6 лютого 2014 | Фоміна Віра

Чи знаєте Ви про вплив кольорів на людину?

3Символічне значення кольорів складалося у народів світу протягом декількох століть.
Розглянемо, наприклад, чорний та білий кольори. На Заході чорний колір сприймається, як драматичний та сумний. Традиційно чорний – це колір жалоби. Білий колір, навпаки, асоціюється з чистотою, світлом, оптимізмом. Але у деяких країнах світу саме білий, а не чорний, вважають кольором жалоби…
Психологи встановили, що блакитний – заспокійливий колір. Він сприяє фізичній релаксації, створює атмосферу безпеки та довіри. Блакитний колір вважається кольором творчості, його рекомендують для учбових аудиторій. Людина, яка віддає перевагу блакитному кольору – прагне до спокою, гармонії з оточуючими.
Жовтий колір – психологи асоціюють з інтелектом та виразністю. Він підвищує концентрацію, покращує пам’ять, сприяє швидкому прийняттю рішень. Людина, яка віддає перевагу жовтому кольору – прагне до свободи, незалежності, вражень.
Червоний колір – стимулює, наповнює потужною, але грубою енергією. У великій кількості може спровокувати гнів, емоційне напруження. Людина, яка віддає перевагу цьому кольору – впевнена у собі, прагне до влади, визнання.
Зелений колір - символізує життя та гармонію. Якщо людина віддає перевагу зеленому кольору, то це символізує самоповагу, силу волі, постійність переконань, відповідальність.
Фіолетовий колір – артистизм, оригінальність ідей. Людина, яка віддає перевагу саме цьому кольору – чуйна, володіє добре розвиненою інтуїцією, прагне до порядку.
Чорний колір – комплекси, пригнічення, депресія. Людина, яка обирає чорний колір – самокритична, терпляча, таємнича.

Роздрукувати статтю
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.