3 червня 2015 | Фоміна Віра

Парк «Київська Русь»

0tWAMQEolcoУ день Трійці небагатьом учням нашої школи пощастило відвідати парк «Київська Русь», що розбудовується у Київській області завдяки меценату В.В.Янченку. Цікава зустріч з історичним минулим нашої держави очікувала на нас. На вході до парку гостей зустрічали хлібом-сіллю, співали святкових пісень. Змістовну екскурсію територією історично-культурного  комплексу провів пречудовий екскурсовод – Юрій.

«Парк Київська Русь» — це єдине і неповторне відтворення одного з найвідоміших і найзагадковіших міст середньовічної Європи — Древнього Києва V-XIII ст., відомого як Дитинець Києва або Град Володимира. Ми повністю поринули в атмосферу того часу та у повному масштабі оцінили архітектурний образ.

На території Дитинця будуються хати й споруди V-XIII ст., а саме: кріпосна стіна, Десятинна церква, Федоровський і Янчин монастирі, Палаци Аскольда, князя Володимира і княгині Ольги, Софійські, Михайлівські, Подільські ворота та інші споруди, що відображають життя і побут середньовічних киян.

Над створенням Нового Древнього Києва працюють найвідоміші вчені світу, які знаються на дослідженні періоду Київської Русі — історики, археологи, етнографи.

Площа відтворюваного Дитинця-Кремля Києва — 10 га, а вся територія «Парку Київська Русь» — 50 га.

Творці парку ставлять перед собою мету побудувати культурний і духовний центр, який уже сьогодні відвідують сотні тисяч туристів з усього світу.

Місцевий театр влаштовує для глядачів незабутні та яскраві театралізовані дійства, виступи кінного театру дивують каскадерськими трюками, члени клубів історичної реконструкції зображують сцени середньовічних баталій, а у їхньому таборі на території парку до деталей наслідується побут, звичаї та військова культура давніх часів.

Гості фестивалів мають змогу побувати на екскурсії по парку та у таборі реконструкторів, взяти участь у різноманітних інтерактивах: пограти у середньовічні ігри, випробувати свою силу, спритність та кмітливість у спеціальних конкурсах, поводити хороводи навколо вогнища, потанцювати під автентичні середньовічні мотиви на етнодискотеці. Також можна відвідати музей середньовічного костюму, взяти участь у майстер класах народних ремесел, постріляти з лука чи пометати списи у середньовічному тирі та багато іншого.

Неймовірно яскравою є і вечірня фестивальна програма. Глядачі мають змогу побачити незабутнє вогняне шоу та святковий феєрверк.

Ми відвідали парк 1 червня, коли  кращі бійці клубів історичного бою зібралися тут на Чемпіонат України з середньовічного історичного бою «Зов Героїв».

Витязі із Києва, Харкова, Львова, Одеси, Донецька, Луганська, Луцька, Житомира, Рівного, Дніпропетровська, Запоріжжя вийшли  на ратне поле, аби довести, що гідні слави своїх далеких предків. Серед учасників -  бійці, які захищатимуть честь нашої держави на світовому чемпіонаті світу з історичного бою у Хорватії.

Гості Древнього Києва побачили повноконтактні бої із застосуванням наступальної та захисної зброї, характерної для Середньовіччя. Лицарі билися в обладунках, вага яких перевищує 30 кг. Вони продемонстрували майстерність володіння зброєю у безкомпромісних поєдинках, боях 5 на 5 воїнів та 21 на 21 боєць. Видовищною була масова битва – «стінка» на «стінку», під час якої було застосовано стародавню метальну зброю требуше.

На початку чемпіонату відбувся парад княжих прапорів, парад учасників Чемпіонату,

фотосесія з учасниками та В. Янченком, танцювальний флеш-моб, у якому ми охоче брали участь. Особливе захоплення викликав у глядачів виступ кінно-трюкового театру (джигітовка), де дуже вправними були дівчата.

Ми прогулялись Давнім Києвом, відвідали стан кочівників, зійшли на пагорб Перуна, пройшлись Великим Ярославовим двором, ознайомились із будовою  давнього судна, на якому було подолано шлях «із варягів до греків», загадали бажання біля Велесового каменя.

Хочемо подякувати нашим класним керівникам Світлані Іванівні (10 клас) та Оксані Олександрівні (8-Б клас),  які залучили нас до подорожі.

Ось такою була зустріч із історичним минулим. Сподіваємось, що наша екскурсія до парку «Київська Русь» не була останньою. Адже там кожні вихідні відбувається якась подія.

                                    Учні 8-Б та 10 класів

fwBMPE7p9JoU_yVZ1iFz9QVnjTLr4WUgI1 2 3 4


Роздрукувати статтю
Категорія: Новини школи
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете прокрутити до кінця та залишити відгук. Пінги в даний час не допускаються.