27 вересня 2013 | Фоміна Віра

Розлучення очима дітей

Розлучення очима дітей

Коли батьки розлучаються, дитина переживає дуже складний період в своєму житті. І як би нам не хотілось думати інакше, розлучення залишається однією із найсерйозніших дитячих травм. Результати якого ми спостерігаємо, протягом всього дорослого життя людини. І звести нанівець її наслідки практично не можливо. Але можна спробувати зменшити завдану шкоду і навчити дитя робити правильні та корисні висновки. Це завдання складне, але цілком можливе для дорослих. Щоб його виконати потрібна лише одна річ, безмежна любов до дитини.
Чого бояться діти, коли розлучаються їхні батьки? Найголовніший дитячий страх під час розлучення батьків – думка, що мене розлюбили. Дитина вважає, що якщо її батьки не живуть разом, вони її не люблять. Особливо цей страх притаманний дітям молодшого шкільного віку.
А ще діти бояться, якщо батьки будуть жити окремо, вони не зможуть спілкуватися з одним із них. Дитину взагалі лякає все невідоме і з негативним присмаком. Особливо ситуація стає складною, коли батьки зайняті лише тим, щоб облити брудом один одного.
Як тільки ви вирішите роз’їжджатися, сповістіть про це свою дитину. Розмова буде складною, але ви повинні бути чесними з нею і один з одним. Багато батьків вважають, що розлучення не дитяча справа. Така позиція дорослих заганяє в глухий кут дитину, яка відчуває неприязнь батьків, але не знає причини таких стосунків. Мовчання невихід в такій ситуації.
Люди, що розлучаються, досить часто використовують дитину, як розмінну карту у своїх не простих стосунках. Така поведінка дорослих лише підтверджує віру дитини в те, що в ситуації, що створилась, винна вона сама.
Якщо у Вашій родині трапилося так, що далі будувати сімейне життя неможливо. Оточіть малюка теплом і турботою, проводьте з ним більше часу. Ставлення жодного з батьків до дитини не повинне змінюватися на гірше. Юридичне розлучення, розподіл майна повинні залишитися за межами уваги дитини. Не можна негативно оцінювати в присутності дитини маму або тата. Дитина повинна усвідомити, що розлучення перериває тільки зв\'язок між батьками. При цьому ви залишаєтесь з нею поряд назавжди.
Шановні батьки, пам’ятайте! Ваше дитя, то найдорожчий скарб в вашому житі, любов вашої дитини то найбільша ваша сила. Бережіть своїх найрідніших, будьте мудрими і поступливими. Ваші діти вам віддячать за те.


Роздрукувати статтю
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.