18 листопада 2013 | Фоміна Віра

День украї́нської писе́мності та мо́ви

День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада
У нашій школі майже всі вчителі мають безпосереднє відношення до цього свята, хто більше, хтось менше (я маю на увазі вчителів математики, фізики…) та все ж усі, без винятку, люблять читати художню літературу.
Тому я вирішила взяти інтерв’ю у багатьох вчителів, учнів нашої школи, просто пересічних громадян нашого міста з приводу літературних уподобань та значення мови у житті українців.
Здається, всім відомо, що за традицією в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн. з 20 країн світу. Але що цікаво, переможцями конкурсу можуть стати ті, хто добре знає мову і літературу, ерудований у різних галузях, справжній патріот. Я, спілкуючись, зробила для себе невеликі відкриття. Поділюсь, шановні читачі, з вами …
Вам цікаво, якою літературою захоплюються наші вчителі та учні?
На таке просте питання отримала цікаві відповіді. Наприклад, вчителі та учні надають перевагу творам сучасної літератури, із задоволенням читають Люко Дашвара, Марину Павленко, Паоло Куельйо, Рея Бредбері, Януша Вишневського та інших.
Смаки і дорослих, і дітей співпали щодо психологічної літератури. Під час розмови з’ясувалось, що кожен співрозмовник з вдячністю згадує своїх вчителів української мови та літератури, які заклали міцні знання та прищепили любов до українського слова.
Також я ставила питання, чи важливо у нашому комп’ютеризованому світі читати книги, спілкуватись «живим» спілкуванням. Відповідь була однозначна: «Так. Книга повинна жити, а жива мова –найкраща за всі комп’ютерні технології».
Отже, ми повинні зробити все можливе, щоб наша мова не пішла у небуття. Бережімо традиції нашого народу, плекаймо рідне слово.

Мар’яна Брощан,
учениця 8-А класу


Роздрукувати статтю
Категорія: Новини школи
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.