12 жовтня 2015 | Фоміна Віра

Кишенькові гроші у дітей

Image044Кишенькові гроші-це засіб, який виховує у дітей самостійність, відповідальність,упевненість у собі. З грошима необхідно навчитися поводитись правиьно, підкріплювати повчальні розмови практичним досвідом.

Потрібно говорити з дитиною про цінність і корисність будь якої речі. Порівнюйте, але не засуджуйте за покупку привертайте дитячу увагу та інтерес до справді цінної та потрібної речі, поясніть її переваги.

Дитина ще змалку обов’язково має вчитися планувати прибутки і витрати.

Якщо її цого не навчити у дитинстві, то у дорослому житті її доведеться складно.

Від батьків залежить, з якого віку мони можуть дати гроші своїй дитині. Школярам гроші треба починати давати на те, що необхідно,-у громадському транспорті, харчування у школі. Приміром можна давати,ще трохи на дрібні витрати.І дитина почувається вільною-вона має трішки грошей у запасі.

Деякі батьки практикують оплату за гарні шкільні оцінки, хатню роботу, вважаючи, що це дисциплінує дитину, привчає її до порядку, дає мотивацію для гарних досягнень, наприлад, у навчанні,а отже-дає дитині самостійно зробити кишенькові гроші.

Не можна стверджувати однозначно, що за виконані дитиною доручення та шкільні досягнення батькам треба платити.Усе залежить від стосунків у сімї. Можливо варто спробувати, але не можна робити з цього самоціль, інакше такий метод може обернутись на шантаж.

Не варто також преміювати її за гарну поведінку і слухняність: це має бути не подвиг, а щоденна праця.

До речі, якщо ваша дитина заробила влітку гроші і нічого не купила своїм батькам, а витратила все тільки на себе, це вже сигнал тривоги намагайтеся пояснити на простих прикладах, у чому вона не права.

У дітях потрібно виховувати ставлення до грошей як до засобу, а не як до мети. Тому в сім’ї  повинні поряд з матеріальними цінноcтями культивуватися не матеріальні.

Усім зрозуміло що гроші-це добробут, але за гроші не можна купити щастя.

 

 

 

З повагою

Практичний психолог

Силка Н.А.


Роздрукувати статтю
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете прокрутити до кінця та залишити відгук. Пінги в даний час не допускаються.