28 січня 2014 | Фоміна Віра

Математику вже тому вчити потрібно, що вона розум до ладу приводить

У січні традиційно  в нашій школі проводиться тиждень предметів математичного циклу, що включає  найдревніші, найточніші, наймудріші, найскладніші науки – математику, фізику, інформатику, астрономію.

Не став виключенням тиждень і цього року. Розпочався він із  виступу лекторської групи у 1-4 класах «Математичні цікавинки», у 5-7 класах -  «Математика – цариця наук», у 8-9 класах «Фізика у нашому житті», у 10-11класах «Загадкова астрономія». Так школярі мали змогу  ознайомитися з цікавими фактами з історії математики, фізики,  інформатики та астрономії.

На шкільному стенді учнями 5-7 класів була продемонстрована виставка – конкурс картин-аплікацій, створених з геометричних фігур «Математичний вернісаж».

Учні 6-А класу ( вчитель Палієва С.І.) презентували  проекти «Дивні числа», а учні 8-х класів ( вчитель Бойко С.М.) -  мультимедійні проекти з фізики.

Про цікаве застосування математики учні 7-х класів ( вчитель Величко О.О.) дізналися з презентації відеороликів. Дві команди 9-х класів захищали творчі проекти «Геометрія, яку створила людина. Фрактали» ( 9-Б) та «Парабола в архітектурі, науці та техніці» (9-А).

На виховній годині учні 5-В  класу ( вчитель Фоміна В.О.) провели захід «В країні інформатики», де розмовляють мовою цифр, чисел та символів, де панує порядок і логіка, система і стабільність, вишуканість і творчість.  Змістовним були математичні заходи, які організували та провели учні 10 та 11 класів (вчитель Грицай Н.М.).

Активними були і учні молодших класів. і тим самим довели, що і вони  мають здібності до вивчення предметів математичного циклу. Так, учні 1-х класів розважалися у математичному інтелектуальному кафе. А прекрасну математичну кмітливість, зосередженість, організованість при виконанні завдань, розв’язування цікавих логічних задач та ерудицію продемонстрували учні 4-х, 2-Б та 2-В під час проведення математичного КВК.

Цікавою та змістовною була конкурсна програма «Математичний калейдоскоп» у команд  2-А класу, де учні продемонстрували свої  математичні знання та кмітливість, зацікавленість математикою.

Проведений тиждень показав, що учні  мають прекрасну ерудицію, вміють логічно мислити і не байдужі до вивчення точних наук.

 

Бойко С.М.,

учитель фізики, астрономії та математики

 

Відгуки учнів

1

Учнями 9-х класів проведено виховну годину на тему «Математика навколо нас». Прозвучала велика кількість нової інформації, було показано презентації та відеофільм з коментарями до них. Нам було дуже цікаво. Учні Бритик Є., Кулик М., Семушина Н., Литвин Т., Одинцова Д., Кальченко Є., Чубатенко Д. познайомили нас  із фракталами, параболою ,"золотим перерізом" та безліччю інших цікавих термінів, фактів,  незнаних досі.

Загальне враження, на мою думку, було класно!

 Альона Виштикайло,

учениця 9-Б класу

 

Світ математики і фізики такий яскравий! Нещодавно нам запропонували створити картини-аплікації із кольорових геометричних фігур. І ось фойє школи прикрасили дивовижні квіти, тварини, казкові персонажі, абстракції виготовлені із кругів, квадратів, ромбів, правильних і неправильних все можливих геометричних фігур. Навіть не думали, що таке можна створити! Дякуємо 5-А, 5-Б, 5-В, 6-А, 6-Б, 7-А, 7-Б класам за чудові витвори мистецтва.

Захарова Анна, учениця 6-А класу

2

Учні 7 класів зібралися разом, щоб поділитися інформацією, знайденою у відеороликах, про цікаве застосування математики  в житті. Найбільше захоплення в учнів викликало відео про застосування математики в різноманітних  спортивних іграх.

Інна Бреус, учениця 7-Б класу

 

 

 


Роздрукувати статтю
Категорія: Новини школи
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.