гуляти там, де хочуть. У соцмережах також є думка, що оригінальні реданівці поза політикою.

ПВК "Редан" - далеко не перша і не єдина субкультура, яка займається бійками і хуліганством. Подібні рухи завжди були і завжди будуть серед підлітків з не дуже благополучних сімей. Наприклад, можна згадати такі субкультури, як "оффники" або "стрейт едж".

Однією з причин того, чому неповнолітні стали жертвами провокацій, є гостра реакція підлітків на події сьогодення, необхідність виливу негативних емоцій, які супроводжують проживання подій війни. Під час збройного конфлікту їхня емоційна нестабільність зростає в рази. Оскільки підлітки мають недостатній життєвий досвід і не завжди здатні виважено аналізувати події, ворог запускає небезпечні течії, орієнтуючись на емоційно нестабільну незрілу аудиторію.

Батькам та вчителям  важливо пам'ятати, що поширення таких субкультур - це не причина, а наслідок психологічних, сімейних, шкільних  проблем у підлітків. Дитина з сім'ї, де її поважають і вислуховують, навряд чи зацікавиться таким агресивним рухом.

Якщо підліток зацікавився ПВК "Редан" - це привід відверто поговорити з ним і разом відвідати дитячого психолога. Підліток повинен відчувати, що сім’я та школа його підтримка, а не ворог.

Також батькам не варто бити тривогу, якщо підліток дивиться аніме. Аніме саме по собі не робить дитину агресивною і неслухняною, якщо у неї немає сімейних проблем. Це всього лише вид мистецтва, який дивляться мільйони людей по всьому світу.

Батькам і педагогам потрібно спостерігати за рухом ПВК "Редан". Але і піддаватися суспільній паніці не потрібно. Просто любіть своїх дітей та учнів    і вибудовуйте довірчі відносини з ними.


Роздрукувати статтю
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете прокрутити до кінця та залишити відгук. Пінги в даний час не допускаються.