6 лютого 2014 | Фоміна Віра

Педагогічна спадщина В.О.Сухомлинського

Методична робота з педагогічними працівниками в школі №1 реалізується як через традиційні, так і нетрадиційні форми її організації. Ми не відмовилися від загальних форм методичної роботи. Традиційно на початку лютого  педагоги школи збираються на педагогічні читання. Метою даного заходу є відкритий обмін досвідом педагогів школи щодо використання інноваційних педагогічних технологій на уроках та в позаурочній діяльності. Педагогічні читання, які традиційно проводяться в школі є  не тільки способом обміну досвідом, а й шляхом самовдосконалення вчителів, методом реалізації «родзинок» педагогічних напрацювань, покажчиком  найбільш ефективних напрямків навчально-виховного процесу.

Цього навчального року педагогічні читання були присвячені педагогічній спадщині В.О.Сухомлинського. Учителі школи взяли участь в обговоренні питання використання педагогічних ідей видатного педагога у навчанні та вихованні учнівської молоді. Майстер- клас провели вчителі початкової школи Курбатова Т.М. та Линник З.О.

Уже більше сорока років немає серед нас Василя Олександровича Сухомлинського, але його незрима присутність досить відчутна. Більше того, популярність народного вчителя, видатного педагога, вченого й мислителя сьогодні навіть ширша, ніж за його життя. І це закономірно: з височини років ідеї, думки, рекомендації В. Сухомлинського, що витримали випробування життям, знайшли і творче застосування в практиці тисяч освітян, бачаться ще більш актуальними та значущими. Слід людини в історії визначається тим, наскільки її внесок до суспільного багатства, її ідеї здатні слугувати наступним поколінням. І тому визнання В. Сухомлинського як видатного українського і світового педагога другої половини XX ст. незаперечне.

Активну участь в педагогічних читання «Освітньо – виховні ідеали  В.О. Сухомлинського в контексті сучасності» взяли вчителі: Палієва С.І., Ткаченко Л.Л., Силка Н.А., Сущенко Є.Л., Кравченко С.А., чиї виступи були присвячені вихованню справжньої Людини.

Мудрі слова великого педагога й понині нагадують нам про те, що означає бути справжньою людиною, надихаючи нас на добрі думки та справи: « Бути справжньою людиною – значить віддавати сили своєї душі в ім’я того, щоб люди навколо тебе були красивішими, духовно багатими; щоб у кожній людині, з якою ти стикаєшся в житті, залишилося щось гарне від тебе, від праці твоєї душі!»

                                                                                                  Палієва С.І.,

                                                      заступник директора з навчально-виховної роботи

5 6 7 8 3 4


Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.