11 жовтня 2013 | Фоміна Віра

Вплив батьків на формування особистості дитини

Вплив батьків на формування особистості дитини

Сила впливу батьків – у вірі в них дитини, у її переконані, що близькі для неї люди завжди праві, а їхні рішення і вчинки – справедливі.
Від того ,на що і як спрямований вплив родини ,багато в чому буде залежати результат виховання. Щоб родина успішно впоралася з вихованням дітей ,батьки повинні знати основні педагогічні вимоги і створювати необхідні умови для виховання дитини в сім’ї .
Що це за умови? Насамперед ,це родинний уклад ,при якому кожний із дорослих членів родини розуміє свою відповідальність за виховання дітей.
Виховують дитину і весь життєвий повсякденний лад ,встановлений у родині , взаємини між її членами ,ставлення до праці ,відпочинку ,подій у державі ,обстановка, що оточує дитину. Учити добру ,працьовитості треба не тільки словом ,але й самою справою, добрим керівним прикладом життя і поведінки.
Джерелом благополуччя дитини в родині ,умовою її правильного виховання є любов до неї батьків. Діти дуже тягнуться до любові й ласки , гостро переживають їхній дефіцит. Любов – творець усього доброго , піднесеного. Така любов створює почуття захищеності ,справжнього комфорту. При цьому дитина активніше осягає світ, легше опановує знання . У неї краще розвиваються здібності ,вона впевненіше визначає свою дорогу в житті, вибирає друзів.
Справжня батьківська любов учить людину культури почуттів , розуміння добра ,формує почуття обов’язку ,чуйності.
Любов ,ласка ,ніжність, які дитина сприйняла в дитинстві ,у подальшому допомагатимуть їй правильно вирішувати складні життєві проблеми.
Тим часом у практиці сімейного виховання нерідко можна спостерігати випадки , коли батьки дуже люблять дітей ,оберігають їх від усяких труднощів ,піклуються про їхнє здоров’я ,харчування ,навчання , а діти виростають грубими , егоїстичним ,жорстокими ,і ,в першу чергу ,це виявляється у ставленні до батьків. Як правло, у цих випадках винна не любов сама по собі ,а нерозсудливість любові. Батьки самі ставили дітей у такі умови ,за яких із них нічого ,крім егоїстів ,і не могло вирости.
Любов батьків передбачає участь дитини в житті родини .Дитина дуже рано повинна зрозуміти ,що вона – такий же член родин , як і всі інші ,і вона має піклуватися про інших так само ,як і інші піклуються про неї. І батьки , і діти повинні мати в родині свою частку праці і свою частку відпочинку.
Спосіб життя батьків - основа їхнього авторитет у дітей. Вимоги до дітей не повинні розходитися з власною поведінкою . Батьки повинні пам’ятати ,що всі їхні дії перебувають під постійним ,безпосереднім контролем дітей.
Повага до особистості дитини розуміння її інтересів ,прагнення бачити в ній людину – необхідні умови для зміцнення авторитету.
Тільки поважаючи особистість дитини ,можна допомогти їй стати людиною в найвищому значені цього слова. Не можна дивитися на дитину як на власність , з якою що хочеш ,те й можеш робити ,як на тягар або іграшку.
Необхідно навчитися бачити в дитині людину.

З повагою практичний психолог Силка Н.А


Роздрукувати статтю
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.