6 квітня 2013 | Фоміна Віра

«ЕКОС» – призер обласного конкурсу агітбригад екологічної просвіти

«ЕКОС» - призер обласного конкурсу агітбригад екологічної просвіти

Екологічне виховання та освіта особистості – невід’ємна найважливіша частина діяльності системи освіти в Україні.
У Смілянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 впроваджується низка заходів по підвищенню екологічної освіти і культури у дітей та молоді, проведенню конкретних практичних дій по збереженню, охороні та відновленню довкілля. Одним із видів формування екологічної культури в учнівської молоді є шкільна екобригада «ЕКОС».
Наприкінці березня стартував Всеукраїнський конкурс шкільних колективів екологічної просвіти під лозунгом: «Земля - наш спільний дім».
26 березня 2013 року на базі Черкаського обласного еколого-натуралістичного центру проведено обласний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти (конкурс екологічних агітбригад), який був присвячений охороні та збереженню тварин, що занесені до Червоної книги України. Мета конкурсу — активізація участі учнівських колективів в природоохоронній роботі та екологічному русі, виховання любові та пошани до навколишнього середовища засобами театрального мистецтва.
В конкурсі взяли участь учні з 16 навчальних закладів області. Цьому передував збір місцевого матеріалу з найгостріших екологічних проблем населених пунктів Черкаської області.
Виступи агітбригад були яскравими, цікавими та змістовними. Мова йшла про природні ресурси кожного населеного пункту, були наведені статистичні дані про екологічний стан області. Наявність наочних презентаційних матеріалів, музичне оформлення, артистичність, гумор викликали захоплення у вболівальників. Кожна команда намагалася зробити свій виступ неповторним.
Члени журі відмітили змістовний сценарій, влучність та гостроту висловлювань, прекрасно підібраний музичний супровід, рівень виконавської майстерності агітбригад усіх команд – учасниць конкурсу. Комунікабельність, громадянську зрілість, екологічну свідомість показали всі агітбригади. Найпереконливішим був виступ переможців - агітбригади «Атас» з Корсунь-Шевченківської школи №2, яка за підсумками журі посіла перше місце та представлятиме Черкаську область на Всеукраїнському етапі. Агітбригада «ЕКОС» Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 посіла почесне ІІІ місце, нагороджена Дипломом, а учасники команди Бритик Є., Литвин Т., Мороз А. (8-б), Тютенко А., Маслюк Я., Ляшенко Є.(9-б) нагороджені призами. Слід зазначити, що організаційно-підготовчу роботу здійснювали педагоги школи: над сценарієм працювала Палієва С.І., заступник директора з навчально-виховної роботи, презентаційні матеріали та наочність готувала вчитель біології та екології Демиденко Н.В., хореографічні постановки здійснювала педагог-організатор Яхненко Л.І., а музичний супровід та озвучення – Бойко О.Л., лаборант школи.
Огляд-конкурс шкільних колективів екологічної просвіти, безперечно, сприяє активізації руху учнівської молоді, підвищенню екологічної культури не тільки школярів, а й всього населення, адже виступи агітбригад привертають увагу влади на місцях та громадських організацій до локальних проблем, згуртовують учнів у їх вирішенні. А це і є один із засобів захисту та збереження навколишнього середовища.

Євгенія Бритик, учениця 8-Б класу,
капітан екобригади «ЕКОС»

«ЕКОС» -  призер обласного конкурсу агітбригад екологічної просвіти

«ЕКОС» -  призер обласного конкурсу агітбригад екологічної просвіти


Роздрукувати статтю
Категорія: Новини школи
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.