12 січня 2021 | Фоміна Віра

Феномен у європейській та українській культурі – Агатангел Кримський

15 січня Україна і світ відзначатиме 150 років від дня народження Агатангела Кримського (1871-1942), українського історика, славіста і сходознавця, письменника та перекладача, одного з фундаторів першої української Академії наук.

Агатангел Кримський відомий як один із найвизначніших світових дослідників сходу. Він став автором численних наукових праць з історії культури арабських країн, ґрунтовно вивчав історію ісламу, письменство, літературу та театри Сходу. Людина-енциклопедія, людина-легенда з вражаючою біографією, унікальною пам’яттю і феноменальною працездатністю.
У три з половиною роки він умів  читати, у п'ять –  пішов до училища в Звенигородці, що на Черкащині куди переїхала сім'я. У прогімназії Острогу вивчив польську, французьку, англійську та німецьку мови. Після цього в київській колегії Ґалаґана вивчив грецьку, італійську, турецьку; українську вчив у Павла Житецького. У 18 років знав 8 мов.
Крім східних, Агатангел Кримський знав стільки мов, що навіть в одному з листів писав: «легше буде сказати, яких мов я не знаю». Дослідники і досі розходяться в підрахунках кількості мов, якими говорив поліглот. За різними даними, знав понад 60 мов, а хтось переконаний, що понад 100.

Його життєвий шлях - приклад національного сумління, звитяжної і чесної боротьби за волю та свободу. Академік Кримський - велика людина! Ми маємо  пишатись такими українцями!

Детальніше про  великого українця, справжнього вченого і патріота, який, не маючи й краплини української крові, беззастережно віддав своє життя за Українську національну ідею, можна дізнатися, переглянувши відео.

Л.О. Білей  - шкільний бібліотекар


Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете прокрутити до кінця та залишити відгук. Пінги в даний час не допускаються.