8 квітня 2014 | Фоміна Віра

Школярі та суспільні колізії

Ця пам’ятка допоможе дорослим вберегти психіку дитини від надмірних перевантажень і сформувати імунітет до негативних впливів у періоди загострень соціальних конфліктів. радимо дотримуватися її і в повсякденні.

-                Педагоги і батьки мають бути носіями життєвого оптимізму, гарантами безпеки і благополуччя дитини.

-                Формувати позитивне світосприйняття, необхідне для її повноцінного розвитку.

-                Попри будь-які колізії дорослого життя треба створювати в родині та школі спокійну, “світлу” атмосферу, сповнену позитивних життєствердних настроїв.

-                Поводьтеся розважливо, помірковано, гасячи власні пристрасті. Не ведіть дискусій, зокрема й  політичних, у присутності дітей. Не нав’язуйте їм своїх переконань і не критикуйте погляди їхніх батьків.

-                Ні в якому разі не можна залучати дітей до небезпечних масових акцій.

-                Тривожну для дітей інформацію слід дозувати, пом’якшувати, заспокоюючи й підбадьорюючи їх, запевняючи, що з будь-якої ситуації є вихід.

-                Про події, що схвилювали дитину, говоріть миролюбно й мудро, аналізуйте і пояснюйте їх об’єктивно, засуджуючи прояви агресії та вандалізму як такі, незалежно від ваших політичних симпатій.

-                Обговорюючи ситуацію, переключайте увагу дітей з негативних фактів на позитивні. Прикладом може бути величезна людська самовідданість, взаємодопомога і громадянська активність, проявлені в останніх подіях.

-                Малюйте дитині світ не  чорно-білим  (поганий – добрий), а різнобарвним, розкриваючи філософію життя.

-                Вчіть розглядати кожне явище в природі та  суспільстві з різних боків і точок зору.

-                Не забороняйте дітям відтворювати враження в іграх, що допомагають зняти стрес, а спрямуйте ці ігри у мирне річище.

-                Щоб послабити психічне напруження дітей у складні періоди  якнайчастіше залучайте їх до цікавих  спільних справ, гуртків.

-                Виховуйте повагу, толерантність і терплячість до  інших, незалежно від симпатій. Учіть засуджувати не людину, а недобрий вчинок, роблячи це без агресії.

-                  Гуртуйте колектив, формуйте дружні взаємини, запобігайте конфліктам.


Роздрукувати статтю
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.