27 січня 2014 | Фоміна Віра

Стежками слави смілянських героїв

Коли знялись над Тясмином заграви,

Сміляни вийшли сміливо на бій,

Життя за Батьківщину віддавали

У битві безпощадній, грозовій.

 

    Напередодні 70-ої річниці визволення Сміли  в нашій школі учні 10-11 класів провели  науково-краєзнавчу конференція «Шляхами подвигу і слави». Ми всі пам’ятаємо про подвиг 373-ої Миргородської стрілецької дивізії, яка 29 січня визволила наше місто від фашистських загарбників. Ця історична подія є для нас по-особливому болючою та пам’ятною. Вона неодмінно стосується кожної родини в нашому місті. Людей, які віддали своє життя за Смілу, було 37818. Жахлива кількість для маленького містечка!!! Дійсно, бої були досить жорстокими та кровопролитними. Кожен із солдатів йшов вперед, на зброю, відстоюючи своє місто до кінця.

На конференції було розглянуто шляхи просування німецьких військ до Сміли, названо прізвища військових , які зробили особливий внесок у визволення, прізвища підпільників, які стали вічними, втілившись в назвах смілянських вулиць.Серед них Герої Радянського Союзу і прості солдати: Сенатор В.Т., Гордієнко В.Ф., Коробейник Ю., Мірошніченко С.Є. та інші.

На території Сміли існує 13 братських могил. Там упокоєві люди, які подарували нам  мирне небо над головою та впевненість у завтрашньому дні.    Нажаль, ми згадуємо про них лише під час таких свят (29 січня), ходимо до Вічного Вогню лише 9 травня. Але потрібно робити це частіше, щоб відчути єдність поколінь, які повинні дбати один про одного, щоб покласти квіти і запитати у рідних: «Хто з моїх отам?», щоб цікавитись історією та творити часопис рідного міста, щоб просто бути людьми, які пишаються своїми героями, які вшановують славу про них, які вдячні їм до останнього поклику душі… На думку приходять слова місцевого поета Олекси Бакуменка:

Давно над містом відгриміли гармати,

і знову приходить розквітла весна...

Лежать у могилах герої-солдати,

В безсмертя записані їх імена.

Аліна Козлова, учениця 10 класу

DSCN4202 DSCN4204 DSCN4206 DSCN4207 DSCN4208 DSCN4209 DSCN4210 DSCN4211


Роздрукувати статтю
Категорія: Новини школи
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.