29 квітня 2020 | Фоміна Віра

Пізнай себе

ПРОЕКТИВНА МЕТОДИКА “ДЕРЕВО”

 Автор цього тесту – відомий британський психолог Піп Вілсон (Pip Wilson). Тест був створений для школярів з метою перевірити, як вони освоїлися в школі за перші три роки. Однак, пізніше з’ясувалося, що він актуальний і для дорослих. Він допомагає людині визначити її сьогодення і бажаний емоційний стан, а навіть в якійсь мірі усвідомити своє місце в суспільстві. У кожного з цих чоловічків на дереві різний настрій і вони займають різне місця. Для початку визначте, який з них найбільше схожий на Вас. Після цього виберіть чоловічка, на якого ви б хотіли бути схожі.

Інструкція: Уважно розгляньте малюнокі з готовим зображенням сюжету: дерево, на якому розташовуються чоловічки. Ви бачите на ньому і поряд з ним безліч чоловічків. У кожного з них – різний настрій і вони займають різне положення.

Обведіть того чоловічка, що нагадує вам себе, схожий на вас, має такий же настрій як у вас.  Тепер Обведіть того чоловічка, яким ви хотіли б бути і на чиєму місці ви хотіли б знаходитися”.

Інтерпретація результатів: Позиції, які вибирає учень є ототожненням свого реального і ідеального положення, чи є між ними розходження?

Вибір позицій

№ 1, 3, 6, 7 характеризує установку на подолання перешкод;

№ 2, 19, 18, 11, 12 – товариськість, дружню підтримку;

№ 4 – стійкість положення (бажання домагатися успіхів, не переборюючи труднощі);

№ 5 – стомлюваність, загальна слабість, невеликий запас сил, сором’язливість;

№ 9 – мотивація на розваги,

№ 13, 21 – відстороненість, замкнутість, тривожність;

№ 8 – характеризує відстороненість від навчального процесу, відхід у себе;

№ 10, 15 – комфортний стан, нормальна адаптація;

№ 14 – кризовий стан, “падіння в прірву”.

Позицію № 20 часто вибирають як перспективу люди з завищеною самооцінкою й установкою на лідерство.

 


Роздрукувати статтю
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете прокрутити до кінця та залишити відгук. Пінги в даний час не допускаються.