2 квітня 2013 | Фоміна Віра

Шевченківські березини

Шевченківські березини
Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті просяє веселка,
Повні сил і живої снаги,
Ми вшановуєм пам’ять Шевченка.

Весна – це пора Т.Шевченка. Березень 1814 року подарував йому життя, а Бог послав долю. Квітень 1838 року зробив Тараса-кріпака найщасливішою людиною – він отримав свободу. У травні 1861 тіло Поета-борця повернулося у лоно рідної землі – він навіки оселився на Чернечій горі.
З місяцем березнем пов’язано багато важливих подій. Але про одну подію кожного року пам’ятають усі люди як в Україні, так і за її межами. Адже 9 березня - день народження великого поета, людини світлого розуму, чистих помислів та трагічної долі – Т.Г.Шевченка. 10 березня – це той день, коли людство вшановує пам\'ять генія, що увійшов у безсмертя.
Ці дві дати злилися в одну – Шевченківські дні, Шевченківські березини. Доброю традицією стало у Смілянській ЗОШ №1 звертатися до Слова Великого Кобзаря, звіряти по ньому свої кроки, погляди.
Ось і у ці весняні дні у школі відбулися урочистості, присвячені 199 річниці з дня народження поета і художника. Учні підготували виступи та композиції, присвячені славній даті. У класах лунали невмирущі твори Кобзаря. Учні з цікавістю взяли участь у іграх, тематичних конкурсах, створенні проектів. Учнівські ілюстрації до творів Кобзаря прикрасили виставковий центр школи.
Перед небувалим талантом Тараса Шевченка, перед непростою його особистістю схиляють голови всі, хто знайомий із творчістю поета. А тому незабутніми стали заходи, проведені у кожному класі упродовж тижня.
Вшануванню великого сина українського народу присвячено літературні години для учнів 1-4 класів: „Маленьким про великого Тараса”, „Літопис Шевченкової долі”, мистецький нарис про Великого Кобзаря „Талант любити Україну”, година поезії „Золоті зерна поезії”, відеофільм „Край, де народився геній”, заочна мандрівка „Шляхами Тарасової долі”, літературна вікторина „Упізнай героїв творів Т.Г. Шевченка”.
Учні 5 класів разом із учителем Якимів В.П. та працівниками центральної бібліотеки провели екскурс у минуле „З історії книги” і багато цікавого дізналися про найвеличнішу книгу усіх віків і народів – „Кобзар”.
Нікого не залишила байдужим літературно-музична композиція, яку семикласники підготували разом із учителем Ткаченко Л.Л. учні доклали зусилля, щоб захід, як завжди, пройшов на високому рівні. Так, Стовбуненко підготував цікаві відео матеріали про життя нашого видатного земляка, Нюкіна В. виконала акапельно пісню на слова Т.Шевченка «Тополя», а Плакс юк Д., Вдовик Ю., Войцехівська А., Тищенко В декламували улюблені поезії із творчого доробку Кобзаря. Завдяки спільним зусиллям учителя і учнів свято вийшло цікавим.і перетворилося у ще одне суцвіття, вплетене у вінок шани і пам’яті Великому Кобзареві. Адже проходив захід під гаслом „Нове життя будуємо – голос Кобзаря чуємо!”
Старшокласники старанно готувалися до конкурсу ерудитів „У вінок шаги Кобзареві”. Учні виявили високий рівень обізнаності із основними віхами життя Поета, становлення і розквіт його таланту Митця пера і пензля. Переможцями у конкурсі стала команда 9 – Б класу „Діти Тараса” (учитель Сорочинська С.К.)
А який артистизм виявили учні 1-11 класів у конкурсі читців – декламаторів творів Т.Г.Шевченка! Щиро і схвильовано лунало слово Кобзаря. Конкурс перетворився на свято Слова Тараса.
Багато віршів Т.Шевченка покладено на музику, а тому „Пісенний вернісаж” об’єднав під керівництвом В.М.Пустовіт тих школярів, кому близькими є твори Кобзаря, що линуть піснею над світом.
Сучасні школярі люблять творити. І конкурс – захист презентацій „З Кобзарем у серці”- свідоцтво тому. Конкурс проходив у двох номінаціях: „Шляхами Великого Кобзаря” та „Шевченко і Черкащина”. Цікавими і неповторними були представлені учасниками роботи. Кращими визнано проекти Поліщука А. (6-А клас), Биченка В. та Гончаренка А. (9-Б клас), Брус В. (10 клас). Їх роботи візьмуть участь в обласній історико-краєзнавчій експедиції учнівської молоді „З Кобзарем у серці”.
Урок української літератури „Любові пам’ять незабутня...” дав змогу учням 9-А та 9-Б класів почути драматичні струни закоханого серця Т.Шевченка, а поезії, присвячені Варварі Рєпніній та Ганні Закревській, Агаті Уськовій та Ликері Полусмаковій схвилювали юних шанувальників земляка.
Ми любимо Тараса, шануємо його талант, схиляємо низько голову перед його стійкістю, волелюбністю і болем-любов’ю до рідного народу. А тому так трепетно віднеслися учні до створення у кожному класі Шевченківського куточка, у якому розмістили книги Кобзаря і ілюстрації до його творів, вишиті портрети Тараса і стінгазети, твори-роздуми і авторські поезії.
Підведення підсумків Шевченківських березин відбулося на шкільних лінійках: в урочистій обстановці було вручено Грамоти, Подяки та сувеніри найактивнішим учасникам заходів, конкурсу читців-декламаторів поезій Т.Шевченка, конкурсу ерудитів „У вінок шани Кобзареві”.

Живи, поете, в бронзі і граніті,
Живи , поете, в пам\'яті людській.
Живи в піснях, живи у "Заповіті"
У слові провіднім, у славі віковій.
Л. Дмитренко

Сорочинська С.К.,
учитель української
мови та літератури

Шевченківські березини
Шевченківські березини
Шевченківські березини
Шевченківські березини
Шевченківські березини
Шевченківські березини
Шевченківські березини
Шевченківські березини

Роздрукувати статтю
Категорія: Новини школи
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.