5 грудня 2013 | Фоміна Віра

Обласна науково-методична конференція «Ціннісні орієнтири в освіті»

Обласна науково-методична конференція «Ціннісні орієнтири в освіті»

4 грудня 2013 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради була проведена обласна науково-методична конференція «Ціннісні орієнтири в освіті», метою якої було визначення пріоритетних цінностей в освіті, шляхів їх утвердження в освітньому просторі регіону, можливостей підготовки педагогів до формування цінностей у суб’єктів навчально-виховного процесу.
На початку конференції з вітальним словом до учасників звернулася ректор інституту Н.М.Чепурна, яка відзначила актуальність і вагомість теми зібрання, побажала плідної роботи на шляху спільної наукової розробки та практичного впровадження у національний освітній простір пріоритетних цінностей. У першій частині конференції було висвітлено та обговорено визначальні ціннісні орієнтири, на які має бути спрямований навчально-виховний процес загальноосвітнього навчального закладу, зокрема: особистість (в освіті - учень, учитель, батьки), загальнолюдські та родинні цінності, довіра, людська гідність, здоров’я, формування ключових компетентностей, культурологічні принципи.
Друга частина конференції мала практичний характер: було проведено два майстер-класи з проблеми «Довірча взаємодія – ціннісний орієнтир розвитку шкільної освіти у контексті сучасних завдань педагогіки», а саме: «Уроки довіри для батьків молодших школярів» та «Уроки довіри у початковій школі».
Завершилася конференція «Оксфордськими дебатами», під час яких презентувалися діаметрально протилежні погляди на тезу: «Ціннісні орієнтири сучасної освіти визначають споживачі освітніх послуг».
Смілянську делегацію представляли Сигида С.В., методист міського методичного кабінету, Трушкова Т.С., директор школи №4, Шалигіна Н.В., методист ДНЗ№1, Палієва С.І., заступник директора школи №1.
Всі присутні на конференції зазначили, що на сучасному етапі розвитку освіти педагогіка та психологія все більше зосереджуються на ціннісних орієнтирах у педагогічному просторі та ролі національної еліти (серед яких особливе місце належить учительству) як носія суспільних та історичних традицій.

Палієва С.І.,
заступник директора з навчально-виховної роботи,
учасник конференції
 Обласна науково-методична конференція «Ціннісні орієнтири в освіті»

 Обласна науково-методична конференція «Ціннісні орієнтири в освіті»

 Обласна науково-методична конференція «Ціннісні орієнтири в освіті»


Роздрукувати статтю
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.