14 квітня 2014 | Фоміна Віра

Патріотизм: знак питання

«Не питай, що твоя Батьківщина може зробити для тебе , - спитай, що  ти можеш зробити для своєї батьківщини ».       (Дж. Кеннеді. )

Дебати за темою «Патріотизм: знак питання» пройшли між учнями 10 (команда ствердження «Майбутнє України») та 11 (команда заперечення «Доба правди») класів.

Питання не в тому, потрібен чи не потрібен нам патріотизм. Будь-яка країна розсиплеться на порох , якщо її громадян не об'єднує прихильність до землі, на якій вони живуть, бажання зробити життя на цій землі краще.

Ми звикли пишатися ратними подвигами нашого народу, але перемоги у війнах не завжди роблять країну багатою і щасливою.

Ми справедливо пишаємося нашою культурою, але чомусь вона не захистила нас від пияцтва та наркоманії, не позбавила нас від хамства і брутальності, вульгарності і аморальності.

Можливо, підстави для нашого патріотизму лежать не стільки в історії, скільки в сьогоднішній повазі до себе як до вільних, творчих і повних творчої енергії людям.

Виховання почуття патріотизму, обов'язку перед батьківщиною і перед своєю сім'єю, виховання моральності учнів, відповідальності за свої вчинки. Розвиток усного монологічного мовлення учнів . Закріплення на практиці правил усного виступу перед аудиторією.

На обговорення було виставлено 5 питань для оговорення на патріотичну тему. Для висловлення своєї думки  щодо даного запитання учасникові команди надавалася одна хвилина, також одну хвилину було надано для обговорення спірних запитань 9раунд запитань). Дискусії були тривалими та напруженими, кожен учасник команд відстоював свої думки. Найактивнішими виявилися Мельник Катерина та Бакай Ангеліна.

На обговорення було висунуто декілька запитань:

-         Як ви розумієте слова «батьківщина», «патріотизм» ?

-         Чи вважаєте себе патріотом ? Чому ?

-         Які вчинки треба вчинити, щоб їх назвали патріотичними ?

-         Чи готові ви присвятити своє життя процвітанню Батьківщини?

-         Ваше ставлення до військової служби?

Звісно 11 класу було складніше, адже вони здебільшого висловлювали не свої думки, а ту позицію, яка дісталася їм згідно жеребкування.

Провели захід Палієва С.І., заступник директора з навчально-виховної роботи, та Кавун І.М., учитель суспільних дисциплін. До експертної групи, яка оцінювала роботу команд, увійшли Гайдай І.Б., директор школи, та Демиденко Н.В., учитель біології.

Команду 11 класу представляли: Бакай А., Галіба Я., Старостіна Т., Ткаченко А., Чубенко В., а до команди 10 класу увійши: мельник К., Мірошніченко В., Тютенко А., Биченко В., Литвин Н.

Вважаємо дебати з теми патріотизму дуже корисними, змістовними. Сподіваємось на наступні зустрічі у шкільному курсі «Дебати».

 

                                                                        Анастасія Тютенко,

                                                                          учениця 10 класу

1 2


Роздрукувати статтю
Категорія: Новини школи
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.