26 жовтня 2020 | Фоміна Віра

26 жовтня – Міжнародний день шкільних бібліотек

Засновником цієї календарної події виступає всесвітня організація ЮНЕСКО, за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек і вперше свято було проведено в 1999-му році. Дата святкування Міжнародного дня шкільних бібліотек в багатьох країнах, зокрема і в Україні — щорічно в четвертий понеділок жовтня.

За даними Міжнародної Федерації Бібліотечних Асоціацій та Установ, у світі налічується більше 569,6 тис. бібліотек. Найбільші «бібліотечні» континенти

-Європа (більше 440 тис. бібліотек) Північна Америка (більше 125 тис.). Найменше бібліотек в Африці всього 1,2 тис.

Найбагатшими зібраннями володіють бібліотеки Європи (більше 16 млрд.одиниць зберігання), Північної Америки (12 млрд.) й Азії (1,5 млрд.).

«Бібліотеки – це свобода. Свобода читати, свобода думок, свобода спілкування. Це освіта (що не є процесом, який зупиняється в день, коли ми закінчуємо школу або університет), це розваги, це створення безпечних просторів, а також доступ до інформації.» - [Ніл Ґейман  англ. письменник-фантаст ]

 


Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете прокрутити до кінця та залишити відгук. Пінги в даний час не допускаються.