4 березня 2012 | korsak

Підлітковий вік

Підлітковий вік – це один із самих важливих періодів життя, як для підлітка, так і для його батьків.
Що можна порадити батькам? Набратися побільше терпіння і не давити на дитину.

Порада № 1. Не намагайтеся вирішити проблеми шляхом категоричних заборон, скандалів і читання підлітку нотацій. Це той період, коли батьківське «ні» викликає у дитини внутрішній протест.
Змиріться з фактом, що Ваша дитина виросла. Сприймайте її, як особистість, хай і не до кінця сформовану, але вона має право на власну точку зору, на особисту думку, на особисте бажання.

Порада № 2. Завжди ставтеся серйозно до проблем своєї дитини , навіть якщо вони Вам здаються дитячими, несерйозними, надуманими. Досить лише один раз відмахнутися від підлітка, як він перестане ділитися з Вами, довіряти Вам свої проблеми.

Порада № 3. Не нав’язуйте дитині свою думку, як вона повинна проводити свій вільний час. Пам’ятайте навіть, якщо Вам вдасться змусити дитину займатися ненависною для неї роботою, вона все одно знайде спосіб, як цього уникнути.

Пам’ятайте, що заборонити, щось підлітку майже неможливо. Підлітки почувають себе дорослими, вони хочуть, щоб і навколишні їх так сприймали, тому намагаються будь якими можливими способами позбутися батьківської опіки.
Не потрібно доводити своїй дитині « хто в домі хазяїн» просто любіть її, намагайтеся прислухатися до неї, станьте справжнім другом своїй дитині. Не надавлюйте на дитину, але і не потакайте. Не дивлячись на дорослість і відношення «на рівних» дитина повинна відчувати повагу до батьків.

Бажаю Вам успіху!!!
Силка Н.А., практичний психолог

Роздрукувати статтю
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.